Chemie-2.par.

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
marynka771
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 09, 2011 8:09 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Chemie-2.par.

Příspěvek od marynka771 » čtv říj 25, 2012 6:15 pm

A ješte jedna otazka, jak sa to reší ,pokud máš mín jak 60 procent ?
Dekuji.

Hodoran
Deltoideus
Příspěvky: 19
Registrován: úte kvě 10, 2011 6:16 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Chemie-2.par.

Příspěvek od Hodoran » čtv říj 25, 2012 7:15 pm

marynka771 píše:A ješte jedna otazka, jak sa to reší ,pokud máš mín jak 60 procent ?
Dekuji.
Myslim, že v ZS se přezkušovalo z libovolného tématu praktických cvičení a v LS snad testem - zase průřez semestrem.

Veronika
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 19, 2011 1:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Chemie-2.par.

Příspěvek od Veronika » čtv lis 08, 2012 9:25 pm

A to téma si libovolně určí student? to je blbost ne? takže se bude zkoušet z látky za celý semestr? Moc děkuju !

chroustík
Biceps
Příspěvky: 30
Registrován: úte zář 06, 2011 2:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Chemie-2.par.

Příspěvek od chroustík » sob lis 10, 2012 6:41 pm

Moc bych na to přezkušování z určitýho tématu nespoléhala, ono minulý rok to mělo být v létě taky tak, všichni s tim počítali a najednou se týden nebo dva před koncem semestru změnila pravidla a psal se zápočťák. Jinak to bylo tak, že si student vybral asistenta, od kterého chtěla být zkoušený a ten mu vybral tuším 2 témata.

Uživatelský avatar
Bára
Biceps
Příspěvky: 55
Registrován: pát kvě 20, 2011 3:38 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Chemie-2.par.

Příspěvek od Bára » ned kvě 19, 2013 8:04 am

Zdravím! Opět mám takový hloupý dotaz - opravdu u zkoušky chtějí vzorce všech metabolitů v cyklech (př.: Krebsův cyklus - sukcinát, malát, oxoglutarát....) ??? V seznamu vzorců to sice je (ostatně jako všechno ostatní) ale dle mého skromného názoru to pro normálního smrtelníka není dost dobře naučitelné :mrgreen: slyšela jsem, že prof. Borovanský je na vzorce zatížen, nevím jak ostatní zkoušející...? Díky za odpovědi!

Glukosa
Deltoideus
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 09, 2012 9:31 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Chemie-2.par.

Příspěvek od Glukosa » ned kvě 19, 2013 9:09 am

Bára píše:Zdravím! Opět mám takový hloupý dotaz - opravdu u zkoušky chtějí vzorce všech metabolitů v cyklech (př.: Krebsův cyklus - sukcinát, malát, oxoglutarát....) ??? V seznamu vzorců to sice je (ostatně jako všechno ostatní) ale dle mého skromného názoru to pro normálního smrtelníka není dost dobře naučitelné :mrgreen: slyšela jsem, že prof. Borovanský je na vzorce zatížen, nevím jak ostatní zkoušející...? Díky za odpovědi!
Ahoj Báro, tak teď tě moc nepotěším, ale vzorečky tam chtějí snad všichni, taky všechny základní mtb dráhy. Pokud bys neuměla Krebse, tak zaručeně letíš. Zkus si začít kreslit ty dráhy a uč se to podle reakcí, které tam probíhají...ono to pak není až tak těžké. Na tom ústavu se loni celkem dost vyhazovalo, takže těm vzorcům ještě dej šanci...uvidíš, že ti to pomůže líp chemii porozumět. ;)

Uživatelský avatar
Bára
Biceps
Příspěvky: 55
Registrován: pát kvě 20, 2011 3:38 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Chemie-2.par.

Příspěvek od Bára » ned kvě 19, 2013 10:15 am

Glukosa píše:
Ahoj Báro, tak teď tě moc nepotěším, ale vzorečky tam chtějí snad všichni, taky všechny základní mtb dráhy. Pokud bys neuměla Krebse, tak zaručeně letíš. Zkus si začít kreslit ty dráhy a uč se to podle reakcí, které tam probíhají...ono to pak není až tak těžké. Na tom ústavu se loni celkem dost vyhazovalo, takže těm vzorcům ještě dej šanci...uvidíš, že ti to pomůže líp chemii porozumět. ;)
"Neuměla Krebse" myšleno neuměla právě ty vzorce? Trochu jsem doufala, že by mohly stačit názvy metabolitů a enzymů ale asi jsem byla moc naivní :D každopádně díky za odpověď... A ještě se zeptám - ptají se na praktika??? Resp. úlohy z praktik - průkazy všeho možného vším možným, reakce, postupy...?

Glukosa
Deltoideus
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 09, 2012 9:31 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Chemie-2.par.

Příspěvek od Glukosa » ned kvě 19, 2013 12:37 pm

Bára píše: "Neuměla Krebse" myšleno neuměla právě ty vzorce? Trochu jsem doufala, že by mohly stačit názvy metabolitů a enzymů ale asi jsem byla moc naivní :D každopádně díky za odpověď... A ještě se zeptám - ptají se na praktika??? Resp. úlohy z praktik - průkazy všeho možného vším možným, reakce, postupy...?
Bohužel ano, u Krebse určitě vzorce, stejně jako u jiných důležitých drah. Víš, ono naučit se x nesmyslných názvů je podle mě ještě těžší, než umět vzorce (no dobře možná trošku míň :D)...tak když umíš enzym, víš co máš s daným vzorcem udělat, co přidat nebo ubrat, odkud se ti vezme ten vodík a to FADH2, dává to mnohem větší smysl...ale chápu, že je to těžké a taky jsem s tím bojovala ;) Z mé zkušenosti se na praktika neptají, kromě informací, které jsou u některých praktik v úvodu jako např. markery svalové tkáně a pod.

evickaag
Deltoideus
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 14, 2013 10:45 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Chemie-2.par.

Příspěvek od evickaag » sob zář 14, 2013 11:53 am

Ahoj,
jak už jsem tu psala k jinému tématu, rozlišovala bych učebnice vhodné během roku a ty, které se vyplatí prostudovat před zkouškou...Ne vždy je to totéž...
Můžu posuzovat chemii 2. paralelky učené UBEO: Přes rok Matouš, na genetické učivo z knihovny půjčit Harpera...Na zbylé kapitoly je zbytečně složitý a rozsáhlý, testy jsou stejně postaveny na informacích z Matouše...
Před zkouškou kombinace Matouš pro obecnou chemii - jako v jediné knize je zahrnuta, byť bídně...Metabolismy jsou čtivé a dostačující v Ledvinovi, stejně tak 3. blok "klinických" zkouškových ott. Genetiku z čeho zbyde čas...Buď z genetických skript používaných v zimě ke zkoušce z gene, případně z Harpera...Vypracované otázky jsou dvojí, co vím...Ani jedny neobsahují vše...Kombinací by snad šlo vytvořit jakýs takýs opakovací materiál...Učit se pouze z nich však moc nedoporučuji...
Základ vědomostí by měl být rozhodně soustředěn na 2. blok metabolismů...Je to nuda, blbě se to čte i pamatuje, ale staví se na tom...Klinika a genetika 3. a 4. bloku je příjemnou odměnou...1. blok obecné chemie je dobré studovat i z nějaké SŠ učebnice, ptž v těch VŠ je to bída...Osobně mohu doporučit Evu Streblovou a její Souhrné texty z chemie...
Závěr - Matouš přes rok, do zkoušky poznáte, která kapitola je kde dobře zpracovaná...Nezatracovala bych však ani Ledvinu...I přes rok se z něj některé kapitoly mnozí spolužáci učili, a úspěšně... ;)

A co se týče doby nutné ke studiu - záleží to na průběžné přípravě, počítala bych nicméně 3 týdny intenzivněji, 4 týdny s větším klidem a pauzami...
Na UBEO jsou až na výjimky rozumní lidé...Když vidí, že student není tabula rasa, snaží se pomoci...

Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Chemie-2.par.

Příspěvek od Medicinman » sob zář 14, 2013 8:09 pm

Já bych Harpera nezatracoval - zejména kvůli těm zatroleným metabolismům. Já z nich měl přeed zkouškou dost vítr, ale řekl bych, že pokud se člověk bude snažit naučit z Harpera (nemožná to věc) a bude toho umět tak půlku, tak docela dobře projde. S půlkou Matouše bych zkoušku neriskoval.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti