Přípravné kurzy

Moderátoři: Medicinman, Formol

Evil
Quadriceps
Příspěvky: 117
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:20 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Přípravné kurzy

Příspěvek od Evil » pon zář 05, 2011 2:37 pm

elvira píše:Evil: Medicinu jsem vystudovala bez problémů, nemyslim si, že bych byla o něco méně chytřejší než moje okolí. Znám lidi, kteří sem šli bez přijímaček a odešli, protože nezvládli chemii nebo anatomii. Rozhodně si nemyslim, že člověk, který nemá gympl je blbější. Nejdřív si zameť před vlastním prahem a pak začni urážet :roll:
Zameteno mám, gympl taktéž nemám, ale fakt jsem se jako dement nedrtit nějaké otázky, ale připravoval z učebnic a s pomocí kámošů. Braní bez PZ na průměr je úplně mimo. Kdyby jsi byla tak "průměrně" chytrá jak píšeš, tak bys pochopila psaný text, vůbec nikde nepíšu něco o gymlu, průměrech atd... Jde o přístup- Nadrtim se a,c,d b,d a,c... Už tadle úvaha samotná vypovídá něco u tom, že ten člověk zrovna 2x nemyslí. Bohužel přístup řady zkoušejích na LF nahrává nemyslícím drtíčům.

elvira
Deltoideus
Příspěvky: 16
Registrován: ned zář 04, 2011 9:55 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Přípravné kurzy

Příspěvek od elvira » pon zář 05, 2011 2:44 pm

Evil: V kolikátém jsi ročníku? nebo jsi už absolvent?

Evil
Quadriceps
Příspěvky: 117
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:20 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Přípravné kurzy

Příspěvek od Evil » pon zář 05, 2011 2:47 pm

elvira píše:Evil: V kolikátém jsi ročníku? nebo jsi už absolvent?
Proč bych měl odpovídat když ty to neděláš? Navíc je to celkem bezpředmětné... Když vidim jak si p. Dr. objedná třeba sono žaludku... Tak vidim, že možné je skutečně leccos.

elvira
Deltoideus
Příspěvky: 16
Registrován: ned zář 04, 2011 9:55 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Přípravné kurzy

Příspěvek od elvira » pon zář 05, 2011 2:52 pm

Už je mi to jasný, nějaký zakomplexovaný MUDr, který si musí zvyšovat sebevědomí na studentech. Promiň nám, že nejsme všichni tak inteligentní jako ty :lol:

Evil
Quadriceps
Příspěvky: 117
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:20 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Přípravné kurzy

Příspěvek od Evil » pon zář 05, 2011 2:55 pm

elvira píše:Už je mi to jasný, nějaký zakomplexovaný MUDr, který si musí zvyšovat sebevědomí na studentech. Promiň nám, že nejsme všichni tak inteligentní jako ty :lol:
Tak hlavně že je ti to jasný... Od drtičů textů se ani jiná reakce očekávat nedá. Jinak se studnety opravdu problémy žádné nemám, spíš naopak. Hlavně, že ty jsi musela zde poukázat na své studijní úspěchy atd...

elvira
Deltoideus
Příspěvky: 16
Registrován: ned zář 04, 2011 9:55 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Přípravné kurzy

Příspěvek od elvira » pon zář 05, 2011 3:02 pm

Evil: Neukazuju tady na svoje studijní úspěchy, jen jsem reagovala na to, že tu někdo psal, že je ze zdrávky a netroufá si na medicinu a proto chce jít na bakaláře. Napsala jsem pouze svojí zkušenost s lékařskou fakultou. Kdybys nejen v tomto vláknu lidi neoznačoval na méně inteligentní, nikdy bych se s tebou nebavila. Nějak si neuvědomuješ, že lidi dělají všechno proto, aby se na tu školu dostali a stali se z nich dobří lékaři. A to že k tomu má každý nějakých svůj postoj a postup, ještě neznamená, že je to špatně.

Evil
Quadriceps
Příspěvky: 117
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:20 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Přípravné kurzy

Příspěvek od Evil » pon zář 05, 2011 3:09 pm

elvira píše:Evil: Neukazuju tady na svoje studijní úspěchy, jen jsem reagovala na to, že tu někdo psal, že je ze zdrávky a netroufá si na medicinu a proto chce jít na bakaláře. Napsala jsem pouze svojí zkušenost s lékařskou fakultou. Kdybys nejen v tomto vláknu lidi neoznačoval na méně inteligentní, nikdy bych se s tebou nebavila. Nějak si neuvědomuješ, že lidi dělají všechno proto, aby se na tu školu dostali a stali se z nich dobří lékaři. A to že k tomu má každý nějakých svůj postoj a postup, ještě neznamená, že je to špatně.
Lékař který neumí myslet prostě nebude dobrý lékař. Pokud to někdo myslí vážně a takových je celá řada, tak pokud mají negymnaziální vzdělání, tak třeba rok se na přijímačky seriozně připravují, včetně učení se látky z knížek, počítání příkladů atd... Takový člověk pak má základ a prostor i při studiu začít tu medicínu vidět ve souvislostech a nejen se tupě nadrtit text na pZK či ZKna LF a šmitec. Přístup lidí, to nebudu potřebovat, naučim se to až v praxi, potřebuj jen podpis atd...Todle je mentalita řady lidí také, ale ta špatná. A častěji je u lidí, kteří uvažují jako ty, udělat věci co nejjednodušeji aby to nějak prošlo (Modelovky, na LF pak výhradně už někým vypracované otázky...), ty stereotypy si pak nesou dál i po promoci... Nadrtit se modelovky, je jistě cesta jak udělat PZ na některých LF, ale určitě to neni ta nejlepší ani správná cesta.

elvira
Deltoideus
Příspěvky: 16
Registrován: ned zář 04, 2011 9:55 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Přípravné kurzy

Příspěvek od elvira » pon zář 05, 2011 3:15 pm

Správná cesta je pro každého jiná. Pro tebe byla číst k otázkám ještě knihy, pro mě byla číst čistě otázky. Neodsuzuju tvojí ani mojí. Ale přijde mi opravdu dost zarážející, proč tady každého napadáš, že je to blb. Říká to tu snad někdo o tobě?

Evil
Quadriceps
Příspěvky: 117
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:20 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Přípravné kurzy

Příspěvek od Evil » pon zář 05, 2011 3:18 pm

jana píše:Ahoj, letos maturuju na zdrávce a chci se hlásit na obor všeobecná sestra (na medicínu si netroufám...). Předměty, ze kterých dělají přijímačky jsem měla naposled v druháku a už tam se tyhle předměty moc neřešily... Uvažuji o tom, že bych se přihlásila na některý z nabízených přípravných kurzů, ale váhám, dala bych do toho veškeré své úspory... máte někdo zkušenosti s Tutorem nebo jiným komerčním kurzem? A co kurz, který se pořádá přímo na fakultě (o těch jsem teda slyšela, že za moc nestojí)? Pořídila jsem si modelové otázky, ale většině otázkám nerozumím...
Díky za vaše odpovědi :o)
Pokud jsi zdravotní asistent, tak pokračovat je nutné, ale to víš sama. Kurzy moc velký smysl nemají, spíš si pořiď literaturu a už se z ní a co ti není jasné ani na třetí přeštení si nech od někoho vysvětlit. Na těch kurzech vymázneš zbytečně prachy a stejně tam neni čas vysvětlovat něco v čem plaveš a co ti není hned jasné. Tutor je určitě špatně, známá tam učila a jasně řekla, že je nemyslitené splnit co se inzeruje ve vyhrazeném čase. Pořiď si k modekovkám učebnici a modelovky ber opravdu jen modelově abys věděla jak to vypadá a pro vlastní kontrolu, ale nedrť se je. Jinak k tomu že si netroufáš na medicínu, ono jde spíš o to co chceš dělat za práci. V řadě věcí hlavně těch mimopracovních je sestra/studium/ lepší, zvlášť pokud chceš mít rodinu atd... Navíc dobrá sestra která neni zamindrákovaná z toho že nemá na LF, ale skutečně chce dělat sestru a dělá jí dobře je pro lékaře k nezaplacení.

Evil
Quadriceps
Příspěvky: 117
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:20 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Přípravné kurzy

Příspěvek od Evil » pon zář 05, 2011 3:24 pm

elvira píše:Správná cesta je pro každého jiná. Pro tebe byla číst k otázkám ještě knihy, pro mě byla číst čistě otázky. Neodsuzuju tvojí ani mojí. Ale přijde mi opravdu dost zarážející, proč tady každého napadáš, že je to blb. Říká to tu snad někdo o tobě?
Protože pokud někdo uvažuje takhle, nemá na LF co dělat, bohužel PZ v rámci zjednodušení pro LF to tak má. Chvála fakultám, kde modelovky nejsou vůbec a nebo aspoň jim doslovně neodpovídají zkouškové testy. Správná cesta hlavně v praxi asi pro každého jiná nebude že? Upřímně MUDr. který je schopný pracovat jen s tel. seznamen bez hlubších souvislostí je trotl, který je v koncích pokud nemá učebnicové případy, kterých v poslední době dost přibývá. Já jsem skutečně vděčný, že jsem měl možnost narazit na dost lidí kteří mě k patofyziologickému vnímání medicíny vedli. A opravdu prosím sama sebe nepovažuj za každého, buď tak laskavá.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů