porodní asistence X všeobecná sestra

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Vladimirovna
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 09, 2013 9:08 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

porodní asistence X všeobecná sestra

Příspěvek od Vladimirovna » úte črc 09, 2013 9:23 am

Zdravím, sice nejsem na medicíně, ale doufám že byste mi mohli poradit. Přijali mě na VŠ, rozhoduji se mezi obory Všeobecná sestra a porodní asistentka. Popravdě nevím co z toho si mám vybrat. Hledám na internetu jaké jsou možnosti uplatnění. Pokud bych šla na sestru, lákala by mě poté specializace na ARO nebo JIP. Tu zajišťuje pouze ARIP, nebo i jiný institut? ARIP mi přijde velice drahý, jsou zde nějaké možnosti financování od zaměstnavatele, nebo si to sestry platí samy? Bylo by možné s ARIPem jít makat k záchrance? A co porodní asistence, jsou zde nějaké možnosti specializace? Jestli je tu někdo s nějakými znalostmi těchto oborů nebo s praxí, budu ráda za každý názor a každou radu... Mám týden na rozmyšlenou. Děkuji. ;)

terychamp
Deltoideus
Příspěvky: 24
Registrován: ned čer 19, 2011 6:23 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: porodní asistence X všeobecná sestra

Příspěvek od terychamp » úte črc 09, 2013 2:11 pm

Ahoj osobní zkušenost nemám. Ale na ARO /JIp je kromě ARIPu ještě možné vystudovat navazující magisterský program- obor ošetřovatelská péče v anesteziologii, resuscitaci a intenzivní péči. Otázkou je co, je lepší a víc člověku dá... Ale na to už ti musí odpovědět sestry z praxe:-)

Hodně štěstí, ať už si vybereš jakýkoliv obor.

Vladimirovna
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 09, 2013 9:08 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: porodní asistence X všeobecná sestra

Příspěvek od Vladimirovna » sob črc 20, 2013 8:05 am

Děkuji za odpověď, vybrala jsem si nakonec PA... mějte se a ahoj někde na sále :D

fletnicka123
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 18, 2016 10:38 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: porodní asistence X všeobecná sestra

Příspěvek od fletnicka123 » pon dub 18, 2016 10:42 am

Ahojte,
prosím něvíte někdo jak vypadají příjmačky na porodní asistentku a z jaké literatury se dá nejlépe připravit?

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů