Tradiční čínská medicína

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Uživatelský avatar
UnderDog
Biceps
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 05, 2011 9:43 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Tradiční čínská medicína

Příspěvek od UnderDog » úte zář 04, 2012 7:49 pm

Ahoj,

měl byste někdo informace o tomto PVP? Moc jsem toho nikde nenašel. Díky...

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Tradiční čínská medicína

Příspěvek od Formol » stř zář 05, 2012 4:59 pm

Napsal bych ti něco o smysluplnosti takového a podobných předmětů, ale když už jsi se pro takový předmět rozhodl, tak by to mohl být pouze zárodek flame war :lol:
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Uživatelský avatar
UnderDog
Biceps
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 05, 2011 9:43 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tradiční čínská medicína

Příspěvek od UnderDog » stř zář 05, 2012 9:18 pm

Formol píše:Napsal bych ti něco o smysluplnosti takového a podobných předmětů, ale když už jsi se pro takový předmět rozhodl, tak by to mohl být pouze zárodek flame war :lol:
Teď jsem asi přesně nepochopil, co tím chceš říct? :shock:

Genesis
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 06, 2012 3:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tradiční čínská medicína

Příspěvek od Genesis » čtv zář 06, 2012 4:02 pm

Ahoj, já jsem absolvovala tenhle předmět letos a docela mě pozlobil xD Pan doktor Bílek je docela náročný a bere tento PVP velmi vážně, očekává od tebe, že budeš pozorný, budeš si pečlivě psát poznámky během jeho přednášek a na konci obou semestrů se ty "základy" naučíš a dostatečně odpovíš na cca 10 testových otázek. První test jsem z poloviny pod lavicí opsala, něco zapamatovala pět minut před hodinou a stačilo to, ale během toho druhého už opisovat nešlo, takže jsem musela vypracovat seminární práci, která mi dala docela zabrat, protože v češtině nejsou prakticky žádné literární zdroje, takže jsem stahovala anglické publikace a něco stvořila, načež mě pan doktor ještě několik dní přes mail prověřoval svými všetečnými otázkami, ale nakonec mi ten zápočet dal... takže když to shrnu - zajímavý předmět, jiný pohled na věci nejen lékařské, ale poněkud obtěžující testy a nutnost věnovat tomu alespon minimum času nebo umět prvotřídně opisovat :D

Uživatelský avatar
UnderDog
Biceps
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 05, 2011 9:43 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tradiční čínská medicína

Příspěvek od UnderDog » čtv zář 06, 2012 7:06 pm

Genesis píše:Ahoj, já jsem absolvovala tenhle předmět letos a docela mě pozlobil xD Pan doktor Bílek je docela náročný a bere tento PVP velmi vážně, očekává od tebe, že budeš pozorný, budeš si pečlivě psát poznámky během jeho přednášek a na konci obou semestrů se ty "základy" naučíš a dostatečně odpovíš na cca 10 testových otázek. První test jsem z poloviny pod lavicí opsala, něco zapamatovala pět minut před hodinou a stačilo to, ale během toho druhého už opisovat nešlo, takže jsem musela vypracovat seminární práci, která mi dala docela zabrat, protože v češtině nejsou prakticky žádné literární zdroje, takže jsem stahovala anglické publikace a něco stvořila, načež mě pan doktor ještě několik dní přes mail prověřoval svými všetečnými otázkami, ale nakonec mi ten zápočet dal... takže když to shrnu - zajímavý předmět, jiný pohled na věci nejen lékařské, ale poněkud obtěžující testy a nutnost věnovat tomu alespon minimum času nebo umět prvotřídně opisovat :D
Děkuji moc za informace. Tak předpokládám, že s patolou a patfýzou to nebude úplně nejlepší kombinace. :lol:

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Tradiční čínská medicína

Příspěvek od Formol » čtv zář 06, 2012 7:07 pm

UnderDog píše:
Formol píše:Napsal bych ti něco o smysluplnosti takového a podobných předmětů, ale když už jsi se pro takový předmět rozhodl, tak by to mohl být pouze zárodek flame war :lol:
Teď jsem asi přesně nepochopil, co tím chceš říct? :shock:
Tradiční čínská medicína je v zásadě překonaný koncept. Jde o slepenec věcí náhodou fungujících a náhodou nefungujících podložený pouze spekulativní metafyzikou z poněkud odlišného kulturního okruhu. Pokud se nezajímáš o dějiny medicíny, nebo pokud není tvým cílem na něčem takovém výhledově vydělávat (přeci jen jde o módní záležitost a na módních hloupostech se vydělává nejsnáze a nejvíce), tak to pro tebe bude spíše cvičením v doublethinku.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Uživatelský avatar
UnderDog
Biceps
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 05, 2011 9:43 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tradiční čínská medicína

Příspěvek od UnderDog » čtv zář 06, 2012 7:32 pm

Formol píše:
UnderDog píše:
Formol píše:Napsal bych ti něco o smysluplnosti takového a podobných předmětů, ale když už jsi se pro takový předmět rozhodl, tak by to mohl být pouze zárodek flame war :lol:
Teď jsem asi přesně nepochopil, co tím chceš říct? :shock:
Tradiční čínská medicína je v zásadě překonaný koncept. Jde o slepenec věcí náhodou fungujících a náhodou nefungujících podložený pouze spekulativní metafyzikou z poněkud odlišného kulturního okruhu. Pokud se nezajímáš o dějiny medicíny, nebo pokud není tvým cílem na něčem takovém výhledově vydělávat (přeci jen jde o módní záležitost a na módních hloupostech se vydělává nejsnáze a nejvíce), tak to pro tebe bude spíše cvičením v doublethinku.
Díky za názor... ;)

LimskaJ
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 18, 2016 4:43 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tradiční čínská medicína

Příspěvek od LimskaJ » pon dub 18, 2016 4:49 pm

Formol píše:tak to pro tebe bude spíše cvičením v doublethinku.
Tak doublethink se do budoucna bude hodit pravděpodobně stále více ;)
Obor na kterém lze studovat vývoj v rozpětí tisíců let je tradiční čínská medicína.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti