Stránka 1 z 1

Studijní krize

Napsal: pát led 16, 2015 7:21 pm
od Bez-nicku
ed :P

Re: Studijní krize

Napsal: úte led 20, 2015 7:22 pm
od Formol
Ahoj,
nejdříve ta horší zpráva: V praxi je třeba vědět detailů mnohem víc.
Jinak se na to díváš moc pesimisticky, většinou vývoj tak rychlý není a na LF se učí poměrně stabilní základy. Medicína v ČR je naštěstí vesměs evidence-based a nikoliv guideline-based, výjimky jsou spíše pragmatické (např. na urgentu nesmíš Thomayerovsky rozjímat, tam se musí konat), takže pokud budeš chtít, tak jako cvičená opice pracovat nemusíš (v mantinelech daných především primářem a staršími kolegy - a i to je někdy takové ne zcela optimální, ale práce je tolik, že můžeš jít jinam).

Přemýšlím, co bych napsal povzbudivého o farmě. Tak např. mě zachránilo to, že jsem věděl, že systémová enzymoterapie jistým mohutně propagovaným lékem je podvod, takže když mi do služby přivezli slečnu, která se pokusila směsí takových preprarátů otrávit, dělal jsem nejdříve naléhavější věci. Stejně jsem nakonec přešel na patologii, takže mě zachraňují spíše detaily anatomie a biologie;-)

Jinak pokud ti jde spíše o přemýšlení, tak co třeba že bys pouvažovala o budoucím uplatnění v teoretickém nebo v diagnostickém oboru?

edit: Teď koukám, že jsi v Brně. Zapiš si volitelná praktika z biofyziky a vyber si úlohy na analýzu obrazu - alespoň se donutím napsat návody :lol: