Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
SEN
Quadriceps
Příspěvky: 111
Registrován: stř čer 08, 2011 6:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od SEN » čtv lis 08, 2012 7:29 pm

Ruku na srdce a upřímně - kdo to ze začátku uměl všechno na 100 procent??

Jak už tady zaznělo, začátky jsou těžké všude, ze začátku se může něco nepovést, ale tak jistě bude možnosti si to u pana prof. Grima opravit - takže bych z toho tak neplašil. A jak říkám, lepší je se víc drtit přes rok - pak to u zk a nejen u ní - velmi oceníš.

Hlavně neřešit známky - o těch to není. A jestli má někdo to, či ono není relevantní - pač to člověkovi stejně test neudělá. Udělat zk a především si z toho něco odnést.

Tak hodně štěstí při dalším testu.

Jenda1LF
Biceps
Příspěvky: 46
Registrován: ned čer 24, 2012 5:12 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od Jenda1LF » úte pro 18, 2012 2:16 pm

Ahoj, chtěl bych se zeptat, k referátu na téma Branchiální a rozštěpové vady. Myslíte, že je dobré do toho zahrnout i vývoj obličeje? Nebo se mam prostě jen zaměřit na ty poruchy? Patří do toho i poruchy štítne žlázy a ankyloglossia?

andrea
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 28, 2011 4:37 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od andrea » pát pro 28, 2012 7:00 pm

Jenda1LF píše:Ne takhle jsem to nemyslel :), mně přednášky zbytečné nepřijdou, jen mi přijde zbytečné založit na nich většinu testu. :) Když je přece test na HK, tak budu psát z HK ne? A ne z embryoologie, histologie a z ruky opravdu minimálně. Vím, že jsem tu teprve 14 dní a neměl bych do toho moc mluvit, ale když už má test obsahovat tyto věci, nemělo by to tam být napsáno? Test byl opravdu neskutečně jednoduchý a to už jen proto, že tam z HK bylo minimum otázek, na tohle si opravdu stačilo jen zpracovat přednášky + se naučit ty nejjednodušší tři kosti a nemusel jsem se učit celou ruku :) . Ale kdo to mohl vědět že? Já vím, že to budu stejně do budoucna potřebovat a že je to vlastně dobře, že nás pan profesor testuje takto obecně. Ale jak říkám, když mam Test na obecnou osteologii a na HK, tak tam má být HK a ne hromada věcí okolo. Hold každý učitel má svůj přístup, např. znam skupinu, která měla v testu je HK, osteologii a arthreologii :) a co myslíte jaké byly výsledky? Půlka skupiny měla A zbytek po C a B, déčka dostali jen ti, co se na to opravdu vyflákli :)
anatomii ber hlavne jako sito, ktere ma eliminovat ty mene zdatne. pokud se po skonceni studia nebudes vylozene hrabat v lidech, tak ti znalosti v rozsahu pozadovanem ke zkousce budou celkem k nicemu :) cili z toho vyplyva, ze je lepsi ucit se vic nez min (pokud to stihas) - stejne na to jednou narazis. ja jsem prvni 3 rocniky docela flakala, takze jsem to musela dobihat v tech vyssich. na druhe strane me to ale bavilo vic, protoze tam k tomu byla ta klinika. nejlepsi je, kdyz po nastupu do praxe zjistis, ze si vetsinu veci uz stejne nepamatujes :)

sisinka
Deltoideus
Příspěvky: 17
Registrován: úte črc 03, 2012 2:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od sisinka » pon úno 18, 2013 2:36 pm

Zaujimal by ma skuskovy test z anatomie. Su tam len obrazky alebo aj nejake otazky? A z odkial je najlepsie si tie obrazky pozerat? A tie obrazky su aj nejake ako chytaky alebo sa to da v pohode urcit? Dik za odpoved.

elliva
Biceps
Příspěvky: 37
Registrován: úte kvě 31, 2011 8:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od elliva » pon úno 18, 2013 4:09 pm

odpovida to tomu, co mate v testech behem roku, nejaka zvlastni priprava snad ani neni nutna, proste jen projizdet si obrazky k otazkam, nekdy tam muze bejt hodne rentgenu, chytaky bych ani nerekla a otazky taky ne, pokud si to spravne pamatuju, tak tam bylo hodne obrazku z Grima a ja tam mela asi tretinu obrazku z rtg, ale to je spis vyjimka ;-)
jo a jeste doporucuju rezy mozkem od Pertovickyho, ty se taky objevujou casto

sisinka
Deltoideus
Příspěvky: 17
Registrován: úte črc 03, 2012 2:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od sisinka » úte úno 19, 2013 1:40 pm

Vdaka. Takze na obrazkovy test sa netreba specialne pripravovat. To ma zaujimalo. A tie rezy mozgu od Petrovickeho myslis z anatomie 3 ci to je nejaka ina kniha?

elliva
Biceps
Příspěvky: 37
Registrován: úte kvě 31, 2011 8:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od elliva » stř úno 20, 2013 7:35 am

ne, to jsou samostatny skripta, urcite to maj v knihovne ;-)

sisinka
Deltoideus
Příspěvky: 17
Registrován: úte črc 03, 2012 2:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od sisinka » pon bře 25, 2013 11:48 am

Zaujimalo by ma ci sa vyhadzuje aj na pitevnovej casti skusky alebo kto uz napise tie obrazky tak ide aj na ustnu?

Áďa
Biceps
Příspěvky: 59
Registrován: ned črc 03, 2011 3:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od Áďa » pon bře 25, 2013 5:45 pm

sisinka píše:Zaujimalo by ma ci sa vyhadzuje aj na pitevnovej casti skusky alebo kto uz napise tie obrazky tak ide aj na ustnu?
na pitevnu se chodí různě, někdo jde před ústní, někdo až po ústní, podle toho, jak vás rozdělí, aby to na sebe všechno líp navazovalo a klidně se může stát, že vyhodí i z pitevny, ovšem to opravdu nesmíš vědět nějakou základní věc, jinak jsou vesměs hodní

šťastnýmuž
Deltoideus
Příspěvky: 14
Registrován: úte čer 19, 2012 9:40 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Anatomie - informace, zkouška, dotazy.

Příspěvek od šťastnýmuž » sob dub 06, 2013 2:25 pm

Dobrý den, rád bych Vás zkušené skorolékaře poprosil o radu ohledně anatomie. Studuji průběžně celý rok a zatím jsem absolvoval všechny testy úspěšně, ale zkouška se blíží a já už se pilně připravuji. Bohužel mám pocit, že je toho tak moc že nemám šanci umět vše do takových detailů jako když se berou jednotlivé úseky. Může mi tu někdo potvrdit nebo vyvrátit jak moc do detailů zkoušející ve finále jdou ? Je potřeba umět ke všem cévám nejmenší větvičky atd.. ??? Anatomie se nejlépe učí kreslením, kreslili jste si i svaly a kolem nich průběh cév a nervů nebo ne ? Snažím se kreslit co jde, ale momentálně se mi těch obrázků zdá hrozně moc. Pokud by mi někdo ideálně poradil jak se připravit aby to klaplo, budu vděčný protože na opakování je to opravdu záděr.

Děkuji vřele a srdečně.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů