Náročnost druhého ročníku

Moderátoři: Medicinman, Formol

MarkyLF1
Biceps
Příspěvky: 49
Registrován: sob črc 16, 2011 5:40 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Náročnost druhého ročníku

Příspěvek od MarkyLF1 » sob zář 24, 2011 6:17 pm

Jak moc je obtížný druhák ve srovnání s prvákem? Na náročnost na práci přes semestr, obtížnost zkoušek...

SEN
Quadriceps
Příspěvky: 111
Registrován: stř čer 08, 2011 6:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Náročnost druhého ročníku

Příspěvek od SEN » sob zář 24, 2011 9:21 pm

Zkousek je sice min, ale jejich narocnost je obdobna jako v prvaku-rekl bych. Genetika patri k tem tezsim zkouskam, Chemie neni taky zadarmo a Fyziola dokaze rovnez potrapit. Gene fakt nepodcenit-neni totiz problem, mit ji opakovane zapsanou v tretaku-takze na to pozor a nepodcenit.

Chemie, tam zalezi na paralelce, na I. par. je tezsi pres rok, protokoly jsou vyzadovany a prubezne testy se pisi a nikdo nad nimi nemavne rukou a referat to rozhodne nespravi, u II. par. je ten prubeh roku mirnejsi, protokoly se moc neresi-jestli vubec a testy se daji smaznout i nejakou seminarni praci (aspon tak to vim od kamarada, zapocet proste dostali i ti, kteri nenapsali ani jeden test a normalne by na zapocet nemeli vubec narok - to na I. par. nehrozi...). Zkouska, tak pozadavky jsou shodne, ale na I. par. se zda byt vice v pohode, je to dano tim, ze na I. par. Te donuti ucit se prubezne. Diky Bohu za to, pac pred zkouskou jsem si nestihl zopakovat dost otazek a samozrejme jsem si dve z nich vytahl a velmi jsem ocenil, ze jsem byl donucenej-ucit se prubezne :). Fyziola, tak tam zalezi koho chytnete, ale budes sbirat body o 106, ucit se na kazde praktikum (abys nemela absenci-pac neumis=opoustis praktikum, takze chces-li bod-musis nahradit), pises zapoctove testy, no prubeh tez neni tak pohodovy...

Takze i kdyz se toho zda min, zase takova pravda to neni... Ne nadarmo jsou to predmety za 10 ci 11 kreditu... A taky zalezi na tom, jaky mas zaklady z gymplu... Ja treba z gymplu nejsem, takze to pro me rozhodne pohoda nebyla, jsem I. paralelka a byl to dost tezky rok pro me ;). Nastesti jsem se pak ale nijak neprdel se zkouskami, teda jen s Fyziolou, na ktere jsem byl dvakrat...

alfamedik
Triceps
Příspěvky: 80
Registrován: stř zář 14, 2011 2:47 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Náročnost druhého ročníku

Příspěvek od alfamedik » pon zář 26, 2011 2:47 pm

Biochemie je lehká Zk, vždyť tam chtejí jen základy :lol:

monna
Deltoideus
Příspěvky: 6
Registrován: pon zář 26, 2011 6:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Náročnost druhého ročníku

Příspěvek od monna » pon zář 26, 2011 8:04 pm

Ve srovnání s prvákem byl druhák pro mě jednodušší. Více času přes rok, nebylo třeba se učit tolik jako v prváku. Anatomie s histolou byla šílená. Na genetiku je třeba se snad učit na pár testů - dají se v pohodě napsat, problém může být až zkouška, je dost taková nevyzpytatelná :-/, chemie záleží dle paralelky a také asistenta, nás ten náš dost potrápil, ale neměli jsme ještě praktika a dost se řešily testy, až moc, ale zkouska mi přišla v pohodě, nakonec fyziola: přes rok to byla zábava, bavila mě praktika a dobře se mi četla a učila knížka, jen ty testy zápočtový jsou trochu zvláštní (většina lidí měla kolem 50procent,což je nějaké podezřelé) a zkouška je přísnější, ale je to celkem důležitý předmět, tak asi proto. Ale stejně ji téměř každý udělá nejhůř na potřetí. Pro mě byl nejhorší prvák, pak třeták.

SEN
Quadriceps
Příspěvky: 111
Registrován: stř čer 08, 2011 6:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Náročnost druhého ročníku

Příspěvek od SEN » úte zář 27, 2011 6:34 am

alfamedik píše:Biochemie je lehká Zk, vždyť tam chtejí jen základy :lol:
:D na Anatomii chteji taky jen zaklady, ale neoznacil bych ji jako lehkou zkousku :).

To bych spis rekl o Patole (opet mam na mysli ty zaklady), velmi se ten predmet demonizuje a nakonec tak zkouska neni tak hrozna, jak se rikalo.

Mne zatim ty roky pripadaly tak nejak vyrovnane. No uvidime co ted ve ctrtaku, to asi bude taky peknej ficak...

Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Náročnost druhého ročníku

Příspěvek od Medicinman » ned říj 02, 2011 10:16 pm

Mě druhák po prváku přišel dosti v pohodě. Částečně to bylo tím, že jsem si už na fakultě zvykl, ale zejména tím, že v zimním semestru bylo lautr kulové co dělat - cvika z genetiky jdou zvládnou v polospánku a na přednášky se nevyplatí chodit, neboť usnete do půl hodiny - a v letním kazily náladu jen dvě zkoušky, které mi ovšem nepřišly tak děsné jako v prváku.

Eddie32
Deltoideus
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 24, 2011 9:52 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Náročnost druhého ročníku

Příspěvek od Eddie32 » čtv lis 24, 2011 6:38 pm

Nechápu takové ty mistry světa, co si myslí, že když dali prvák, že dají i všechno ostatní.. Lidi, vzpamatujte se, vyhodit vás můžou kdykoliv!

Lucky001
Deltoideus
Příspěvky: 6
Registrován: úte zář 27, 2011 6:37 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Náročnost druhého ročníku

Příspěvek od Lucky001 » čtv srp 23, 2012 3:02 pm

Ahoj, chtěla bych se, spíš tak pro zajímavost zeptat starších, ve které paralelce považujete studium chemie za lepší?

MarkyLF1
Biceps
Příspěvky: 49
Registrován: sob črc 16, 2011 5:40 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Náročnost druhého ročníku

Příspěvek od MarkyLF1 » pon srp 27, 2012 4:16 pm

Lucky001 píše:Ahoj, chtěla bych se, spíš tak pro zajímavost zeptat starších, ve které paralelce považujete studium chemie za lepší?
To asi nikdo moc neposoudí, nemyslím si že mělo moc lidí "štěstí" vyzkoušet si osobně chemii na obou ústavech :) Já myslím že v nich velký rozdíl nebude.

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Náročnost druhého ročníku

Příspěvek od Formol » pon srp 27, 2012 4:19 pm

Byly doby, kdy byla II. chemie spojena se signifikantně horší prognózou :twisted:
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti