hygiena

Moderátoři: Medicinman, Formol

monika
Deltoideus
Příspěvky: 22
Registrován: úte čer 21, 2011 5:33 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hygiena

Příspěvek od monika » stř bře 04, 2015 5:48 am

Kolko casu lroblizne zaberie priprava na statnicu? Stacia 3 tyzdne pocas ktorych prebieha staz?

rakka
Deltoideus
Příspěvky: 6
Registrován: sob kvě 21, 2011 12:26 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: hygiena

Příspěvek od rakka » pon úno 15, 2016 8:36 am

Ahoj, co prosím Vás spadá pod otázku: Práce a zdraví, hodnocení zátěže faktory pracovního prostředí, prevence ?
Mám na mysli to hodnocení zátěže faktory...
Dík moc, mám v tom zmatek

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: hygiena

Příspěvek od Formol » úte úno 16, 2016 11:07 pm

rakka píše:Ahoj, co prosím Vás spadá pod otázku: Práce a zdraví, hodnocení zátěže faktory pracovního prostředí, prevence ?
Mám na mysli to hodnocení zátěže faktory...
Dík moc, mám v tom zmatek
Zcela obecně: Pracovní proces může škodit zdraví. Pokud už jste měli nemoci z povolání, tak snad víš ;-)
Co se týče hodnocení zátěže, tak to je jedna z činností hygienické služby (KHS,...), takže by k tomu snad něco mělo být ve skriptech. Kdyby snad ne, tak jde o hodnocení takových rizik, které se mohou objevit na pracovišti v souvislosti s vlastní činností. Hodnocením je myšleno hodnocení objektivní, tedy měření, například hluku, expozice záření, teploty, vlhkosti,... a pochopitelně i expozice chemickým a biologickým rizikovým faktorům. Navíc sem patří i vlastní charakteristika práce, tj. např. hmotnosti břemen, se kterými pracovník manipuluje, vynucené polohy,...

(Hygienu nedělám, ale před nějakou dobou naše oddělení ve zlém opustil jeden sanitář a rozhodl se, že utrpěl nemoc z povolání. Takže k nám naklusali kolegové z KHS, měřili jako o život a pak konstatovali zhruba stejnou F-kovou diagnózu, jakou jsme si o dotyčném mysleli i my...)
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

kchrz
Deltoideus
Příspěvky: 19
Registrován: sob dub 30, 2011 7:10 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: hygiena

Příspěvek od kchrz » čtv úno 18, 2016 1:13 pm

Ještě by si měl možná upřenit, co je to F-ková diagnosa.
Tjistil jsem teď při stážích, až dobré 2/3 šeťáků před státnicí z chíry netuší, co je to MKN10. Asi jsme tu propedeutiku dost odflákli :)
Neoficiální stránky 1LF UK - http://lf1.cz/

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti