trojan vz kittnar??

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
macicka0071
Deltoideus
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 13, 2013 3:04 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

trojan vz kittnar??

Příspěvek od macicka0071 » pát říj 04, 2013 2:02 pm

ahojte,

uz sa zacal rok a chcela by som si zacat citat-ucit sa fyziolu tak nejak predbezne, aby nebol velky problem v skuskovom...viete mi prosim prosim poradit, ze z coho sa ucit??? patrim do paralelky ku kittnarovi a prednasal podla svojej knihy, ale zasa pocula som, ze trojan je viac podla vypracovanych otazok a ze staci...som troska zmatena, cns viem, ze myslivecek, ale fakt by som potrebovala radu, ze z coho tu fyziolu, aby bolo dobre :)) dakujem pekne :)

monika4419
Deltoideus
Příspěvky: 12
Registrován: pát zář 11, 2015 1:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: trojan vz kittnar??

Příspěvek od monika4419 » stř črc 06, 2016 12:27 pm

macicka0071 píše:ahojte,

uz sa zacal rok a chcela by som si zacat citat-ucit sa fyziolu tak nejak predbezne, aby nebol velky problem v skuskovom...viete mi prosim prosim poradit, ze z coho sa ucit??? patrim do paralelky ku kittnarovi a prednasal podla svojej knihy, ale zasa pocula som, ze trojan je viac podla vypracovanych otazok a ze staci...som troska zmatena, cns viem, ze myslivecek, ale fakt by som potrebovala radu, ze z coho tu fyziolu, aby bolo dobre :)) dakujem pekne :)
Ahoj,
učit se z Kittnara (není tam vše, ale uč se z toho). Motilitu GIT se uč z trojana. Krev se uč také z trojana. Kardiovaskulár i ledviny z Kittnara. Zkus videa na youtube (hlavně povrchové napětí, compliance a elastance) - khan academy s čs titulkama.
...Pokud vám můžu doporučit - choďte na přednášky, kdy jsou ledviny (hlavně u doc.Marešový), protože tahle ženská vyhazuje na zkoušce hlavně na ledvinách. Říká, že ledviny jsou vitální orgán a medik tam musí znát 100 %. Takže naprosto vše...rozměry akvaporinů, všechny pumpy, recirkulaci močoviny (doporučuji Gyutona - anglicky napsaná kniha). Pořádně se zaměřit na clearance a bombardovat dotazama vaše asistenty na praktikách! Musíte se jich ptát - od čeho tam jsou!!!! chodit na konzultace !!! všechno chápejte, nic se neučte nazpaměť !!!!
Na KMP doporučuji prezentaci od 2.LF UK. Najděte si ji na netu. Všechno tam pochopíte a neztrácejte čas přelouskáváním těch strašných učebnic.
až něco nebudete chápat, hned se zeptejte asistenta! pak neni čas a je to škoda!!!
Fyziologie je krásnej předmět, ale taky pěkně rozsáhlej (to poznáte, až nebudete týden před zkouškou solidně stíhat)

michalwest
Deltoideus
Příspěvky: 23
Registrován: čtv kvě 09, 2013 5:04 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: trojan vz kittnar??

Příspěvek od michalwest » čtv črc 07, 2016 10:21 am

macicka0071 píše:ahojte,

uz sa zacal rok a chcela by som si zacat citat-ucit sa fyziolu tak nejak predbezne, aby nebol velky problem v skuskovom...viete mi prosim prosim poradit, ze z coho sa ucit??? patrim do paralelky ku kittnarovi a prednasal podla svojej knihy, ale zasa pocula som, ze trojan je viac podla vypracovanych otazok a ze staci...som troska zmatena, cns viem, ze myslivecek, ale fakt by som potrebovala radu, ze z coho tu fyziolu, aby bolo dobre :)) dakujem pekne :)
Ahoj, raději si užij prázdniny a naber síly na druhák. Podle mě nemá cenu si s tím teď lámat hlavu. Fyziologie je zajímavá, ale na této škole je pojatá spíš otravně. Doc. Marešová je sice u zkoušky trochu náročnější, ale nezdálo se mi, že by vyhazovala hlavně na ledvinách. Já sám jsem si ledviny vytáhl (tubulární procesy) a ptala se na základní věci. U nervového systému byla naopak daleko důkladnější a řekla mi, že se celou dobu těšia právě na otázku z CNS. Doc. Marešová je neurofyziolog a ze všeho nejraději má jádra amygdaly - skutečně a bez legrace. Ano - je pravda, že fyziologie je rozsáhlá, ale s dávkou rozumu se to dá zvládnout, informací je míň jak v anatomii. Takže řešit teď fyziologii podle mě nemá příliš velký význam, naopak - velký význam má odpočinek a klid.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti