Učení se na přijímačky na Univerzitě.

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Kakarrott
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 02, 2018 11:50 pm

Učení se na přijímačky na Univerzitě.

Příspěvek od Kakarrott » pon úno 05, 2018 9:05 am

Zdravím,

momentálně studuji 4 semestr svého bakalářského studia Angličtiny a Religionistiky. Už nyní však vím že po bakaláři bych chtěl opět zkusit přihlášku na medicínu, tentokrát připraven jak jen to půjde.

jelikož jsem původně z Obchodky tak jsem jak Fyziky, tak Biologie tak Chemie moc neměl na střední škole a moje samoučení začalo až těsně před maturitou. (Z nějakého důvodu jsem si říkal že doktor je pro mě až moc vzdálená profese, až moc vysoký piedestal.)

Nu a tak jsem se nedostal v době po střední škole a musel jsem nastoupit do studia bakalářského protože rodiče mi řekli že na nějakou vysokou musím jinak budu muset do práce s tím že další rok už mě nepodpoří na vysokou.

Nyní nastoupím do letního semestru druhého ročníku bakaláře a říkám si že bych mohl po tom co si tenhle titul udělám znovu zkusit medicínu. Samoučení mi ovšem v kombinaci s mým aktuálním učením moc nesedí a tak si říkám že bych si zapsal předměty Fyzika, Organická a Anorganická chemie a Biologie a Mikrobiologie jako volitelné předměty na svojí univerzitě, měl bych to jako výuku a tudíž bych se mohl přiučit cokoli užitečného.

Nu a nyní konečně k mojí otázce, trochu se bojím že tyto předměty se na Vš budou brát tak že mám plný maturitní rozsah už v malíku, takže nejenom že tam nastoupím a nebudu nic umět, ale prakticky se ani nic nenaučím protože všechno to co potřebuju k přijímačkám umět už by měli na Vš za naučené.

Nemá někdo zkušenost s něčím podobným? Některé předměty se na Vš berou od základu, například v Makroekonomii kterou jsem si dal jako volitelňák pro zábavu byl celý prvák vlastně jen opakování toho co už jsem z obchodky znal.

Kdyby I Fyzika, Bio a Chemie byla opět opakováním jenom víc do hloubky, to by bylo přesně to pravé co bych potřeboval.

Už vás nebudu zabíjet nudou nad tímto příspěvkem, těším se na jakoukoli odpověď, snad budou pozitivní, snad má tenhle plát potenciál na úspěch. :) Díky předem.

Uživatelský avatar
Hans
Biceps
Příspěvky: 37
Registrován: čtv zář 04, 2014 8:17 am

Re: Učení se na přijímačky na Univerzitě.

Příspěvek od Hans » pon úno 05, 2018 12:06 pm

Kdyby I Fyzika, Bio a Chemie byla opět opakováním jenom víc do hloubky, to by bylo přesně to pravé co bych potřeboval.
Prostě se podívej na sylaby těch předmětů a podle toho se rozhodni, ne?

Já šel taky z obchodky přes jinou VŠ až k medicíně. Jenže po škole jsem měl možnost si dát rok pauzu a téměř denně chodit na doučování fyziky a chemie.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti