Patola

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
SEN
Quadriceps
Příspěvky: 111
Registrován: stř čer 08, 2011 6:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od SEN » stř črc 04, 2012 4:46 pm

Ty termíny jsou definitivní, pokud vím, snad ještě něco v září, ale, opět říkám: "líná huba=holé neštěstí...", pokud se na Patolu v dohledné době citiš, není nic snazšího, než zavolat paní sekretářce, jestli by byla tak hodná a připsala Tě na nějaký termín o prázdninách.

Na Patole jsou opravdu hodní, nejen examinatoři ( ve finále i ten Stříťa), ale i ostatní personál;-).

tak hodně štěstí:-)

caesonie
Deltoideus
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 29, 2011 11:41 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od caesonie » čtv říj 11, 2012 12:20 pm

Ahoj, máte někdo zkušenosti s anglickým Robbinsem? Je možné se z něj učit na zkoušku, například v kombinaci s přednáškami? Nebo chtějí slyšet Povýšila? Z Robbinse se mi učí mnohem lépe, je o tolik přehlednější. Je jasný, že Povýšila budu muset taky otevřít, jde mi ale o to, jestli se to má cenu aspoň kombinovat, nebo jestli se mám rovnou učit jenom z něj.

Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Patola

Příspěvek od Medicinman » čtv říj 11, 2012 1:03 pm

Jestli budeš umět celého Robbinse (který je takovou patologickou biblí) tak bys u zkoušky měla uspět, jen je třeba si to trochu prokřížit s českými učebnicemi, abys věděl/a co všechno budou chtít znát (Robbins svým rozsahem značně převyšuje požadavky na zkoušku) a taky české názvosloví.

evil penguin
Biceps
Příspěvky: 50
Registrován: pon čer 20, 2011 5:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od evil penguin » čtv říj 11, 2012 5:34 pm

caesonie píše:Ahoj, máte někdo zkušenosti s anglickým Robbinsem? Je možné se z něj učit na zkoušku, například v kombinaci s přednáškami? Nebo chtějí slyšet Povýšila? Z Robbinse se mi učí mnohem lépe, je o tolik přehlednější. Je jasný, že Povýšila budu muset taky otevřít, jde mi ale o to, jestli se to má cenu aspoň kombinovat, nebo jestli se mám rovnou učit jenom z něj.
Určitě to smysl má, já to tak dělala a třeba ledviny jsou o 100% lepší z Robbinse... názvosloví z Povýšila nebo z přednášek, ale rozdělení a teorii z Robbinse. Ono zjistíš, že Povýšil ho tak trochu v některých kapitolách opsal a to ještě dost nekvalitně :D

caesonie
Deltoideus
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 29, 2011 11:41 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od caesonie » sob říj 13, 2012 10:15 am

Díky moc.. :)

verocay
Biceps
Příspěvky: 51
Registrován: pát čer 10, 2011 5:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od verocay » ned říj 14, 2012 2:11 pm

evil penguin píše: ...třeba ledviny jsou o 100% lepší z Robbinse...
tak zrovna ledviny jsou v Povysilovi napsany v docela modernim stylu a la Robbins - proste prezentuji soucasny nahled na patologii s "jasnym" rozdelenim, vymezenim jednotlivych kategorii...
je to nepochybne nezazivna kapitola, ktera se musi procist vicekrat. ale urcitou vyhodu Robinse vydim snad jen v nazornych obrazcich.

evil penguin
Biceps
Příspěvky: 50
Registrován: pon čer 20, 2011 5:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od evil penguin » pon říj 15, 2012 7:15 am

verocay píše:
evil penguin píše: ...třeba ledviny jsou o 100% lepší z Robbinse...
tak zrovna ledviny jsou v Povysilovi napsany v docela modernim stylu a la Robbins - proste prezentuji soucasny nahled na patologii s "jasnym" rozdelenim, vymezenim jednotlivych kategorii...
je to nepochybne nezazivna kapitola, ktera se musi procist vicekrat. ale urcitou vyhodu Robinse vydim snad jen v nazornych obrazcich.
a la Robbins, protoze jsou z neho evidentne opsane :D ale praveze dost neprehledne, z Robbinse jsem to pochopila hned, zatimco z Povysila jsem se to neuspesne pokousela cist nekolikrat dokola...

verocay
Biceps
Příspěvky: 51
Registrován: pát čer 10, 2011 5:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od verocay » pon říj 15, 2012 1:39 pm

tak soudy o "evidentnim opisu" bych nevynasel hned tak od stolu... kapitolu psala prim. Honsova, ktera je sama ke kvalite ceskych textu velmi kriticka, nemyslim si, ze by "tupe" opisovala z Robbinse. struktura kapitoly je prekvapive podobna Robbinsovi, protoze proste predstavuje soucasny pohled na patologii ledvin.

andrea
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 28, 2011 4:37 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od andrea » úte říj 16, 2012 7:54 pm

včela píše:jak je to s poslednim terminem?jsou hodni?
byla jsem u Striti (v roce 2008...zkousi jeste?) a prijemne jsme si pokecali... bylo to zari, tyden s uplne poslednimi terminy. vsichni nacpani v patku, ja sla hned v pondeli - a byla jsem jedina. mozna to byla polehcujici okolnost, nevim ;) kazdopadne mi jako zkousejici velmi sedl (predtim me vylila honsova a duskova, i kdyz musim rict, ze duskova byla hrozne fajn - ale ja jsem neumela), jeho povestny meric casu jsem vubec neslysela (byly to tusim klasicke stopky, takze legendy o zlovestnem budiku, ktery dela tik-tak minimalne v me ere neplatily) a ptal se jenom na zaklady. pak mi jeste asi pul hodky vypravel o sve kariere, zacatcich, jak delal s hachem na histologii... :) ovsem samozrejme hodne zavisi od stesti, otazek, jak se kdo vyspi a pod. termin byl vypsany na 7:00, coz byl docela zahul (ale stejne jsem v noci skoro nespala ;) ). na konci zkousky se me zeptal, jestli chci za 3 nebo jeste jednu otazku. myslim ze je jasne, jak to dopadlo :lol:

Azan
Deltoideus
Příspěvky: 7
Registrován: čtv srp 25, 2011 3:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Patola

Příspěvek od Azan » čtv říj 18, 2012 9:13 am

Ahoj,
chci se zeptat jestli někdo náhodou neví, jak moc je velký rozdíl mezi knihami: Basic pathology (robbins) a Pathologic basis of disease (taky robbins). Popřípadně, která z nich je lepší. Díky moc.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti