Interní propedeutika

Moderátoři: Medicinman, Formol

papája
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 30, 2011 7:47 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Interní propedeutika

Příspěvek od papája » sob říj 08, 2011 12:31 pm

Prosím, o radu starší a zkušenější kolegy, jaký fonendoskop bude dostačující pro IP a i zbytek studia? Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Interní propedeutika

Příspěvek od Formol » sob říj 08, 2011 7:34 pm

No, rozhodně nedoporučuji nejlevnější "od Vietnamců v podchodu" (ty jsou tak na měření tlaku), ani superluxusní s elektronickým záznamem a vestavěným analyzátorem s nápovědou (skutečně se takové vyrábí :geek: ). Sice zpočátku nic moc neuslyšíš, ale v superlevném nemusíš slyšet nikdy nic a hrozí, že začneš věřit tomu, že auskultace je pověra z dob Thomayerových.

My jsme nakonec téměř všichni používali něco takového:
Obrázek

Cena někde mezi 400-500 Kč a kvalita naprosto postačující. Pravda, pro některé kolegy byl zbytečně složitý, našli se i tací, kteří až v pátém ročníku zjistili, že hlavicí je třeba otáčet :lol:
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Uživatelský avatar
kejmi
Quadriceps
Příspěvky: 168
Registrován: stř kvě 04, 2011 5:54 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interní propedeutika

Příspěvek od kejmi » pon říj 10, 2011 5:26 pm

zrovna na fonendaku se imho nevyplati setrit, vetsine lidi vydrzi i do praxe par let, takze za me urcite Littmann ;)

mam tyhle a spokojenost http://solutions.3mcesko.cz/wps/portal/ ... II/master/
Hippokratova přísaha - znám, ale nějak mě nezaujala :D

anemický erytrocyt
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 30, 2011 5:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interní propedeutika

Příspěvek od anemický erytrocyt » ned říj 30, 2011 5:59 pm

čau,

no hele myslim že klidně stačí yavit - je to sice polský ale okolo 900 -1000 máš docela slušnej kardio 650 nebo kolik to je a docela dobře se nim poslouchá, littmann je fajn ale prostě koukni sama na cenu, fakt ty jo 2000 a vejš mi přijde uplně hafo... yavit: plusy - není drahý, je dobrý, je v něm hodně slyšet (ale to je k ničemu protože tomu stejně nerozumíme, jen slyšet je to předpoklad k tomu rozumět) minusy: pro někoho polsko zeme vyroby... littman: plusy proste made in usa :D :D :D :D minus: kurevsky drahej... pak je ještě jedna fajn značka, taky neni uplně levna fazzini nebo tak nějak - ze slunne italy

:-)

tvuj

ery!

Uživatelský avatar
kejmi
Quadriceps
Příspěvky: 168
Registrován: stř kvě 04, 2011 5:54 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interní propedeutika

Příspěvek od kejmi » čtv lis 03, 2011 9:42 pm

anemický erytrocyt píše:čau,

no hele myslim že klidně stačí yavit - je to sice polský ale okolo 900 -1000 máš docela slušnej kardio 650 nebo kolik to je a docela dobře se nim poslouchá, littmann je fajn ale prostě koukni sama na cenu, fakt ty jo 2000 a vejš mi přijde uplně hafo...
no kdyz vidim, za jaky picoviny jsou medici schopny vyhodit prachy a pak je jim lito dat dvojku nebo trojku za fonendak, to by clovek brecel (a ze pujdu do oboru kde myslim fonendak nevyuziju defakto vubec) :twisted: (a za me teda jeste srovnani s Littmannem - je v nem slyset daleko vic, coz si myslim hlavne zezacatku cloveku dost pomuze, kdyz uz tak nepozna nic a mezi yavitem a littmannem je v tomhle doost velkej rozdil imho)... :)
Hippokratova přísaha - znám, ale nějak mě nezaujala :D

Marketa
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 24, 2012 8:55 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interní propedeutika

Příspěvek od Marketa » pon zář 24, 2012 9:01 am

Ptala jsem se na fonendoskop několika starších kolegů, shlédla tuhle diskuzi a můžu vesele říct, že nejsem o nic moudřejší, než předtím. Jeden člověk tvrdí, že 500 Kč je už zbytečně moc, další, že medik bez Littmanna je trouba... Ve chvíli, kdy se pro určitou variantu rozhodnu, přijde někdo další, kdo mě zas znejistí :) Co jste tedy kdo používal, jak dlouho vám to vydrželo a co vlastně doporučují na samotném předmětu? :) Díky moc.

evil penguin
Biceps
Příspěvky: 50
Registrován: pon čer 20, 2011 5:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interní propedeutika

Příspěvek od evil penguin » pon zář 24, 2012 9:38 am

Marketa píše:Ptala jsem se na fonendoskop několika starších kolegů, shlédla tuhle diskuzi a můžu vesele říct, že nejsem o nic moudřejší, než předtím. Jeden člověk tvrdí, že 500 Kč je už zbytečně moc, další, že medik bez Littmanna je trouba... Ve chvíli, kdy se pro určitou variantu rozhodnu, přijde někdo další, kdo mě zas znejistí :) Co jste tedy kdo používal, jak dlouho vám to vydrželo a co vlastně doporučují na samotném předmětu? :) Díky moc.
No je to proste na tobe :) ja jsem mela nejaky ten za 400,- a stejne jsem si po roce koupila Littmann Master II (na ebay, takze levnejsi nez v CR, asi za 2000,-) a fakt si ho nemuzu vynachvalit - je v nem slyset strasne dobre a cloveka to povzbudi, ze taky neco pozna :D a je fakt, ze chci delat obor, kde ho nijak extremne nevyuziju.. tak jako tak se proste vyplati, kdyz vezmes v uvahu, ze ho mas na cely zivot.. a 2000-3000,- pro vetsinu lidi neni nic extremniho, nez si ho dat k Vanocum :)

Jo a jeste mne napada, jedina chvile, kdy bych si koupila levny je, kdyz bych vedela, ze chci byt pediatr nebo kardiolog, pak nema cenu normalni fonendak, ale spis prezit medicinu s levnym a pak investovat az do specializovaneho...

Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Interní propedeutika

Příspěvek od Medicinman » čtv říj 04, 2012 7:58 pm

Samozřejmě si můžeš koupit tu srandičku za 400,- ale uslyšíš tam více méně prd a může tě zradit v ten nejnevhodnější moment (jedné mé spolužačce selhal přesně v okamžik praktické zkoušky). Littmann je jednoznačná volba pro budoucí internisty (chirurgové do člověka ryjí spíše rukama než fonenďákem), ale na můj vkus trochu moc drahý. Ale záleží hlavně na tobě, čím se ti dobře poslouchá.

evil penguin
Biceps
Příspěvky: 50
Registrován: pon čer 20, 2011 5:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Interní propedeutika

Příspěvek od evil penguin » čtv říj 04, 2012 8:25 pm

Medicinman píše:Samozřejmě si můžeš koupit tu srandičku za 400,- ale uslyšíš tam více méně prd a může tě zradit v ten nejnevhodnější moment (jedné mé spolužačce selhal přesně v okamžik praktické zkoušky). Littmann je jednoznačná volba pro budoucí internisty (chirurgové do člověka ryjí spíše rukama než fonenďákem), ale na můj vkus trochu moc drahý. Ale záleží hlavně na tobě, čím se ti dobře poslouchá.
Tak pokud uz jsem videla chirurga s fonendakem (spousta z nich ma jen ten erarni), tak to byl Littman. I chirurgove si poslechnou plice na JIPu a fakt je to lepsi delat Littmanem nez necim za 300,- :)

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Interní propedeutika

Příspěvek od Formol » úte říj 23, 2012 5:59 pm

Dovolím si doplnit čerstvou zkušenost. Právě si kroužím kolečko na interně, ocitl jsem se na plicním a můj starý dobrý "čtyřkilový" mi stačí k životu i k poslechu i poměrně diskrétních reziduálních pískotů a vrzotů.

Jedinou skutečnou výhodu drahého fonendoskopu bych viděl v tom, že se začátečník upne na to, že jej "technika nezradí" a je klidnější. Skutečně detailní hodnocení poslechových nálezů stejně umí jen staří kozáci;-)
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů