Specializační vzdělání - patologie

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
patholog
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 02, 2013 9:05 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Specializační vzdělání - patologie

Příspěvek od patholog » úte dub 02, 2013 10:05 am

Dobrý den, píšu sem svůj dotaz s nadějí, že sem třeba zabrousí nějaký mladý začínající patolog. Sama jsem s patologií nedávno začala a i když mě moc baví, jsem trochu nesvá, jelikož se vůbec neorientuji ve specializačním vzdělávání. Potřebovala bych vyzpovídat někoho, kdo je také v přípravě na test po základním kmeni nebo už ho má za sebou, abych si ujasnila, jaké asi jsou požadavky na jeho složení, co všechno je jeho obsahem - jestli jsou tam i otázky z "kolečkových" předmětů tedy chirurgie, interna, ARO, jestli je třeba znát histologickou techniku, která je v praxi věcí laborantek, jaké materiály jsou k přípravě nejlepší atd. Nás mladých patoogů je málo, a proto je těžké, pokud nepracujete na ústavu, ale v malé nemocnici jako já, se s někým skontaktovat...Proto pokud si toto téma vy, moji milí mladí kolegové, přečtete, budu moc ráda za jakékoli odpovědi a postřehy a to klidně i cestou mailu (viz níže). A pokud sami patolog nejste, ale třeba někoho takového znáte, bude fajn, pokud pošlete zprávu dál :-) Děkuji
Mail : deltoideus@email.cz

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Specializační vzdělání - patologie

Příspěvek od Formol » úte dub 02, 2013 4:24 pm

Vzhledem k tomu, že jsem patologem teprve od pondělí (a není to apríl), tak ti moc sofistikovaně neporadím.

Co tam jistě bude, je napsáno v popisu oboru: "Součástmi testu jsou histopatologická diagnostika nekroptických případů, cytologických vyšetření, samostatné provedení pitvy a písemný test z teoretických znalostí."

Kolečkové předměty nejspíš ne, to by se to museli páni profesoři znovu naučit;-) Rozhodně bych v testu očekával histologickou techniku i buněčnou a molekulární patologii (prostě "obecnou" patologii).
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

patholog
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 02, 2013 9:05 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Specializační vzdělání - patologie

Příspěvek od patholog » úte dub 02, 2013 6:31 pm

Zdravím, kolego :-)
Tak děkuji za odpověď a doufám, že se Ti (snad nevadí, že tykám) bude v oboru líbit...S odpovědí souhlasím, taky se mi logicky zdálo, že by tam kolečkové předměty neměly žádný smysl, ale trochu mě teď znejistila informace od kamarádky, která zrovna psala test na konci kmene-neurologie a nenapsala, protože prý tam měla moc otázek z chíry! Kterou se samozřejmě neučila. No tak mě to trochu vyděsilo, protože si říkám, že budu ráda, když se nějak prokoušu patologií a ještě si k tomu opakovat chíru..no nevím :lol: No nic, třeba je to blbost, třeba nai neříkala pravdu, nevím..
A jinak, můžu se zeptat, kde patologuješ? Ústav nebo menší nemocnice?

patholog
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 02, 2013 9:05 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Specializační vzdělání - patologie

Příspěvek od patholog » úte dub 02, 2013 6:37 pm

Tak už jsem pohledem do Tvého profilu zjistila odkud jsi ;) Tak třeba se někde setkáme...

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Specializační vzdělání - patologie

Příspěvek od Formol » stř dub 03, 2013 10:12 am

Ono se také mohlo jednat o otázky z neurochíry - normálně neurolog vidí dost neurochirurgických pacientů, které musí správně oddiagnostikovat a přeposlat. Navíc někteří neurologové na klinikách jsou blázni a drtí na svém oblíbeném...

Na mém profilu jsi sice zjistila, odkud jsem a možná i to, kde jsem dělal ostudu na biofyzice, ale momentálně jsem v Jablonci n/N;)
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

coriska
Biceps
Příspěvky: 42
Registrován: pát čer 15, 2012 6:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Specializační vzdělání - patologie

Příspěvek od coriska » stř dub 03, 2013 2:19 pm

Jé ty pracuješ v Jablonci ? Já jsem ze Semilska.
Těší mě, že někdo z tohoto fora se nachází v mé blízkosti :) Až budu potřebovat pomoc, obrátím se na tebe :D

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti