Náročnost druhého ročníku

Moderátoři: Medicinman, Formol

monika4419
Deltoideus
Příspěvky: 12
Registrován: pát zář 11, 2015 1:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Náročnost druhého ročníku

Příspěvek od monika4419 » stř črc 06, 2016 12:10 pm

MarkyLF1 píše:Jak moc je obtížný druhák ve srovnání s prvákem? Na náročnost na práci přes semestr, obtížnost zkoušek...
Ahoj,
právě jsem dokončila druhý ročník a přišel mi dooost těžký. Každopádně mi vyhovoval víc, než prvák.
Neumím se učit telefonní seznamy nazpaměť (viz větvení cév, úpony svalů apod. - to mi prostě nejde!). Druhák je na logické myšlení, plno věcí vymyslíš a to mi vyhovovalo víc, než anatomie.
Zkoušky ve druháku jsou možná krapek těžší (v porovnání s histologií hlavně - ta ústní byla celkem směšná, když si to teď zpětně promítnu).

Chce to přípravu celý rok a nic nepodcenit. Nikdo se tady s nikym nemazlí, ale rozhodně nevyhodí nikoho, kdo umí! To si jednou provždy zapamatujte.

Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Náročnost druhého ročníku

Příspěvek od Medicinman » stř črc 20, 2016 3:42 pm

Z pohledu někoho, kdo už má školu za sebou bych jednotlivé ročníky popsal takhle:
1. ročník je dost brutální, nejen učivem, ale hlavně adaptací na vysokou školu.
2. ročník je takový malý odpočinek, pokud pomineme letní zkouškové.
3. ročník je smrťák, na 1.lf se tady láme chleba.
4. ročník je smršť krátkých stáží a zkoušek, zejména pak zmatku, než si zvykneš na blokové studium.
5. ročník je více méně flákárna.
6. ročník lituješ, že jsi 5. proflákala :)

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů