Lékařská biologie a genetika

Moderátoři: Medicinman, Formol

Uživatelský avatar
UnderDog
Biceps
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 05, 2011 9:43 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Lékařská biologie a genetika

Příspěvek od UnderDog » sob srp 06, 2011 8:01 pm

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda nemáte nějaké tipy za zkoušku? Náročnost, examinátoři, kolik času tomu věnovat, atd. Nemám totiž sebemenší představu, co od toho mám očekávat.

Jo a neplaším rok dopředu, čeká mě to teď v srpnu. Děkuju... :)

Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Lékařská biologie a genetika

Příspěvek od Medicinman » pon srp 08, 2011 10:33 am

Test je asi o řád náročnější než ty průběžné během roku, ale s trochou přípravy se dá zvládnout. Ze zkoušejících můžu přímo referovat jen o Doc. Liškovi a Prof. Kohoutové - u Prof. Kohoutové jsem trochu kulhal u druhé otázky ze tří a když se mě vypáčila, že jsem na té přednášce (měla ji ona) nebyl, tak byla moje zkouška bez meškání ukončena, aniž bych byl připuštěn ke třetí otázce. Další termín jsem měl u Doc. Lišky a zkoušení proběhlo v pohodě, sice jsem si proházel názvy jednotlivých fází Meiosy, ale princip jsem znal, takže bez problémů.

Jyas
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 22, 2011 5:12 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lékařská biologie a genetika

Příspěvek od Jyas » úte lis 22, 2011 5:17 pm

Ahoj...jak to tak čtu, začínám se té genetiky celkem dost bát. Doporučil byste někdo, co se učit a odkud na ty zkouškové testy a jak dlouho se připravovat na samotnou zkoušku? Případně z čeho se učit kromě těch skript? Ta forma, jakou jsou napsány, mi přijde značně nestravitelná..Chápu, že je to jako každá zkouška, velmi individuální...ale ráda bych měla aspoň představu, od čeho se odpíchnout a na co se připravit...navíc mě celkem desí představa, že by mě třeba někdo vyhodil ze zkoušky a duvodem by byla poměrně dost sporadická účast na přednáškách :-D..
Děkuji moc za radu

Uživatelský avatar
Medicinman
Quadriceps
Příspěvky: 286
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:57 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Lékařská biologie a genetika

Příspěvek od Medicinman » úte lis 22, 2011 11:16 pm

Skripta jsou (alespoň dle mého skromného názoru) totálně na prd - já jsem fičel na dvojkombinaci wikiskripta + azraelovy genetické stránky. Taky jsem ale měl docela solidní základy z gymnázia a na cvičeních jsem byl relativně lucidní (dokonce jsem si dělal občas poznámky!). Prezentace ze stránek ústavu jsou také dobrý zdroj.

Eddie32
Deltoideus
Příspěvky: 11
Registrován: čtv lis 24, 2011 9:52 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lékařská biologie a genetika

Příspěvek od Eddie32 » čtv lis 24, 2011 6:36 pm

genetika není lehká zkouška !!! Já ji teda udělala u dr. Panczaka za B, ale myslim, že u něj hodně záleží na jeho náladě a sympatiích ke studentovi :)

Uživatelský avatar
Azrael
Biceps
Příspěvky: 48
Registrován: stř kvě 04, 2011 9:13 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lékařská biologie a genetika

Příspěvek od Azrael » čtv lis 24, 2011 10:02 pm

Použitelné literatury je dost, problémem je, že si ji člověk musí shánět navíc. Hodně témat je ve starých skriptech již beznadějně zastaralých (například prenatální diagnostika), takže se musí čerpat odjinud. Řada otázek se dá již dnes čerpat z WikiSkript (v genetice je již hodně článků zkontrolovaných učitelem), řada dalších tam může časem vzniknout :-)
Jenom pro úplnost – z čeho se dá také učit je trochu rozebráno zde: http://www.wikiskripta.eu/index.php/Por ... literatura

Zejména pokud budete mít štěstí a dostanete se k českému překladu učebnice od Snustada, tak určitě budete mít z čeho se učit - je to moc pěkná knížka.

lenka.medicka
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 08, 2011 10:48 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lékařská biologie a genetika

Příspěvek od lenka.medicka » čtv pro 08, 2011 10:50 am

Ahoj, chci se zeptat, zda kdyz pujdu na 3. pokus zkousky z genetiky, zda budu pripustena k ustni zkousce i kdyz opet neuspeji u testu? tedy zda je tady stejny system jako byl na anatomii? Diky moc:)

Lage
Deltoideus
Příspěvky: 8
Registrován: úte lis 29, 2011 10:18 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lékařská biologie a genetika

Příspěvek od Lage » čtv pro 08, 2011 12:45 pm

Ano ...

alfamedik
Triceps
Příspěvky: 80
Registrován: stř zář 14, 2011 2:47 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lékařská biologie a genetika

Příspěvek od alfamedik » čtv pro 08, 2011 1:36 pm

lenka.medicka píše:Ahoj, chci se zeptat, zda kdyz pujdu na 3. pokus zkousky z genetiky, zda budu pripustena k ustni zkousce i kdyz opet neuspeji u testu? tedy zda je tady stejny system jako byl na anatomii? Diky moc:)
To plati stejne pro kazdy predmet.

lenka.medicka
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 08, 2011 10:48 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lékařská biologie a genetika

Příspěvek od lenka.medicka » sob pro 10, 2011 10:14 am

Tak to je skvela zprava, diky moc:) obavam se totiz ze test bude u me velky problem, i kdyz na anatomii sem si to taky myslela a pak to bylo v pohode.. A jeste se chci zeptat.. Premyslim ze kdyz v zimnim zkouskovym kdyz neuspeji na dvou pokusech, ze ten treti si necham na leto, proto by me zajimalo jestli nekdy v prubehu prazdnin ci zari se vypisujou nejake terminy a kolik tam byva zhruba mist?:)

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů