dotaz

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
maria
Biceps
Příspěvky: 64
Registrován: pát kvě 27, 2011 1:23 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dotaz

Příspěvek od maria » sob čer 11, 2011 4:21 pm

A ty si myslíš,že z té embryologie budeš něco umět, až se budeš učit na zk z patoly??Velice málo...Já se v prváku učila anatomii každý den celé odpoledne,z testů i popiteváků jsem měla áčka, zk byla naoprvé uplně v pohodě a dneska-po dvou letech-si nepamatuju téměř nic :D a tak je to se vším a neznám nikoho, kdo by tvrdil opak.

Basophil
Deltoideus
Příspěvky: 13
Registrován: pon kvě 30, 2011 12:22 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dotaz

Příspěvek od Basophil » sob čer 11, 2011 5:36 pm

To si nemyslím, mně bude stačit do toho juknout a Ty si se to musela znovu učit a proto Ti příprava na patologii trvala tak dlouho.

maria
Biceps
Příspěvky: 64
Registrován: pát kvě 27, 2011 1:23 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dotaz

Příspěvek od maria » sob čer 11, 2011 5:45 pm

Mě by zajímalo, jak můžeš vědět, co mi jak dlouho trvá nebo trvalo:-D Patola má sama o sobě takový rozsah, že se to tímhle zas tak moc neurychlí.

Uživatelský avatar
kejmi
Quadriceps
Příspěvky: 168
Registrován: stř kvě 04, 2011 5:54 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dotaz

Příspěvek od kejmi » sob čer 11, 2011 8:34 pm

Basophil píše:To si nemyslím, mně bude stačit do toho juknout a Ty si se to musela znovu učit a proto Ti příprava na patologii trvala tak dlouho.
az na to, ze na zkousku z patoly je z histoly potreba naprosty minimum, pze tu ledvinu a jatro si na sklicku pamatuje kazdej a nadory jsou na sklicku stejne takovej bordel, ze naky stadia a formy nepozna nikdo :D a na ustni se na mikro nikdo nepta (ani povestnej Strita, o kterym to koluje) ;)
Hippokratova přísaha - znám, ale nějak mě nezaujala :D

Uživatelský avatar
Lenjulenka
Biceps
Příspěvky: 57
Registrován: stř kvě 04, 2011 8:06 am
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz

Příspěvek od Lenjulenka » sob čer 11, 2011 8:53 pm

Basophil píše: No možna kdyby si dobře vědela kupř. embryologii nemusela by si se tak dlouho učit patolu protože dost rozsahla čast je tam teratologie (mají to na stránce) a bez seriozni znalosti embryologie si myslím že se to uči velice a velice těžko.To same platí i o histologii.Ja jsem to napsal a upřimně s tím,že na zkoušku
z histologie a embryologie sem šel připraven tak,že jsem znam všechny otazky naprosto stejně neexistovali "neidealnější otázky"
aspoň ne pro mě,všechny absolutně stejně.Věnoval jsem tomu tolik kolik jsem napsal- to pro kolegy kteří se můžou mýlně
domnívat,že zkoušce nemuseji věnovat takovou pozornost ať si každy vybere.Na netu jsem našel tvz.vypracované otázky z
embryologie bylo jich tušim kolem štyricítky každá otázka na 5-6 řadku ve stylu endoderm,mesoderm,ektoderm. no prosím
jestliže příprava je v tomto smyslu pak stačí opravdu i 2 a půl týdne.Můj názor a skušenost je taková ať si každy vybere ,ale JA TRVAM NA TOM ŽE KDYŽ CHCETE BYT V POHODĚ NA ZKOUŠKU Z HISTOLOGIE A EMBRYOLOGIE -2 MĚSÍCE,samozřejmě když ste tomu v průběhu roku moc nedali tedy v tomto smyslu do "panenské šedé hmoty".
bóóóže, ty jsi fakt chytrej a nabubřelej jak kus Šalamounova hovna na to, že jsi sotva prolez prvákem... :lol: Z embryologie už vím prd, věděla jsem prd i ve třeťáku (jen takový něžný bazál, který je potřeba), patologii mám za 1 u Stříteského. Teratologie??? Cože prosím??? Kde že na těch stránkách? :-D Myslíš jako tu jednu jedinou otázku? :-D
Btw. a kdybych už něco z embryologie opravdu potřebovala, tak si tu knížku jednoduše otevřu. Vytáhneš na mě ještě třeba pediatrii nebo gynekologii? ..kde embryologii potřebuješ jen v tom nejbazálnějším nástinu asi u 3 otázek dohromady?? Mimochodem, obojí mám taky za 1; asi za úsměv, když ti zkoušející nepoznali, že neumím embryologii.
Opakuju, že jsem se učila embryologii z Vacka a Langmanna; vypracované otázky snad za nás ještě ani nebyly. A pokud ses ji potřeboval učit měsíc, tak je něco špatně s tebou, protože embryologie je spíš o pochopení než o nabiflování.

A jinak, pane chytrej a superpřipravenej, nauč se trochu pravopis, nedá se to po tobě číst.
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

Janissinka
Quadriceps
Příspěvky: 101
Registrován: stř kvě 04, 2011 1:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dotaz

Příspěvek od Janissinka » sob čer 11, 2011 9:02 pm

Lenjulenka píše:
Basophil píše: No možna kdyby si dobře vědela kupř. embryologii nemusela by si se tak dlouho učit patolu protože dost rozsahla čast je tam teratologie (mají to na stránce) a bez seriozni znalosti embryologie si myslím že se to uči velice a velice těžko.To same platí i o histologii.Ja jsem to napsal a upřimně s tím,že na zkoušku
z histologie a embryologie sem šel připraven tak,že jsem znam všechny otazky naprosto stejně neexistovali "neidealnější otázky"
aspoň ne pro mě,všechny absolutně stejně.Věnoval jsem tomu tolik kolik jsem napsal- to pro kolegy kteří se můžou mýlně
domnívat,že zkoušce nemuseji věnovat takovou pozornost ať si každy vybere.Na netu jsem našel tvz.vypracované otázky z
embryologie bylo jich tušim kolem štyricítky každá otázka na 5-6 řadku ve stylu endoderm,mesoderm,ektoderm. no prosím
jestliže příprava je v tomto smyslu pak stačí opravdu i 2 a půl týdne.Můj názor a skušenost je taková ať si každy vybere ,ale JA TRVAM NA TOM ŽE KDYŽ CHCETE BYT V POHODĚ NA ZKOUŠKU Z HISTOLOGIE A EMBRYOLOGIE -2 MĚSÍCE,samozřejmě když ste tomu v průběhu roku moc nedali tedy v tomto smyslu do "panenské šedé hmoty".
bóóóže, ty jsi fakt chytrej a nabubřelej jak kus Šalamounova hovna na to, že jsi sotva prolez prvákem... :lol: Z embryologie už vím prd, věděla jsem prd i ve třeťáku (jen takový něžný bazál, který je potřeba), patologii mám za 1 u Stříteského. Teratologie??? Cože prosím??? Kde že na těch stránkách? :-D Myslíš jako tu jednu jedinou otázku? :-D
Btw. a kdybych už něco z embryologie opravdu potřebovala, tak si tu knížku jednoduše otevřu. Vytáhneš na mě ještě třeba pediatrii nebo gynekologii? ..kde embryologii potřebuješ jen v tom nejbazálnějším nástinu asi u 3 otázek dohromady?? Mimochodem, obojí mám taky za 1; asi za úsměv, když ti zkoušející nepoznali, že neumím embryologii.
Opakuju, že jsem se učila embryologii z Vacka a Langmanna; vypracované otázky snad za nás ještě ani nebyly. A pokud ses ji potřeboval učit měsíc, tak je něco špatně s tebou, protože embryologie je spíš o pochopení než o nabiflování.

A jinak, pane chytrej a superpřipravenej, nauč se trochu pravopis, nedá se to po tobě číst.
Tak tohle je opravdu úroveň...
Co se do něj navážíš?
Každýmu to učení leze do hlavy jinak a jestli se učil 2 měsíce tak co jako?...zkoušku má a to je hlavní...
Nechápu jak tu můžeš pořád předhazovat ty svoje 3 týdny...většině by podle mě rozhodně nestačili pokud by se na to opravdu během roku nepřipravovali...
Trošku se kroť!!!
"Budoucnost patří těm, kteří věří v krásu svých snů."

Uživatelský avatar
cabicz
Deltoideus
Příspěvky: 11
Registrován: ned kvě 08, 2011 5:57 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dotaz

Příspěvek od cabicz » sob čer 11, 2011 9:22 pm

Janissinka píše:
Lenjulenka píše:
Basophil píše: No možna kdyby si dobře vědela kupř. embryologii nemusela by si se tak dlouho učit patolu protože dost rozsahla čast je tam teratologie (mají to na stránce) a bez seriozni znalosti embryologie si myslím že se to uči velice a velice těžko.To same platí i o histologii.Ja jsem to napsal a upřimně s tím,že na zkoušku
z histologie a embryologie sem šel připraven tak,že jsem znam všechny otazky naprosto stejně neexistovali "neidealnější otázky"
aspoň ne pro mě,všechny absolutně stejně.Věnoval jsem tomu tolik kolik jsem napsal- to pro kolegy kteří se můžou mýlně
domnívat,že zkoušce nemuseji věnovat takovou pozornost ať si každy vybere.Na netu jsem našel tvz.vypracované otázky z
embryologie bylo jich tušim kolem štyricítky každá otázka na 5-6 řadku ve stylu endoderm,mesoderm,ektoderm. no prosím
jestliže příprava je v tomto smyslu pak stačí opravdu i 2 a půl týdne.Můj názor a skušenost je taková ať si každy vybere ,ale JA TRVAM NA TOM ŽE KDYŽ CHCETE BYT V POHODĚ NA ZKOUŠKU Z HISTOLOGIE A EMBRYOLOGIE -2 MĚSÍCE,samozřejmě když ste tomu v průběhu roku moc nedali tedy v tomto smyslu do "panenské šedé hmoty".
bóóóže, ty jsi fakt chytrej a nabubřelej jak kus Šalamounova hovna na to, že jsi sotva prolez prvákem... :lol: Z embryologie už vím prd, věděla jsem prd i ve třeťáku (jen takový něžný bazál, který je potřeba), patologii mám za 1 u Stříteského. Teratologie??? Cože prosím??? Kde že na těch stránkách? :-D Myslíš jako tu jednu jedinou otázku? :-D
Btw. a kdybych už něco z embryologie opravdu potřebovala, tak si tu knížku jednoduše otevřu. Vytáhneš na mě ještě třeba pediatrii nebo gynekologii? ..kde embryologii potřebuješ jen v tom nejbazálnějším nástinu asi u 3 otázek dohromady?? Mimochodem, obojí mám taky za 1; asi za úsměv, když ti zkoušející nepoznali, že neumím embryologii.
Opakuju, že jsem se učila embryologii z Vacka a Langmanna; vypracované otázky snad za nás ještě ani nebyly. A pokud ses ji potřeboval učit měsíc, tak je něco špatně s tebou, protože embryologie je spíš o pochopení než o nabiflování.

A jinak, pane chytrej a superpřipravenej, nauč se trochu pravopis, nedá se to po tobě číst.
Tak tohle je opravdu úroveň...
Co se do něj navážíš?
Každýmu to učení leze do hlavy jinak a jestli se učil 2 měsíce tak co jako?...zkoušku má a to je hlavní...
Nechápu jak tu můžeš pořád předhazovat ty svoje 3 týdny...většině by podle mě rozhodně nestačili pokud by se na to opravdu během roku nepřipravovali...
Trošku se kroť!!!
3 týdny? A proč ne...my měli tu nejhodnější asistentku na ústavu = celej rok jsem na to ani nešáhnul. Pak jsem si to všechno ve zkouškovým během 2 týdnů vypsal a další týden se to učil a nemyslim si, že bych to uměl nějak hůř než, kdybych se to učil 2 měsíce...
A jestli se to Basophil učil dva měsíce...no prosim, to je jeho věc, ale ať to pořád všem necpe a neobhajuje to argumentama typu, jak straaašně je ta histologie a embryologie důležitá pro patologii. Skoro nic jsem si z histologie nepamatoval a taky jsem tu patologii dal. A teratologie? Jestli se tam toho týkaly tak dvě otázky z těch všech, tak je to hodně.
Abych to shrnul, napsat jednou, prosim, ale opakovaně (na x stránkách) s tim strašit prváky, kteří to mají teprve před sebou, ne-li je čekají ještě obě zkoušky...to mi přijde docela nechutný. Hawk!
Naposledy upravil(a) cabicz dne sob čer 11, 2011 9:23 pm, celkem upraveno 1 x.

maria
Biceps
Příspěvky: 64
Registrován: pát kvě 27, 2011 1:23 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dotaz

Příspěvek od maria » sob čer 11, 2011 9:23 pm

Mam jenom takový dotaz trochu mimo - jak se někomu povede prolézt histologií bez toho, aby se během roku průběžně učil??Já viděla jednoho, co to zkoušel a byl vyhozen od zápočtu v ZS-tzn.byl vyhozen ze školy.My jsme se všichni každý týden učili na test, čas od času na větší testy a na zkoušení z preparátů.A že by na purkyňáku existovali nějací benevolentní vedoucí praktik, o tom nevím.Takže moc nechápu, jak někdo může před zk otevřít učebnici s tim,že to vidí poprvé.To jde tak možná u genetiky,mikry...Nemyslím to nijak zle, vážně mě to zajímá:-)

Uživatelský avatar
cabicz
Deltoideus
Příspěvky: 11
Registrován: ned kvě 08, 2011 5:57 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dotaz

Příspěvek od cabicz » sob čer 11, 2011 9:25 pm

maria píše:Mam jenom takový dotaz trochu mimo - jak se někomu povede prolézt histologií bez toho, aby se během roku průběžně učil??Já viděla jednoho, co to zkoušel a byl vyhozen od zápočtu v ZS-tzn.byl vyhozen ze školy.My jsme se všichni každý týden učili na test, čas od času na větší testy a na zkoušení z preparátů.A že by na purkyňáku existovali nějací benevolentní vedoucí praktik, o tom nevím.Takže moc nechápu, jak někdo může před zk otevřít učebnici s tim,že to vidí poprvé.To jde tak možná u genetiky,mikry...Nemyslím to nijak zle, vážně mě to zajímá:-)
No věř tomu, že tam opravdu takoví jsou...bohužel ne každý má to štěstí/smůlu, aby se k nim dostal ;)

maria
Biceps
Příspěvky: 64
Registrován: pát kvě 27, 2011 1:23 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dotaz

Příspěvek od maria » sob čer 11, 2011 9:28 pm

3 týdny? A proč ne...my měli tu nejhodnější asistentku na ústavu = celej rok jsem na to ani nešáhnul. Pak jsem si to všechno ve zkouškovým během 2 týdnů vypsal a další týden se to učil a nemyslim si, že bych to uměl nějak hůř než, kdybych se to učil 2 měsíce...
A jestli se to Basophil učil dva měsíce...no prosim, to je jeho věc, ale ať to pořád všem necpe a neobhajuje to argumentama typu, jak straaašně je ta histologie a embryologie důležitá pro patologii. Skoro nic jsem si z histologie nepamatoval a taky jsem tu patologii dal. A teratologie? Jestli se tam toho týkaly tak dvě otázky z těch všech, tak je to hodně.
Abych to shrnul, napsat jednou, prosim, ale opakovaně (na x stránkách) s tim strašit prváky, kteří to mají teprve před sebou, ne-li je čekají ještě obě zkoušky...to mi přijde docela nechutný. Hawk![/quote]

Souhlas.Každý se učí jinak rychle a má právo na svůj názor,ale psát tady,že se to nedá zvládnout za kratší dobu a stresovat tím ty,co to mají před sebou to fakt ne...Psalo sem hodně lidí,kteří mají za sebou mnohem těžší zk, státnice-chtělo by si to uvědomit, že asi vědí líp o čem mluví a mají víc zkušeností...

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů