Průběh třeťáku

Moderátoři: Medicinman, Formol

Elévka
Deltoideus
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 18, 2011 8:43 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Průběh třeťáku

Příspěvek od Elévka » stř zář 28, 2011 12:25 pm

Mili starsi a zkusenejsi, podelte se o zazitek ze tretiho rocniku :) . Kolik toho bylo treba delat pres semestr (myslim spis v zime, leto tusim:-), na co je treba dat si pozor, jak pusobi na psychiku...? Vim, ze si kazdy musi najit vlastni rezim, ale jen tak pro predstavu. Pripadne diky!

SEN
Quadriceps
Příspěvky: 111
Registrován: stř čer 08, 2011 6:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Průběh třeťáku

Příspěvek od SEN » stř zář 28, 2011 3:34 pm

Mila tretando ;),

tak se o sve zazitky pokusim podelit ja. V zime se nic moc nedeje, krome nejakych 2 testu z Patfyz a jedne seminarni prace na Mikracku (v zavislosti na asistentovi, ktereho chytnete na Patolu). Krome vyse zmineneho po Tobe opravdu nikdo nic moc nechce.
Z Psychologie se pise zapoctovy test, jinak je to vice mene za dochazku.

Co bych si ale dovolil poradit, je, aby ses hned od zacatku vrhla na Mikru, je docela vyzivna a hlavne - vypisuji z ni pekne predterminy - takze zbavit se Mikry nekdy okolo 10 ledna neni vůbec marne.

Interni Propedeutika - tam taky zalezi, koho chytnete, od nekterych znamych jsem slysel, ze je mozne konat zk i pred Vanoci ale neplati to pro vsechny. I presto, ze kazdy bude rikat, jak je to hrozne v pohode zkouska, tak zadarmo Ti to nedaji a otazky zdaleka nejsou vsechny v Chrobakovi - dobry je Kllener - tam je vse.

Patobiochemie - tak podle me to je dobra sracka, ac se to nezda, po vytisknuti materialu z Wikiskript je toho taky dost, rekl bych ze dost prace na to, ze za to jsou jen 2 kredity. Po zkousce jsem se zeptal, k cemu nam ten predmet vlastne je a bylo mi receno, ze vubec k nicemu :D , ale zase z toho dost muzes pak cerpat do patfyzy.

A v lete, tam je to jasny. Asi by bylo lepsi jit v predterminu na Patfyzu (a k tomu se urcite otazky ucit z Patoly - dost to k tomu svadi) a pak jit na Patolu - zadari se - mas prazdniny. Nezadari, tak budou kratsi.

Kazdopadne Patolu skvele zpracoval Lagenbeck, tak se uc z toho (nic bych nevynechaval, preci jen je to Patola - protoze uz toto zpracovane jsou vypisky a dulezite v nich je vse, snad krome mikra v Specialce, tam se zkousi pouze makro). Bohuzel tam nejsou vsechny otazky, ale to co tam je, je mimoradne dobre zpracovane.

To kdyz se naucis + stesti (musi byt), uspech zarucen.

Patola je obycejna zkouska a tak k tomu musis pristupovat. A Patfyzy nepodcenit, neni problem na ni jit 3x. Ja byl dvakrat, ptz jsem nenapsal ten pitomej test, pak uz jo :) .

monna
Deltoideus
Příspěvky: 6
Registrován: pon zář 26, 2011 6:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Průběh třeťáku

Příspěvek od monna » stř zář 28, 2011 4:27 pm

Elévka píše:Mili starsi a zkusenejsi, podelte se o zazitek ze tretiho rocniku :) . Kolik toho bylo treba delat pres semestr (myslim spis v zime, leto tusim:-), na co je treba dat si pozor, jak pusobi na psychiku...? Vim, ze si kazdy musi najit vlastni rezim, ale jen tak pro predstavu. Pripadne diky!
Ahoj :-)
Co se týče psychiky, tak si myslím, že nátlak již není takový jako v předchozích ročnících, více méně je příprava na Tobě a když se budeš víc flákat přes rok, tak na konci to nebudeš moc stíhat (moje zkušenost) :-) V zimním semestru je dobré se zbavit v lednu mikry a pak mít čas na patchem. Ale zas na druhou stranu, když nestihneš patchem v zimním,posune se Ti do letního, protože v průběhu semestru termín nevypisují a to je dost nežádoucí. Mikru Ti po dohodě vypíšou i v průběhu letního. Tak bych se pokusila hlavně udělat patchem v zimním a při nejhorším v březnu mikru. Co se týká propedeutik, tak já se připravovala na obě pokaždé dva dny, sice jsem měla co dělat, ale přečíst se to dalo a pamatuje se to dobře. No a patfyz a patolka. Určitě se průběžně od zač. letního semestru učit patolu a jít na předtermín z patfyzy, protože je dobrý pocit mít alespoň jednu zkoušku hotovou do prázdnin, když se poštěstí, můžeš na konci června mít volno. Někdo chodí na předtermín z patoly a za 14dní až 3týdny po na patfyzu a maj volno ještě dřív. To by ses ale musela na ten předtermín z patoly opravdu hodně dobře připravit. Je snad lepší jít na první regulérní. A také bych ráda uklidnila všechny, co se bojí as. Stříteského. Mě zkoušel a má rád, když studenti přemýšlí a zajímají ho komplikace onemocnění, zejména takové, které vedou k úmrtí a ne nějaké kraviny. Ty spíše na okraj. Rád slyší základy a to opravdu. Ostatní zkouší někdy podrobnosti. Což pro mě nikdy nebylo :-) Langenbeck má otázky zpracované dobře, já se učila od něj vše kromě nádorů ze specky - ty jsem vypsala z Povýšila a mikru z Bednáře. Přeju hodně zdaru!

verocay
Biceps
Příspěvky: 51
Registrován: pát čer 10, 2011 5:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Průběh třeťáku

Příspěvek od verocay » čtv zář 29, 2011 9:17 pm

SEN píše: Patobiochemie - tak podle me to je dobra sracka, ac se to nezda, po vytisknuti materialu z Wikiskript je toho taky dost, rekl bych ze dost prace na to, ze za to jsou jen 2 kredity. Po zkousce jsem se zeptal, k cemu nam ten predmet vlastne je a bylo mi receno, ze vubec k nicemu :D , ale zase z toho dost muzes pak cerpat do patfyzy.
ten predmet bohuzel dost trpi tim roztrojenim mezi ruzne ustavy. dedicne-metabol poruchy vicemene k nicemu, nadory jsou vsude a je to pro studenta porad to same..., uzitecna a zajimava jsou temata z 1.chemie (ateroskleroza, volne radikaly, ABR) - u nich bych doporucil i prednasky.
SEN píše: A v lete, tam je to jasny. Asi by bylo lepsi jit v predterminu na Patfyzu (a k tomu se urcite otazky ucit z Patoly - dost to k tomu svadi) a pak jit na Patolu - zadari se - mas prazdniny. Nezadari, tak budou kratsi.
nesouhlas - venovat vetsinu energie patole a skoulet si pak patfyz. na patfyz davat pozor na seminarich (myslet!!), zkouska se jim dost podoba. pokud zacnes s pripravou driv, tak si ver na predtermin z patoly.
SEN píše: Kazdopadne Patolu skvele zpracoval Lagenbeck, tak se uc z toho (nic bych nevynechaval, preci jen je to Patola - protoze uz toto zpracovane jsou vypisky a dulezite v nich je vse, snad krome mikra v Specialce, tam se zkousi pouze makro). Bohuzel tam nejsou vsechny otazky, ale to co tam je, je mimoradne dobre zpracovane.
problem tech materilau od L. (a diky mu za vsechno, co kdy vypracoval a nechal volne sirit! veci na anatomii jsou supr.) vidim v tom, ze jsou to vypisky ze spatnych textu. velmi kvalitni vypisky, ale z nekvalitnich ucebnic. proto je vysledek podle me pochybny. ale uci se z toho kazdy druhy a zkousky vesele davaji, tak prosim.

3. r. - proste v zime docela klid a v lete se budes ucit (porad).

Elévka
Deltoideus
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 18, 2011 8:43 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Průběh třeťáku

Příspěvek od Elévka » úte říj 04, 2011 4:44 pm

Moc vam dekuju za postrehy :) . Jako obvykle jsem vyrozumela, ze ceske ucebnice jsou dost na h.... vsechny a nejlepsi by byl anglicky Robbins. Tomu i verim, jsem ale zvedava, kolik studentu to zvladne takhle provozovat. Takze vetsina asi sahne po vypracovanych otazkach. Ach jo, je to asi dalsi predmet, ktery se casto bifluje jako banicka :| , alespon z tech ceskych materialu no...
Jeste jsem se chtela zeptat, kolik casu zhruba na mikrobiologii? Docetla jsem se 4 tydny, ale to asi nebylo mysleno "cisteho casu", protoze v zime se chodi skoro denne do skoly, i kdyz je samozrejme mozne vyuzit 2 tydny Vanoc ;) .
A zaverem gratuluju vsem uznetretakum k uspesnemu zdolani teoreticke poloviny studia a preju hodne radosti z kliniky:o).

verocay
Biceps
Příspěvky: 51
Registrován: pát čer 10, 2011 5:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Průběh třeťáku

Příspěvek od verocay » úte říj 04, 2011 8:21 pm

na mikru 4 T je urcite prilis; kouknes na to o vanocich, v lednu budete mit intenzivni infekcni blok, pak tak max 14 dni. jsou vypracovane otazky nebo si to muzes cist v knizkach (na bakterie Julak), vychazi to skoro nastejno. na tomto ustavu jsou ted mimoradne hodni.

SEN
Quadriceps
Příspěvky: 111
Registrován: stř čer 08, 2011 6:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Průběh třeťáku

Příspěvek od SEN » stř říj 05, 2011 3:12 am

To ale ty ctyri tydny da taky tak jako tak, nebo ne :D? Ten infekcni blok mi neprisel zase tak slavnej-myslel jsem si, ze tam budou rikat neco navic-co nejak vyznamneji vyuziju a pak kdyz jsem se ucil (at uz Patola, nebo Mikra) jsem na nic moc nenarazil-ten cas bych vyuzil kvalitneji doma s ucebnici v ruce...

Nevim, ale i ta Mikra je docela basnickova... A pripravte se na to ze prim. Vaclava Adamkova bude poustet hruzu, ale ve finale patri k tem nejhodnejsim :)

BTW, hodni jsou vsude, kdyz umis. Tak jako se vyhazuje na Patole, se zrovna tak muze vyhodit na Mikre, kdyz nevis...

verocay
Biceps
Příspěvky: 51
Registrován: pát čer 10, 2011 5:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Průběh třeťáku

Příspěvek od verocay » stř říj 05, 2011 6:11 pm

nj, nakonec to na ty 4 vychazi :))
Na tom bloku me docela spravne stimulovali k uceni, protoze popravde predtim jsem mikru nemel snad ani jednou v ruce (prakticka cviceni se nesla v predvanocnim atm., ikdyz s doc. Julakem je dost sranda).
Mne spis vadilo, jak se potom na ten blok odvolavali patologove - to uz bylo, to jsem vam prednasel atp.; ale clovek (nebo alespon ja) prave tu patologii skoro az zamerne neposlouchal, aby soustredil sily alespon na tu mikru. Ale souhlas, je to sverazny tyden.

Devil500
Příspěvky: 4
Registrován: čtv kvě 03, 2012 12:19 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Průběh třeťáku

Příspěvek od Devil500 » čtv kvě 03, 2012 12:21 pm

Chodíte někdo na ty pikniky a párty? Mně to přijde hrozně trapný. -_-, nechápu jak se studenti medicíny můžou takhle flákat.

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Průběh třeťáku

Příspěvek od Formol » čtv kvě 03, 2012 12:37 pm

Devil500: Trololo?
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů