Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Jenda1LF
Biceps
Příspěvky: 46
Registrován: ned čer 24, 2012 5:12 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od Jenda1LF » čtv říj 18, 2012 8:05 pm

Ne takhle jsem to nemyslel :), mně přednášky zbytečné nepřijdou, jen mi přijde zbytečné založit na nich většinu testu. :) Když je přece test na HK, tak budu psát z HK ne? A ne z embryoologie, histologie a z ruky opravdu minimálně. Vím, že jsem tu teprve 14 dní a neměl bych do toho moc mluvit, ale když už má test obsahovat tyto věci, nemělo by to tam být napsáno? Test byl opravdu neskutečně jednoduchý a to už jen proto, že tam z HK bylo minimum otázek, na tohle si opravdu stačilo jen zpracovat přednášky + se naučit ty nejjednodušší tři kosti a nemusel jsem se učit celou ruku :) . Ale kdo to mohl vědět že? Já vím, že to budu stejně do budoucna potřebovat a že je to vlastně dobře, že nás pan profesor testuje takto obecně. Ale jak říkám, když mam Test na obecnou osteologii a na HK, tak tam má být HK a ne hromada věcí okolo. Hold každý učitel má svůj přístup, např. znam skupinu, která měla v testu je HK, osteologii a arthreologii :) a co myslíte jaké byly výsledky? Půlka skupiny měla A zbytek po C a B, déčka dostali jen ti, co se na to opravdu vyflákli :)

TheLeader
Quadriceps
Příspěvky: 106
Registrován: pát kvě 13, 2011 8:58 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od TheLeader » čtv říj 18, 2012 8:47 pm

Hele takhle. Ono totiž naučit se detailně ruku zvládne i cvičená opice a navíc ti fakt nikdy k ničemu nebude to, že umíš na obrázku poznat procesus styloideus, trochlea humeri nebo impresio lig. costoclavicularis. V syllabu je napsáno Test 1: obecná anatomie kosti a kloubu, kostra HK, takže tam patří i vývoj a histologie, což jsou věci, které jste dělali na přednášce. Doporučuju vám (pokud to pan profesor neříká sám) zeptat se před každým testem, které obrázky máte umět určitě kreslit (pokud budete mít testy s kreslením, což asi ano) a u všeho koukat i na vývoj. A nestěžovat si, na týhle fakultě ti to nepomůže.

SEN
Quadriceps
Příspěvky: 111
Registrován: stř čer 08, 2011 6:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od SEN » čtv říj 18, 2012 9:25 pm

Určitě lepší varianta tohoto testu, než jen nějaká poznávačka. To oceníš později, že Tě pan profesor donutí na to víc kouknout přes rok... O to méně práce pak před samotnou zk... Budeš na tom líp, než jiné kruhy, kde po nich nechtějí skoro žádnou teorii a jen poznávají obrázky... Pač to Ti udělá maximálně zkouškový test, nikoliv celou zk... A jestli má někdo přes rok áčka ještě neznamená, že to áčko bude mít i na konci, či nebude od zk vyhozen... Není to vůbec směrodatné.... Snad jen o osobní pocit. Tak hodně štěstí v tomto začátku:-). Taky jsem na to před pěti lety koukal jako puk:-D.

Jinak já moc na přednášky z Anatomie nechodil, snad jen na začátku, jinak jsem radši dřepěl nad Čihákem a učil se na další test, ale to musíte poznat sami, jestli vám pomůže to slyšet...

Na biofyziku to samé... Já na přednášky nechodil, kromě nějakých povinných, ale jsem v té době byl asi v nějakém tranzu, pač si nějak nepamatuji průběh biofyziky:-D a ani tu zk:-D, jen vím, že jsem tam byl jednou, dostal za 3 a šel spokojeně domů spát:-D.

TheLeader
Quadriceps
Příspěvky: 106
Registrován: pát kvě 13, 2011 8:58 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od TheLeader » čtv říj 18, 2012 9:37 pm

Pozor, ani zkouškový test už neni čirá anatomická poznávačka (resp. je, ale je tam hodne MIKROSKOPICKÉ anatomie, tzn. histologie a taky vývoje), takže přesně tak, učit se všechno už od začátku je výhoda.

Sylar
Deltoideus
Příspěvky: 6
Registrován: ned čer 19, 2011 8:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od Sylar » pát říj 19, 2012 6:24 pm

Jenda1LF: a smím-li se kolego zeptat, co tam bylo tak moc mimo dané téma, že se tu tak čertíš? A možná by nebylo od věci oslovovat jej titulem a ne "pan Grim"...
Nebavim se s gramatikou, tak mne za ni nepeskujte:)

Jenda1LF
Biceps
Příspěvky: 46
Registrován: ned čer 24, 2012 5:12 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od Jenda1LF » pát říj 19, 2012 11:23 pm

Jo, však ve druhé zprávě už jej oslovuji titulem :) . No věci trošku mimo téma tam byly, např. emryonální vývoj atd. , ale každý učitel má prostě svůj styl výuky. Profesor Grim je hold trošku na embryologii :) tak budeme mít testy hodně okolo embryologie, která mně osobně není příliš blízká. :) Jinak děkuji za rady a povzbuzení, hned mam zase chuť se učit. :) Díky

Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od Medicinman » sob říj 20, 2012 12:02 am

Zahnu zpět k anatomii - v prvním ročníku jsem neúprosně frekventoval přednášky z anatomie a z histologie (tehdy ovšem ještě specka nebyla jako součást zkoušky z anatomie). Biofyziku a informatiku jsem zlehýnka vypouštěl.

Melvis
Quadriceps
Příspěvky: 116
Registrován: čtv kvě 24, 2012 11:30 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od Melvis » sob říj 20, 2012 2:56 pm

ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to s testy na anatomii, pokud jsem napsala test z anatomie za B, ale nedala jsem obrázkový test, z kterého mám D - tak opravuji jen ty obrázky, že? Není to nějak dohromady?
Díky

margie
Biceps
Příspěvky: 36
Registrován: úte kvě 03, 2011 2:33 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od margie » sob říj 20, 2012 9:42 pm

Jenda1LF: Tak podľa mňa je pán profesor Grim jedna z naj kapacít, ktoré na škole máme a zároveň veľký charakter s akými sa stretneš málokedy. Bohužiaľ. Byť v jeho kruhu by mi bola pocta. Prvý test zväčša nedopadne najlepšie, pretože nový študenti sa ešte nezorientovali, nevieš čo máš čakať, z čoho sa učiť. Každopádne nejaká ta základná embryológia je spomenutá aj v Čihákovy, tak keď si sa ,,drtil,, mohol si na to naraziť. Je tu škutočne výhoda byť nútený učiť sa tieto veci od začiatku. Na embryo zostáva pomerne dosť málo času a ako to býva, keď človek nemusí tak zväčša necháva veci na poslednú chvíľu.

margie
Biceps
Příspěvky: 36
Registrován: úte kvě 03, 2011 2:33 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od margie » sob říj 20, 2012 9:44 pm

Jenda1LF píše:Jo, však ve druhé zprávě už jej oslovuji titulem :) . No věci trošku mimo téma tam byly, např. emryonální vývoj atd. , ale každý učitel má prostě svůj styl výuky. Profesor Grim je hold trošku na embryologii :) tak budeme mít testy hodně okolo embryologie, která mně osobně není příliš blízká. :) Jinak děkuji za rady a povzbuzení, hned mam zase chuť se učit. :) Díky

Málo kto má k embryológii blízko:D a hlavne hned na začiatku. Veď sa ešte zblížite

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů