Medicína a volný čas

Moderátoři: Medicinman, Formol

Back_At
Deltoideus
Příspěvky: 20
Registrován: stř led 29, 2014 7:06 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Medicína a volný čas

Příspěvek od Back_At » pát led 29, 2016 3:39 pm

Zdravím, ráda bych se zeptala, jak je to s "volným časem" u doktorů :) Jde o to, že přemýšlím nad vš (medicína vs bi/che obor). Bojím se, že bych (samozřejmě po vystudování) neměla čas na: rodinu, koníčky (canicross, lezeni, kolo) , sport, cestování... Mohl by mi někdo napsat, jak jste stím časově? :) Přeji pěkný den.

PS: Neměla bych zájem jít do praxe, nýbrž pracovat v nemocnici.

Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Medicína a volný čas

Příspěvek od Medicinman » pát led 29, 2016 4:43 pm

Záleží na personálním vybavení oddělení, kde pracuješ - pro mě například to znamená 5-6 služeb měsíčně, včetně dvou víkendů. Pokud máš hromadu aktivit různě rozstrkaných po týdnu, tak budeš muset trochu přibrzdit, ale obvykle není velký problém rozdělit služby ke spokojenosti všem.

P.S. - dnes jsem se naučil nové slovo :)

Back_At
Deltoideus
Příspěvky: 20
Registrován: stř led 29, 2014 7:06 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Medicína a volný čas

Příspěvek od Back_At » pát led 29, 2016 5:40 pm

Jaké? (to jsem se zase ztrapnila, že :D)

Mohu se ještě doptat, co si mám představit pod pojmem "služba" - to jako 12ka?

Tak jestli se dá zkloubit denní sportovní aktivity (a to alespon 3-4 hodiny sportu denne, dokud me to telo dovoli) + péče o rodinu (kterou zatim nemám :D ale plánuji), tak bych do toho asi šla (spíše si podala přihlášky...).

Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Medicína a volný čas

Příspěvek od Medicinman » pát led 29, 2016 8:46 pm

Back_At píše:Jaké?
"Canicross". Do teď jsem tomu říkal "běhání se psem".
Back_At píše:Mohu se ještě doptat, co si mám představit pod pojmem "služba" - to jako 12ka?
Lékař má narozdíl od sestry 8-mi hodinovou pracovní dobu. Aby byla péče zajištěna nepřetržitě, mezi jednotlivými pracovními dny (15:30-7:00) někdo slouží. Podle zákoníku práce bys po službě měla jít domů, ale realita je taková, že služba znamená 36 hodin v práci.
Back_At píše:a to alespon 3-4 hodiny sportu denne
Nejsem si jistý, že tohle jde skloubit s vůbec nějakou prací, bez ohledu na obor, na plný úvazek. Když to vezmu podle sebe - z práce - pokud není průšvih na poslední chvíli - se vracím mezi 16:00 a 16:30. Pokud bys chtěla sportovat jak píšeš, ještě makáš minimálně do osmi do večera. To už bych pak měl sotva sílu se osprchovat, natož dělat takové triviality jako večeřet :D

Back_At
Deltoideus
Příspěvky: 20
Registrován: stř led 29, 2014 7:06 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Medicína a volný čas

Příspěvek od Back_At » pát led 29, 2016 9:01 pm

To já spíš myslela: hod-hod a pul běhu ráno, po práci kolo+pes (bikejoring) + lezeni (ikdyz denne lizt bych na ruce asi fakt nedala :D ) :)

kchrz
Deltoideus
Příspěvky: 19
Registrován: sob dub 30, 2011 7:10 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Medicína a volný čas

Příspěvek od kchrz » sob led 30, 2016 9:52 am

Pakliže chcete přesně pochopit, co znamená "sloužit noční v nemocnici", tak doporučuji náš příspěvek na LF1.CZ
http://lf1.cz/pracovni-doba-v-ceskych-nemocnicich/
Neoficiální stránky 1LF UK - http://lf1.cz/

Back_At
Deltoideus
Příspěvky: 20
Registrován: stř led 29, 2014 7:06 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Medicína a volný čas

Příspěvek od Back_At » sob led 30, 2016 9:54 am

Děkuju, kouknu na to :)

Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Medicína a volný čas

Příspěvek od Medicinman » ned led 31, 2016 1:36 pm

Back_At píše:To já spíš myslela: hod-hod a pul běhu ráno, po práci kolo+pes (bikejoring) + lezeni (ikdyz denne lizt bych na ruce asi fakt nedala :D ) :)
Jestli budeš vstávat v půl páté, tak možná hodinku běhu dáš, v závislosti na tom, jak daleko to máš do práce.

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Medicína a volný čas

Příspěvek od Formol » úte bře 01, 2016 11:08 pm

Back_At píše:To já spíš myslela: hod-hod a pul běhu ráno, po práci kolo+pes (bikejoring) + lezeni (ikdyz denne lizt bych na ruce asi fakt nedala :D ) :)
Tak to je možné jen v případě absence jakýchkoliv jiných zájmů a vlastnictví osobnosti, která je značně na hraně normy. Nebo při volbě oboru, ve kterém se neslouží. Ano, jsou i obory, ve kterých se neslouží - ale jsou to vesměs obory, které jsou málo atraktivní a lákají spíš dílem zoufalce a dílem nadšence, např. patologie.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Lucka77
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 16, 2017 11:41 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Medicína a volný čas

Příspěvek od Lucka77 » ned lis 19, 2017 4:03 pm

Ahoj, kromě té patologie- je ještě nějaký obor kde nejsou služby? Příští rok končím LF a 250 hodin měsíčně dělat opravdu nechci.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů