Učebnice- 2.ročník

Moderátoři: Medicinman, Formol

Eileen
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 03, 2013 11:01 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Učebnice- 2.ročník

Příspěvek od Eileen » stř črc 03, 2013 11:05 am

Ahoj,
ráda bych se zeptala, z kterých učebnic je podle Vás nejlepší učit se biochemii a fyziologii (nechci slyšet: Běž se podívat do knihovny a vyber si co se ti bude líbit, v prváku mi tenhle přístup moc nepomohl :/) a jaké další učebnice jsou během roku potřeba třeba co se týče genetiky, angličtiny, ošetřovatelství..
Děkuji velice ;)

Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Učebnice- 2.ročník

Příspěvek od Medicinman » stř črc 03, 2013 12:27 pm

Ve druháku byly pro mě hlavní učebnice Harper na biochemii a Gannong na fyziologii. Na genetiku jsou skripta (údajně trojdílná), která jsem si odpustil, na ošetřovatelství knížku nepotřebuješ a s angličtinou ti nepomůžu, neboť tu jsem více méně prospal.

Uživatelský avatar
Dominique
Deltoideus
Příspěvky: 22
Registrován: pát čer 22, 2012 12:42 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Učebnice- 2.ročník

Příspěvek od Dominique » stř črc 03, 2013 1:16 pm

Mně ve druháku nejvíc na fyziolu vyhovoval Guyton a na chemii Harper. Už jsem tu někde četl, že je Guyton moc obsáhlý a tak, no, když už půjdeš do tý knihovny se kouknout a vybírat ( :D ) tak to máš po cestě... :)

Eileen
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 03, 2013 11:01 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Učebnice- 2.ročník

Příspěvek od Eileen » stř črc 03, 2013 3:26 pm

Děkuji. Guyton je i v českém vydání? A slyšela jsem, že Harper je hodně obsáhlý a je možná lepší učit se podle biochemie od Matouše, protože učitelé nakonec vyžadují to, co je v něm, je to pravda? :?

Hodoran
Deltoideus
Příspěvky: 19
Registrován: úte kvě 10, 2011 6:16 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Učebnice- 2.ročník

Příspěvek od Hodoran » čtv črc 04, 2013 9:29 pm

Fyziologie = Kittnar
Biochemie = Ledvina (informace, potřebné ke zk., které zde nejsou obsažené, lze doplnit Matoušem)

-proč? Protože tyto učební texty vydala UK (lf1, lfhk) a v nich obsažené informace, dle mého jsou ke zk. dostačující.

Áďa
Biceps
Příspěvky: 59
Registrován: ned črc 03, 2011 3:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Učebnice- 2.ročník

Příspěvek od Áďa » pát črc 05, 2013 6:55 am

já jsem se učila fyziolu z kittnara + neuro doplnit myslivečkem a na chemii jsem měla matouše - stačilo to uplně v klidu 8-)

caesonie
Deltoideus
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 29, 2011 11:41 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Učebnice- 2.ročník

Příspěvek od caesonie » ned črc 07, 2013 5:30 pm

Harper je zbytečný, měla jsem, neotevřela jsem. Z něj se spíš učily starší ročníky (předpokládám), já jsem s ním loni snad ani nikoho neviděla. Matouš stačí bohatě, z něj jsem se učila. Ledvina taky, záleží, jak moc dopodrobna tomu musíš rozumět, aby sis to všechno zapamatovala, ale nakonec opravdu stačí. Kittnar - záleží kapitola od kapitoly, učila jsem se z něj, ale nakonec jsem toho docela litovala, před zkouškou jsem si musela hledat věci gannongovi a guytonovi.

Barush64
Deltoideus
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 26, 2011 1:09 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Učebnice- 2.ročník

Příspěvek od Barush64 » úte črc 09, 2013 4:41 pm

Ahoj, učila jsem se z Kittnara, nyní ho prodávám, jestli chceš ;)

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Učebnice- 2.ročník

Příspěvek od Formol » úte črc 09, 2013 9:01 pm

Harper je především mizerně přeložený a v obecných věcech (bioenergetika,...) je na hraně mezi nepřesností a nepochopením. Každopádně skutečně výživnou učebnicí biochemie je Voet, proti tomu je Harper jen lehkým odvarem;-)

Každopádně rozsah Harpera (ev. Musila) měl smysl v době, kdy měla biochemie čtyři semestry, teď je příliš obsáhlý a má smysl jen pro toho, kdo vážně uvažuje o hrátkách s molekulární medicínou.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

tiena.
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 25, 2013 5:33 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Učebnice- 2.ročník

Příspěvek od tiena. » pon črc 15, 2013 8:46 am

ja mela na biochemii Harpera, dale Ledvinu a doporucuji Zaklady molekularni biochemie od Stipka a pripadne zajemcum jeste Biochemie v souvislostech (skripta 3. LF - mela jsem pujceny jeden dil, prislo mi to prehledne a dobre jako prehled a propojeni zakladniho metabolismu. i dobre a prehledne napsane a clenene)

na genetiku skripta z genetiky 1-3, ale vyuzivala jsem jeste i svou oblibenou Kocarkovu stredoskolskou ucebnici genetiky (fialová, nakladatelstvi scientia)

fyziologie: na doplneni temat jsem k oficialni literature cetla Gannonga.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host