Patola

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Kiera
Deltoideus
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 11, 2011 6:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Patola

Příspěvek od Kiera » ned čer 05, 2011 10:28 am

Ahoj, chtela bych se zeptat, jestli je tu nekdo se zkusenosti, kdo si na patole vytahl leukemie nebo lymfomy..da se to vubec neucit? Jak moc narocni jsou na tyhle otazky? Me to prijde uplne beznadejne..:-( diky!

Zohan
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 17, 2011 1:18 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od Zohan » pát čer 17, 2011 1:24 pm

Zdravím všechny co ještě mají patolku před sebou :o) a ti, co ji mají za sebou, těm tiše závidím :o) Všude mi všichni říkají, že termínů na patolu je vždycky dostatek, ale když se teď podívám do SISu, tak je všechno plné do půlky srpna, což mě teda docela děsí :shock: Tak prosím informovanější studenty/studentky/profesory/docenty/rodiče a prostě všechny, jak to "obvykle" bývá, či úplně nejlépe, jak to bude letos? to už se nic nepřidává?
díky za odpovědi, teda pokud nějaké budou :)

Uživatelský avatar
kejmi
Quadriceps
Příspěvky: 168
Registrován: stř kvě 04, 2011 5:54 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od kejmi » pát čer 17, 2011 2:04 pm

Zohan píše:Zdravím všechny co ještě mají patolku před sebou :o) a ti, co ji mají za sebou, těm tiše závidím :o) Všude mi všichni říkají, že termínů na patolu je vždycky dostatek, ale když se teď podívám do SISu, tak je všechno plné do půlky srpna, což mě teda docela děsí :shock: Tak prosím informovanější studenty/studentky/profesory/docenty/rodiče a prostě všechny, jak to "obvykle" bývá, či úplně nejlépe, jak to bude letos? to už se nic nepřidává?
díky za odpovědi, teda pokud nějaké budou :)
Nevim o tom, ze by si za nas nekdo stezoval, ze nedostal termin :) ale chronicti odhlasovaci jsou nepoucitelni, takze na jednu stranu sice permanentne nasiraj vsechny ustavy, na druhou stranu nemusis mit strach, ze by se misto neuvolnilo ;)
Hippokratova přísaha - znám, ale nějak mě nezaujala :D

Arcikam
Deltoideus
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 15, 2011 9:01 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od Arcikam » pon čer 20, 2011 12:26 pm

Ahojky, prosím o radu. Jedná se o patologii, se kterou si nevím rady. Byla jsem na prvním termínu 6.6. u Stříteského a vyhodil mě. Vytáhla jsem si otázky, které jsem myslela, že umím. Dneska 20.6. jsem byla u Duškové s tím, že už to mám doučené, tak to musí padnout, a zase nic. Úplně mi selhaly nervy, vůbec to nechápu, takové krásné otázky. Má vůbec cenu tam chodit napotřetí? A kdy bych kdyžtak asi měla jít? Co když půjdu opět ke Stříťovi, toho se bojím nejvíc. Navíc jsem si myslela, že to umím. Áááchju... :cry:

SEN
Quadriceps
Příspěvky: 111
Registrován: stř čer 08, 2011 6:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od SEN » pon čer 20, 2011 2:43 pm

To mě mrzí. Já tam teda ještě nebyl, ale tohle mi rozhodně na klidu nepřidává...

Zpět k Tobě, co se týká Stříti, nechal Tě mluvit, nebo tě hned bombardoval svými otázkami?

Ad Dušková, jak vlastně ta zkouší? A Tobě u toho ruply nervy, že sis to nemohla vybavit?

Jinak, určitě má cenu tam jít potřetí, spíš bych se snažil zlikvidovat Patfýzu a Prope (jestli Ti ještě chybí) a tu Patolu si nechal úplně naposled, abys na ní měla třeba ještě měsíc čistého času, než půjdeš na ten poslední termín a stihla si to pořádně zopakovat (případně doučit).

Hodně štěstí!

Arcikam
Deltoideus
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 15, 2011 9:01 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od Arcikam » pon čer 20, 2011 3:25 pm

Děkuju, chybí mi právě ještě patfyz, kterou bych chtěla udolat, než se tedy vrhnu napotřetí na patolu.
Stříteský: nechal mě mluvit, vytáhla jsem si Patologické zvápenatění, tam chtěl další a další příklady hyprekalcémie, až jsem řekla Pagetova choroba a to už se netvářil, pak jsem si nevzpomněla zaboha na název kalcifikace v žilách (flebolith, jak prosté) a dal mi za tuhle otázku za 3. Další byly pigmentové névy a melanom. Névy slyšet vůbec nechtěl, ptal se, co znamená maligna lenta melanom, jak bych to přeložila (prý se to nedá přeližit, je to z angličtiny), řekla jsem mu ty základní 4 typy, ale chtěl tu tabulku podle Breslowa, co je v Povýšilovi, tu jsem neuměla, tak mi dal 4. Poslední byla Cushingova nemoc a hyperaldosteronismus, to mi dal za 1. Nakonec doplňující otázka: Prekancerózy. Řekla jsem, že je to proliferativní morfologická alterace, u které dochází k patologickým změnám statisticky významně častěji, než v jiných tkáních, ptotože je zvýšená proliferace a tedy vyšší riziko genetické chyby. Nato mi řek, že tomu nerozumí, ře je to statisticky významná MALIGNITA! A když jsem mu řekla, že CIN dělož. čípku vychází z indiferentní vrstvy stratum basale, tak řek, to snad ne! A šla jsem... Byla jsem tam 3/4hodiny pro nic za nic. :-(
Dušková: Poruchy metabolismu vody a elektrolytů - nějak jsem začala, pak se zasekla, tak mě poslala si sednout, ať si to promyslím, tak jsem zase začala, ale ne, ať si napíšu kostru a když jsem u něčeho řekla, že si nemůžu vzpomenout, tak mi naznačila, že tohle slyšet teda vážně nechce, buď napíšu kostru anebo se to jdu doučit. Tak jsem jí napsala všechno, co jsem k té otázce věděla, řekla: "No konečně to má hlavu a patu!" a dala mi za 3. Další byly psedotumory, to bylo v pohodě do té doby, než jsem plácla takovou nehoráznou kravinu: juvenilní hypertrofie mammy (hyperplazie samozřejmě) a na poslední otázku Postinfekční glomerulonefritidy se nedostalo. Byla to ale moje chyba, měla jsem vokno, bylo u ní děsně dusno a jak mě pořád posazovala zpátky, bylo to jen horší. Nakonec jsem neodpověděla na takové základy (filarióza - elefantiáza + next Ca prsu; nebo že polyp=stopkatý útvar; polypóza = tlusté střevo), že jsem si zasloužila vyhodit. :-(

SEN
Quadriceps
Příspěvky: 111
Registrován: stř čer 08, 2011 6:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od SEN » pon čer 20, 2011 3:39 pm

"Děkuji" za Tvou upřímnost a informace.

Fakt škoda, jsi to mohla dát i u toho Střiteckýho, myslím, že tam to bylo velice blízko úspěchu, když dával ještě doplňující otázku a dostala jsi i jedničku z otázky, ještě jednou škoda... Já bych taky řekl, že to je z bazálních buněk, tak to fakt nevím, co přesně chtěl slyšet.

Ono někdy tohle střídavé posazování na přípravu má ale úplně jiný efekt, než by Dušková myslela. Je sice hodná, že dávala šanci, ale mě by to ještě víc znervóznilo...

Zatím nemůžu nic říkat, teprve mě to čeká, ono je to hodně o nervech.

Takže přeji, aby se v pohodě zadařilo na PF a věřím, že to jen dopiluješ a pak to vyjde i na té Patole. No nic, jdu se teda jako učit.

Arcikam
Deltoideus
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 15, 2011 9:01 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od Arcikam » pon čer 20, 2011 3:51 pm

Taky děkuji za podporu, btw. máš přítelkyni? Já jen, že bysme se nemuseli podporovat takhle na dálku. :D (Ber to s rezervou, už mi z toho všeho asi pěkně hráblo...)

Arcikam
Deltoideus
Příspěvky: 8
Registrován: stř čer 15, 2011 9:01 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od Arcikam » úte čer 21, 2011 1:53 pm

Ještě mě napadá, existuje něco jako děkanský termín? Mám dojem, že ho ale zrušili... :cry:

Uživatelský avatar
kejmi
Quadriceps
Příspěvky: 168
Registrován: stř kvě 04, 2011 5:54 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od kejmi » stř čer 22, 2011 5:52 am

Arcikam píše:Ještě mě napadá, existuje něco jako děkanský termín? Mám dojem, že ho ale zrušili... :cry:
neni a snad na nasi fakulte ani nikdy nebyl :lol: jako by tri terminy nestacily :shock:
Hippokratova přísaha - znám, ale nějak mě nezaujala :D

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti