Stránka 1 z 1

Soudní lékařství

Napsal: pát dub 27, 2012 6:29 pm
od zipi
Ahoj, zakládám nové téma o soudním - pište sem prosím veškeré postřehy ze stáží, ze zkoušky, z čeho se učit, jak dlouho se učit apod. Díky :)

Re: Soudní lékařství

Napsal: pát dub 27, 2012 7:22 pm
od Martinski
Soudní je kapitola sama pro sebe. Velmi nesmyslný přístup, který jen podporuje to, aby se studenti učili podvádět. Ve stručnosti. Učit se je nejlepší z vypracovaných otázek. V podstatě se očekává, že víte každé slovo, protože po vytažení otázek zkoušející z posluchárny, kde jsou všichni zkoušení, odejde. I když někdy neodejde, dělá si svoje a studenti vesele přípravu opíšou. Pak ale očekává, když už to člověk opsal, že taky řekne doslova všechno, jinak nemůže počítat s dobrou známkou. Nejhorší to mají ti, co jsou poctiví a připravují se tak, jak se to za týden dá normálně stihnout. Je jasné, že všechno se nenaučí a u zkoušky jsou obvykle ti horší. Tak má zkoušenost z před několika let. Počítám, že to bude stále stejné.

Re: Soudní lékařství

Napsal: pát dub 27, 2012 8:37 pm
od Formol
Dovolím si upřesnit, protože jsem ten poctivý blbec, který se z vypracovaných otázek neučil ani etiku. Pilin na mě působil dojmem člověka, který byl naprosto zmatený z toho, že jsem neodříkával text vypracovaných otázek (takže mě poslal domů - ale alespoň mi nenapsal termín). Druhý pokus u prof. Strejce byl naopak vynikající - koukl se na přípravu, řekl jsem pár věcí.. a pak mě přerušil s tím, že to asi umím a začal se ptát "záludně", tj. tak, abych musel alespoň stopově kombinovat (např. jak bych přišel na to, že člověk zemřel v hyperglykémii).

Re: Soudní lékařství

Napsal: stř pro 31, 2014 4:24 pm
od zeeshan123
bulovka - ráno šílená visita kdy se 40 i více mediků musí vecpat do jednoho pokoje a nechat se urážet panem profesorem (při troše štěstí se zaměří na své asistenty nebo na pacienty), pak následují semináře... praktická výuka (typu ambulance či sál) žádná, ale údajně kdo má zájem a sám je aktivní, může se účastnit ve svém volnu kdykoli...
zkouška dle zkoušejícího, obecně ale nepatří k maligním
o motole nevím, snad sem někdo doplní...