Studijní krize

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Bez-nicku
Deltoideus
Příspěvky: 10
Registrován: pon zář 30, 2013 6:44 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Studijní krize

Příspěvek od Bez-nicku » pát led 16, 2015 7:21 pm

ed :P
Naposledy upravil(a) Bez-nicku dne úte čer 28, 2016 1:21 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Studijní krize

Příspěvek od Formol » úte led 20, 2015 7:22 pm

Ahoj,
nejdříve ta horší zpráva: V praxi je třeba vědět detailů mnohem víc.
Jinak se na to díváš moc pesimisticky, většinou vývoj tak rychlý není a na LF se učí poměrně stabilní základy. Medicína v ČR je naštěstí vesměs evidence-based a nikoliv guideline-based, výjimky jsou spíše pragmatické (např. na urgentu nesmíš Thomayerovsky rozjímat, tam se musí konat), takže pokud budeš chtít, tak jako cvičená opice pracovat nemusíš (v mantinelech daných především primářem a staršími kolegy - a i to je někdy takové ne zcela optimální, ale práce je tolik, že můžeš jít jinam).

Přemýšlím, co bych napsal povzbudivého o farmě. Tak např. mě zachránilo to, že jsem věděl, že systémová enzymoterapie jistým mohutně propagovaným lékem je podvod, takže když mi do služby přivezli slečnu, která se pokusila směsí takových preprarátů otrávit, dělal jsem nejdříve naléhavější věci. Stejně jsem nakonec přešel na patologii, takže mě zachraňují spíše detaily anatomie a biologie;-)

Jinak pokud ti jde spíše o přemýšlení, tak co třeba že bys pouvažovala o budoucím uplatnění v teoretickém nebo v diagnostickém oboru?

edit: Teď koukám, že jsi v Brně. Zapiš si volitelná praktika z biofyziky a vyber si úlohy na analýzu obrazu - alespoň se donutím napsat návody :lol:
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host