Zdravotnická informatika

Moderátoři: Medicinman, Formol

janina
Deltoideus
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 08, 2011 8:00 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zdravotnická informatika

Příspěvek od janina » stř čer 08, 2011 8:06 pm

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, zda někdo nevíte heslo ke stažení prezentací z přednášek a seminářů, co jsou na stránkách ústavu biofyziky?

foramen.ovale
Biceps
Příspěvky: 36
Registrován: sob kvě 28, 2011 1:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zdravotnická informatika

Příspěvek od foramen.ovale » stř čer 08, 2011 8:27 pm

heslo je "heslo"

janina
Deltoideus
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 08, 2011 8:00 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zdravotnická informatika

Příspěvek od janina » čtv čer 09, 2011 10:04 am

děkuji za to heslo, prosím mohl by mi někdo ještě popsat, jak ten zápočet probíhá. Tahají se nějaké otázky nebo si je zkoušející vymyslí? Jaká je pak ta praktická část?

Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravotnická informatika

Příspěvek od Medicinman » čtv čer 09, 2011 12:44 pm

No, můj zápočet probíhal takhle: vyučující nás zkoušel po skupinách cca po čtyřech s tím, že drtivou většinu otázek jsem zodpověděl já a ze zápočtu jsem dostal A a ostatní B :)

margie
Biceps
Příspěvky: 36
Registrován: úte kvě 03, 2011 2:33 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zdravotnická informatika

Příspěvek od margie » čtv čer 09, 2011 7:28 pm

No tento rok sa pan K. velmi casto vyjadroval ktomu, ze maju pritvrdit atd atd.. ze uz neplati to, co nam budu hovorit nasi starsi kolegovia...a ine.. neviete niekto co si mam predstavit pod terminom ,, Na zapocte si na vas posvietim. Oficialne su pokusy tri ale ....,,

foramen.ovale
Biceps
Příspěvky: 36
Registrován: sob kvě 28, 2011 1:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zdravotnická informatika

Příspěvek od foramen.ovale » čtv čer 09, 2011 8:11 pm

Teoreticka cast - vytahnes si otazku a mas asi 6-8 pojmu z jednoho okruhu, ktere mas vysvetlit. Byly delane tak zhruba podle seznamu pozadovku k zapoctu, co je na webu ustavu. Casu na pripravu bylo dost. Neresili, nehrotili, byli hodni, kdyz neco reknes, nedelali problem. O prakticke uloze bohuzel nevim, byla mi odpustena.

Uživatelský avatar
ygdrassil
Deltoideus
Příspěvky: 19
Registrován: pát čer 10, 2011 7:31 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zdravotnická informatika

Příspěvek od ygdrassil » sob čer 11, 2011 8:42 am

janina píše:děkuji za to heslo, prosím mohl by mi někdo ještě popsat, jak ten zápočet probíhá. Tahají se nějaké otázky nebo si je zkoušející vymyslí? Jaká je pak ta praktická část?
Ze zákulisních informací (od pana K. z ÚBI, znám se s ním osobně):

1.) Na začátku student/ka podstoupí bleskové přezkoušení ze základních pojmů (seznam zvěřejněn) - obvykle 3, když je na hraně i 4-5. Tyto pojmy musí zvládnout všichni, i ti, kterým je odpuštěn praktický úkol (je sice malá nenulová pravděpodobnost, že se to zkoušejícímu nebude chtít dělat a odpustí to všem, kteří na termín příjdou, ale na to se nelze vůbec spolehnout). U některých zkoušejících si student může losovat/zvolit náhodné číslo pro okruh těchto pojmů, ale to není nijak závazné, klidně může být dotázán i něco jiného (POZOR: Tohle platí na fakultě pro naprostou většinu předmětů! Jak říkal dr. Stříteský na patologii, když jsem ho měl napotřetí: "Otázky, které si vytáhnete, kolegové - to je jenom odkud začneme...") - musíte prostě z toho vědět všechno, jinak za 4.

2.) Ukázka praktického úkolu je na webu ústavu - na první pohled složitý, nicméně kdo si procvičí řešené (i neřešené) příklady, co jsou k dispozici, nemůže s tím mít zásadní problém. Ani s ostatními - jsou tam prý nějaké DB v Accessu, pak dost příkladů na výrazy a grafy v Excelu, ale i PC Doktor, AISLP a MIPS, a někteří šťastlivci možná narazí i na prezentaci. Příklad se losuje a je jich na výběr docela hodně.

3.) O teoretické otázce už psala kolegyně nademnou. Lístek se losuje. Je jich asi 20.

"Úmrtnost" je prý zatím cca. 10-15 % a to hlavně na tom úvodním rozstřelu. Pak už je to o dost lepší, ale u příkladu musí mít člověk alespoň představu, co dělat. Když se zasekne, nebo něco udělá špatně, obvykle mu poradí, jak dál či jako to opravit. Pokud se nechytne ani pak, je to s ním v takovém případě samozřejmě špatné. (Hodně citliví jsou prý na neschopnost udělat graf na BMI s funkcemi KDYŽ a krabicový graf, které se byly na praktikách. Někdo si dokonce může vytáhnout přímo ten vzorový úkol z webu a u toho nesmí zaváhat, jinak celkem logicky končí.) Od teorie se už moc nevyhazuje, pokud ji člověk opravdu hodně "nezprasí" - tj. kecá tam naprosté nesmysly a nemá ani pojetí o těch pojmech, co má plus/mínus vysvětlit.

Strašení a upozorňování přes semestr bylo proto, aby se na informatiku studenti uplně nevykašlali - to s tím přísnějším přístupem si nevymýšlejí, sám jsem viděl ještě před začátkem akademického roku důkaz, že je to po nich opravdu požadováno. Nicméně už jenom odpuštění praktického úkolu cca. stovce studentů svědčí spíše pro to, že nemají zájem dělat extra velké problémy - pokud se to samozřejmě člověk naučí (a dle mého názoru to i těm nejslabším zabere tak max. 5 dní přípravy i s příklady)... Ale jenom za to, že se tam přijde ukázat, tak za to to prostě nedostane ani poslední den v září... Takže doporučení (i pro ty, kdo jsou v informatice docela zdatní) zní: nepodcenit to a poctivě se připravit.

PS: Oficiálně to sice pan K. nepotvrdil (jenom se usmál, když na to přišlo - nahlas to zjevně nikdo z informatiků neřekne, dokonce to budou i popírat, když na ně někdo přitlačí), ale je tady jistá skupina studentů, u kterých - prý kvůli "sebareflexi ze zimního semestru" - jsou ochotní přihmouřit oko (výjma těch základů - třeba dát vytáhnout jiný praktický úkol)... Tito studenti údajně vědí, o koho se jedná a co ta "sebareflexe" značí... ;-]

Uživatelský avatar
ygdrassil
Deltoideus
Příspěvky: 19
Registrován: pát čer 10, 2011 7:31 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zdravotnická informatika

Příspěvek od ygdrassil » sob čer 11, 2011 8:43 am

margie píše:No tento rok sa pan K. velmi casto vyjadroval ktomu, ze maju pritvrdit atd atd.. ze uz neplati to, co nam budu hovorit nasi starsi kolegovia...a ine.. neviete niekto co si mam predstavit pod terminom ,, Na zapocte si na vas posvietim. Oficialne su pokusy tri ale ....,,
I/ Jak pana K. znám, řekl první větu s nadsázkou - pamatujte na přísloví: "Pes, který štěká, nekouše," - s cílem vás postrašit, aby jste to neodflákli. Patrně jste ho však něčím hodně nasrali, že něco takového vůbec řekl (nebo jej naštval někdo jiný před vámi a vy jste si to odnesli), je to opravdu dost velký kliďas. Nevím o tom, že by se někdy předtím k někomu na zkoušení (je na ÚBI už několik let) nechoval korektně...

II/ Druhá věta podle mě znamená, že pokud se to nenaučíte, budete tam zřejmě muset přijít i více než 3x - prostě tolik krát, kolik bude potřeba. Tohle je samozřejmě omezeno posledním dnem zkoušení v září, ale ani tam to nedostanete jenom za účast... Oficiálně 3 pokusy jsou odvozeny od toho, kolik termínů pro klasifikovaný zápočet umožňuje SIS (v "Pravidlech pro organizacii studia na 1.LF" se totiž nic o max. počtu termínů pro klasifikovaný zápočet nepíše) - pokud by jste neuspěli ani na potřetí, tak vás patrně z termínu vyškrtnou nebo omluví, aby jste mohli přijít jindy...

Gieson
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zdravotnická informatika

Příspěvek od Gieson » sob čer 25, 2011 7:47 am

janina píše:děkuji za to heslo, prosím mohl by mi někdo ještě popsat, jak ten zápočet probíhá. Tahají se nějaké otázky nebo si je zkoušející vymyslí? Jaká je pak ta praktická část?
Co jsem byl v utery, tak ten klasifikovany zapocet probiha nasledovne. Rano jsme tam prisli na 8h, kde uz v mistnosti, kde jsem meli praktika, sedel asist. Dusek a zacal si tam volat lidi. Pak se tam ukazal doc. Spunda... Ja jsem sel ke konci, prisel jsem dovnitr, sednul si k asist. Duskovi a ten se me zeptal na 3 pojmy - tzv. "pripousteci pojmy" (staci si vytisknout ten papir, kde mas napsany, co vsechno mas vedet, je na jejich strankach, mel ho pred sebou a z toho to vybiral)- co je primarni klic, ale dalsi si nevzpominam, tak ty jsem vedel, takze mi dal vybrat z papiru na "praktickou cast"... vytahnul jsem si, nastesti, excel - priklad skoro jak z genetiky, mel jsem sestrojit graf na pravdepodobnost rozlozeni populace a zda.li je tato populace v rovnovaze, kdyz si mela zadany p+q=1 a (p+q)2, s tim, ze si mela zadany p v intervalu od 0 do 1 s krokem 0,05. A jeste tam bylo napsany, ze dominantni homozygot AA je p2, Aa je 2pq a aa je q2, takze nic zas az tak tezkyho, jenom ty vypocty si mela udelat pomoci funkci v excelu, ktery byly dole napsany - POWER, ODMOCNINA... pritom ta odmocnina je tam docela matouci, stacilo akorat SUMA a POWER... Pak prisel Dusek, sednul si ke mne, kouknul na to, rekl, ze by to slo, ale mel jsem tam mensi problem s grafem, ale pocitac vypnul a dal mi par otazek z ty "teoreticky casti"... rozdil mezi RAM a ROM, co je to hoax, Firewall, no a nejvic tam vyzadoval, nastesti ne u me, senzitivitu a specifitu testu, docela do hloubky, jedna studentka mu tam kreslila i tu tabulku z prezentace... jinak me dal dalsi jeho oblibenou otazku, a to histogram... nakreslit, co je na ose x, y a kdyz sectes vsechny ty hodnoty, tak co dostanes... prej rozliseni... Spunda se pta na mail. co to je a jak to funguje, pak uz si s s tebou povida o pocasi a tak...

Jinak, kdyz nekdo nevedel tu praktickou, tak mu bud s tim pomohli, nebo mu rekli, at si vytahne jinou... Nejaky lidi i vyhodili, jednu studentku vyhodil Dusek, za to, ze nevedela, co je na ose x a y u toho histogramu, prej ze to jsou zakladni veci, kdyby mi to nerekla, tak to taky nevim... osa x jas, osa y pixely... Jeste k ty prakticky, vsichni si vytahli bud excel nebo Access, myslim si, ze nic jinyho tam ani neni...

hatlamatla
Deltoideus
Příspěvky: 21
Registrován: čtv čer 23, 2011 7:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zdravotnická informatika

Příspěvek od hatlamatla » sob čer 25, 2011 8:56 am

já teda nevím ale co s týče termínů na zápočet tak bych na to moc nespoléhal, protože sice se to nikde nepíše, ale kamarádovi nedali pitvy na potžetí a měl smůlu i když termíny byli a to samý je u třeba anatomie 1 prostě 3x a dost :/

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů