Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
evil penguin
Biceps
Příspěvky: 50
Registrován: pon čer 20, 2011 5:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od evil penguin » čtv zář 20, 2012 7:37 am

Melvis píše:Já už právě atlas i ty skripta mám, ale hlavní pro mě je, jestli jsou ty skripta stejná jako 3 díly knížek :) a jestli k tomu sehnat třeba ještě Grima apod.?
Děkuji
Určitě Grima 5 - topografii.

Jenda1LF
Biceps
Příspěvky: 46
Registrován: ned čer 24, 2012 5:12 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od Jenda1LF » sob říj 13, 2012 10:21 pm

Ahoj, v pondělí máme zkoušku z anatomie, vyučující Grim , látka Obecná osteologie a arthreologie, + kompletní ruka (Humerus, Scapulae, Clavicula, Tibie...). Jakým způsobem myslíte, že bude zkouška probíhat? Formou promítání obrázků na plátně? Nebo formou testu a)b)c)d)? Díky

ellah
Biceps
Příspěvky: 37
Registrován: pát črc 22, 2011 7:46 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od ellah » ned říj 14, 2012 11:57 am

Předpokládám, že myslíš test z anatomie - ten většinou probíhá formou prezentace, kde šipka ukazuje na nějakou strukturu, kterou musíš co nejjasnějsi popsat a určit. A pokud píšete z kompletní ruky, tak pozor na tu tibii :P

TheLeader
Quadriceps
Příspěvky: 106
Registrován: pát kvě 13, 2011 8:58 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od TheLeader » ned říj 14, 2012 2:13 pm

S tou tibií by mohl být problém :-)

Jenda1LF
Biceps
Příspěvky: 46
Registrován: ned čer 24, 2012 5:12 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od Jenda1LF » stř říj 17, 2012 3:27 pm

Ale Tibie je přece na noze? Nemyslel jsi radii? :) Každopádně nám to dopadlo katastrofálně, člověk se učí kosti a obecnou anatomii ( Osteoologie a artherologie) a ony tam pak jsou věci z přednášek, k tomu i část histologie a embrylogie, no potěš pánbuh. To mi tedy stačilo obšlehnout tři první přednášky ze syllabu, sednout si k tomu jeden den a nemusel jsem se celý týden učit tu blbou ruku s osteoologií a arthreologií z Čiháka, ze kterých tam bylo max. 10 otázek. Představoval jsem si, že prostě pustí na plátnu to co jsme dělali na cvikách, jako, určit nějaké místo na struktuře. ( např. trochlea humeri, nebo processus styloideus, či facies articularis acromii), prostě detailní rozbor kosti ruky. Ne, pan Grim na nás přišel s blbostma z přednášek, takže půlka třídy má D včetně mě. Navíc, některé kosti tam ani NEDAL. Nebyla tam scapula, ani clavicula. Ja jsem si tedy test na HORNI KONCETINU představoval trochu jinak. Z 25 lidí dostali 2 B, 11 C a 12 D. To by mě zajímalo co bude v dalším testu se jménem, Test 2: Kostra DK. To nám pan Grim asi zase pustí obrázky, kde trpí nějaký nemocný člověk určitou vadou (např. šesti prsty u nohy) a my budeme muset napsat o co se jedná. Do první zkoušky jsem investoval cca týden času a počítal nanejhůř s B. Ale D... To tedy ne... Promiňte, že jsem to tu tak rozjel, ale musel jsem to někam ventilovat. :D Jak dopadly vaše první testy?

Azan
Deltoideus
Příspěvky: 7
Registrován: čtv srp 25, 2011 3:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od Azan » stř říj 17, 2012 5:14 pm

Jenda1LF píše:Ale Tibie je přece na noze? Nemyslel jsi radii? :) Každopádně nám to dopadlo katastrofálně, člověk se učí kosti a obecnou anatomii ( Osteoologie a artherologie) a ony tam pak jsou věci z přednášek, k tomu i část histologie a embrylogie, no potěš pánbuh. To mi tedy stačilo obšlehnout tři první přednášky ze syllabu, sednout si k tomu jeden den a nemusel jsem se celý týden učit tu blbou ruku s osteoologií a arthreologií z Čiháka, ze kterých tam bylo max. 10 otázek. Představoval jsem si, že prostě pustí na plátnu to co jsme dělali na cvikách, jako, určit nějaké místo na struktuře. ( např. trochlea humeri, nebo processus styloideus, či facies articularis acromii), prostě detailní rozbor kosti ruky. Ne, pan Grim na nás přišel s blbostma z přednášek, takže půlka třídy má D včetně mě. Navíc, některé kosti tam ani NEDAL. Nebyla tam scapula, ani clavicula. Ja jsem si tedy test na HORNI KONCETINU představoval trochu jinak. Z 25 lidí dostali 2 B, 11 C a 12 D. To by mě zajímalo co bude v dalším testu se jménem, Test 2: Kostra DK. To nám pan Grim asi zase pustí obrázky, kde trpí nějaký nemocný člověk určitou vadou (např. šesti prsty u nohy) a my budeme muset napsat o co se jedná. Do první zkoušky jsem investoval cca týden času a počítal nanejhůř s B. Ale D... To tedy ne... Promiňte, že jsem to tu tak rozjel, ale musel jsem to někam ventilovat. :D Jak dopadly vaše první testy?
Myslim, že pan profesor to dělá dobře. Testy u něho byly vždycky dost o histologii i embryologii, což je naprosto vpořádku, neboť to taky patří do anatomie. Navíc je pak trapné u zkoušky, když někdo neví, z kterého zárodečného listu pochází pojivo atd. V současné době, když je už jednotná zkouška z anatomie a histologie (tj. normálové morfologie), je to navíc pochopitelné, neboť je známo, že pan profesor má embryologii ve velké oblibě, především vývoj kosterních svalů. Příště to prostě nepodcenit a věnovat se všem tématům, tedy i té obecné osteologii, do které embryologické záležitosti bezpochyby patří.

TheLeader
Quadriceps
Příspěvky: 106
Registrován: pát kvě 13, 2011 8:58 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od TheLeader » stř říj 17, 2012 8:42 pm

Vítej na 1.LF a počítej s tím, že odteď už NIC nebude tak, jak si to budeš představovat.

Histolu a embryolu má p. prof. Grim opravdu hodně rád (stejně jako pár dalších lidí na ústavu, p. Smetana např.), takže s tím počítej. Opravdu - bude hůř ... věř, že za půl roku se budeš hodně smát tomuhle prvnímu testu.
(btw, ptal ses, jak dopadly první testy nám... tak já ho sice psal loni, ale pamatuju si to moc dobře.. za C s odřenejma ušima... ostatně céčka jsem sbíral tak nějak průběžně celou dobu a za ten rok se asi i dvě déčka našly, až ke konci se začly krystalizovat béčka a i nějaký to áčko :) )

TheLeader
Quadriceps
Příspěvky: 106
Registrován: pát kvě 13, 2011 8:58 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od TheLeader » stř říj 17, 2012 8:44 pm

A ještě poznámka... nechť je ti to ponaučením, že na anatomii se opravdu hodně VYPLATÍ chodit na přednášky.

ondra
Deltoideus
Příspěvky: 5
Registrován: ned říj 16, 2011 7:19 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od ondra » čtv říj 18, 2012 4:33 pm

At je to jak je to, domnivat se po 14 dnech pobytu na fakulte, ze v prednaskach jsou blbosti vyžaduje jistě velké sebevědomí. Kromě toho, i když znám pana profesora řadu let a zažil s ním ledascos, tak je pro mě vždycky PAN PROFESOR. To oceníte, ale asi až po letech, kdy poznáte celou fakultu.

yony
Deltoideus
Příspěvky: 15
Registrován: sob pro 24, 2011 12:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od yony » čtv říj 18, 2012 4:44 pm

Když už přišla řeč na chození na přednášky, tak by mě zajímalo, zda i já jsem tak přehnaně sebevědomý, když mi přijdou přednášky z biofyziky k ničemu. Jak jste chodili na přednášky a poté uspěli na zkoušce vy? Odpusťte ten off topic.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů