Patola

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Formol
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Re: Patola

Příspěvek od Formol » ned črc 31, 2011 8:20 am

Tak jsem četl vlákno stylem "proti proudu času" a spojení prof. Povýšil a obecná patologie mě v první chvíli hodně zarazilo - pak mi ale došlo, že je řeč pouze o zkoušce. Za mě to totiž vypadalo tak, že obecná patologie se na patole nepěstuje, nikdo ji neovládá a tak je třeba se na zkoušku pouze navrčet texty z Bednáře (nejlépe ze staré knihy) a raději o tom příliš nepřemýšlet, protože něco je jen obtížně slučitelné s poznatky posledních dvaceti až třiceti let...
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » ned črc 31, 2011 9:54 am

za nas bylo verejnym tajemstvim, ze v pondeli tam nebude Strita, jak je vsem jasne - pochopitelne tam byl :lol: takhle odhlasovat se kvuli necemu podobnymu je trosku kokotina (a Strita je spis ta lepsi volba tam) ;)
Hippokratova přísaha - znám, ale nějak mě nezaujala :D

SEN
Quadriceps

Příspěvek od SEN » ned črc 31, 2011 10:40 am

Ono po bitve je kazdej general :D, sam si pamatuji (velmi nedavno) jak jsem tam sel podelanej az za usima:), ale od kamarada jsem taky slysel, ze ten Striteckej neni az takovej, jak se o nem rika, ze se clovek musi trefit do toho, co chce slyset (a to ma pry napsane ve svych vlastnich papirech na pripravu) a nechat ho mluvit, hlavne mu neskakat do reci a rikat jen to, na co se pta (aby si clovek nenabehl) a ze pak neni problem. Kamarad to u nej udelal na hezkou znamku. Drzim palce, at to vsem, koho to jeste ceka, dobre dopadne.

Vim, ze se mi to ted rika, ale clovek se ho predem nesmi tak bat, prilisna nervozita neni dobra a muze dost ovllivnit vas vykon pred nim.

A taky jsem slysel, ze dava zachranne otazky a nebo necha i znovu tahat-takze zase takovy pes to byt nemuze...

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » ned črc 31, 2011 1:28 pm

SEN píše:Ono po bitve je kazdej general :D, sam si pamatuji (velmi nedavno) jak jsem tam sel podelanej az za usima:), ale od kamarada jsem taky slysel, ze ten Striteckej neni az takovej, jak se o nem rika, ze se clovek musi trefit do toho, co chce slyset (a to ma pry napsane ve svych vlastnich papirech na pripravu) a nechat ho mluvit, hlavne mu neskakat do reci a rikat jen to, na co se pta (aby si clovek nenabehl) a ze pak neni problem. Kamarad to u nej udelal na hezkou znamku. Drzim palce, at to vsem, koho to jeste ceka, dobre dopadne.

Vim, ze se mi to ted rika, ale clovek se ho predem nesmi tak bat, prilisna nervozita neni dobra a muze dost ovllivnit vas vykon pred nim.

A taky jsem slysel, ze dava zachranne otazky a nebo necha i znovu tahat-takze zase takovy pes to byt nemuze...
taky sem tam sla posrana az za usima, ale mam s nim nejlepsi zkusenosti, fakt ho predbehla povest, podle toho co sem slysela ze rejpali ostatni zkousejici, byl Strita imho nanejvys ferovej a milej :) a nemyslim si, ze by se mu nesmelo skakat do reci - diskuse s nim byla fajn a tvaril se ze to ceni spis nez neco odkejvavat, a nabehnout si clovek nemusi - fakt nema problem dotahnout cloveka kam chce :P a v papirech na pripravu nema napsano nic - chce jen definici, makroskopii a komplikace, kdyz tohle clovek rekne, tak ma automaticky trojku a pak se da resit dal co vi clovek navic a o to ma pak lepsi znamku :)

SEN
Quadriceps

Příspěvek od SEN » ned črc 31, 2011 4:18 pm

Tak urcite, diskutovat a pruzne reagovat je dulezite, ale myslim si, ze je nevychovanost ho prerusovat, kdyz by se treba uchylil k nejakemu vysvetlovani-a v tomto duchu jsem to taky myslel. Nechat ho domluvit a pak treba pokracovat na jeho otazku.

Protoze jsem byl svedkem (ne na Patole), ze zkousejici pocal vysvetlovat a zkousena ho ani nenechala domluvit a skakala mu do reci a nebo rikala ''ne, to tak neni, to je prece takhle...'' a to teda na me nepusobilo vubec dobre, natoz na zkousejiciho, pac dokonce pak na ni vybuchl-''jestli ho dotycna laskave necha domluvit, ze by ji k tomu neco i rekl...''. Takze takhle jsem to myslel, ne, ze neco reknu a automaticky si u Striti nabehnu ;)

Ja jsem slysel, ze tam ma kratke povidani, o prubehu zk-jak si to predstavuje a pak je tam kolonka-definice, makro, komplikace atd a ze toto, kdyz mu clovek splni dostatecne-ma trojku-vse ostatni navic pak uz tu znamku muze zlepsit

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » ned črc 31, 2011 9:08 pm

SEN píše:Ja jsem slysel, ze tam ma kratke povidani, o prubehu zk-jak si to predstavuje a pak je tam kolonka-definice, makro, komplikace atd a ze toto, kdyz mu clovek splni dostatecne-ma trojku-vse ostatni navic pak uz tu znamku muze zlepsit
no tak to je - povidani ve smyslu tady jsou tri otazky, chci definici, makro a komplikace na trojku a pak se muzem bavit dal na upgrade znamky, s budikem si na vteriny nehraju, ale pokud nekdo neda dohromady tri otazky za pul hodiny na potitku a pul hodiny ustni, tak se nemame o cem bavit... :) ale jinak mi to objektivne prijde jako jedna z nejferovejsich zkousek (ac vysrany jsme z ni byli vsichni), zpetne bych mozna mela vetsi strach s kombinace povysil+tbc+kuze :lol:

Kate

Příspěvek od Kate » stř srp 10, 2011 1:39 pm

Neví někdo, kdo zkouší 31. srpna? Díky

Zohan

Příspěvek od Zohan » čtv srp 11, 2011 11:37 am

Kate píše:Neví někdo, kdo zkouší 31. srpna? Díky
Čauves ;) předám všechny své informace z doslechu, bohužel žádnou nemohu potvrdit na 100%, že bych ji slyšel z úst jakéhokoli prof., doc., as..... či sekretářky, ale pondělky prý zkouší dvojice, nebo někdo ze dvojice paní doc. Dušková a pan doktor Dundr, v úterý analogicky paní doc. Dušková a paní doktorka Honsová z IKEMu, ve středu pan as. Stříteský, paní doc. Dušková a zbytek týdne pan as. Stříteský... Dále ale není důvod, proč by nemohl zkoušet jakýkoli den někdo jiný, například středy ještě občas zkouší pan prof. Povýšil, ale také se třeba potkáte v úterý s panem as. Stříteským atd. Dále záleží na tom, kolik Vás v daný den bude, v podstatě nezáleží, kolikrát Vás kdo zkoušel.....ještě poslední info z doslechu, původně měl mít pan as. dovolenou v září, ale z druhého doslechu ji už má za sebou a také paní doktorka z IKEMu už prý od srpna zkoušet nebude..
PS: a z toho všeho plyne, nikdy nikdo přesně neví, kdo kdy a koho bude zkoušet :roll:
Všem, kteří ještě tlačí patolku před sebou, opravdu přeji hodně energie!! hlavně to nevzat, jít štěstí naproti a úspěch se určitě dostaví :!: :!:

kukurice

Příspěvek od kukurice » pon srp 15, 2011 12:49 pm

Ahoj, chci se zeptat jestli mám šanci se za dva týdny naučit patologii ( v podstatě už to mám jednou projeté ale jen tak letmo byla jsem dlouho nemocná, takže jdu na první pokus až v září).

SEN
Quadriceps

Příspěvek od SEN » pon srp 15, 2011 10:40 pm

14 dnů je dost málo, ale neházej flintu do žita - třeba budeš mít štěstí a je to jen o tom... Běž na začátku září a kdyby ne, tak bych šel za dalších 14 dnů. A kdyby bylo plno - tak oni Tě dopíšou. Jsou tam fakt hodní.

Odpovědět