Tetování, piercing

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Eliška
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 26, 2016 5:32 pm

Tetování, piercing

Příspěvek od Eliška » ned čer 26, 2016 5:36 pm

Ahoj,
zajímalo by mne, jestli je ze strany vyučujících problém, pokud má někdo např. tetování, nebo piercing na viditelném místě. Jsou na fakultě profesoři, kterým to vadí a snažili by se takové studenty potopit? Co vím, tak na jiných fakultách není problém, ale nevím, jak konkrétně tady. Děkuji za odpověď.

EduardK
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 27, 2016 7:54 am

Re: Tetování, piercing

Příspěvek od EduardK » pon čer 27, 2016 7:56 am

Je to v pohodě, taky mám piercing v oboci a dredy a nikomu to neva. Když umíš, tak umíš. Nikdo se na tvůj vzhled ani věk neohlíží :) .

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 395
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Tetování, piercing

Příspěvek od Formol » pon čer 27, 2016 8:23 am

Zdravím,
především si uvědom, že plánuješ studovat medicínu, nikoliv třeba filozofii, informatiku nebo biologii. Z toho plynou jistá omezení, která by měl každý student respektovat. Jedním z omezení je i to, že by měl tak nějak zvážit, nakolik je na místě si pěstovat na naše poměry přece jen exotický nebo příliš výstřední zevnějšek, protože je trochu rozdíl mezi nemocným, na kterém se učíte, a dejme tomu pitvaným švábem. Většinou se na to student neupozorňuje, dokonce se extrém minulosti v podobě arogance některých profesorů překompenzoval do opačného extrému. Každopádně jsou takové věci vizitka příslušného studenta, říká to, jak moc dokáže své ego srovnat s lékařskou etikou a s tím, že medicína je zejména pomáhající profese a teprve v druhé řadě aplikovaný biologický obor.

Co se týče viditelného piercingu, tak to je ještě jedna praktická otázka. Viditelný piercing nebo třeba výrazné naušnice představují něco, co může neklidný pacient velmi snadno vytrnout. Proto je to také zakázané bezpečnostními směrnicemi ve většině zdravotnických zařízení. Jistě, obvykle se to nekontroluje, ale od třetího ročníku můžeš být zcela po právu vykázána ze stáže se všemi důsledky (velmi omezený prostor pro absence a jejich náhradu). A nakonec, pokud tě skutečně potká ta nehoda, že ti někdo piercing vytrhne, budeš mít kromě toho, že to dozajista není příjemné, další nepříjemnosti v tom, že jsi si způsobila úraz vlastní nedbalostí a že podle okolností v tom může nějaký aktivní třípísmenný palindrom najít i ohrožení pacienta.

Totéž platí pro praxi, jen třeba u laboratorních oborů nebo v řadě ambulancí by bylo takové omezení často skutečně samoúčelné, takže na něj zcela po právu odkládá Bílý tesák nestrávené zbytky potravy.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Uživatelský avatar
Azrael
Biceps
Příspěvky: 48
Registrován: stř kvě 04, 2011 9:13 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tetování, piercing

Příspěvek od Azrael » pon čer 27, 2016 11:35 am

Ano, jak píše Formol, nošení šperků (vč. piercingu) může podléhat regulaci v rámci hygienických předpisů konkrétního zdravotnického zařízení. Samozřejmě, závisí na typu provozu a umístění piercingu. Pro studium je to asi opravdu jedno, momentem, kdy by to mohlo někomu vadit bude paradoxně asi až přijímací pohovor do zaměstnání. Určitě neplatí absolutně, ale pro případ, že se budu ucházet o místo, kam se hlásí deset dalších absolventů, tak bych se snažil minimalizovat šanci, že někoho zaujmu v negativním slova smyslu ;)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti