fyziologie

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
kuk

Re: fyziologie

Příspěvek od kuk » stř říj 05, 2011 5:25 pm

hundka píše:ahoj, chtela jsem se zeptat jaka ucebnice je nejlepsi? je lepsi Langmajer nebo Kittnar?? popr. jaka kombinace je idealni, diky moc
Problémem je, že v kittnarovi zapomněli některý důležitý kapitoly, takže já osobně jsem se učila z obou...většina si vystačila z trojana :D Někteří asistenti dost čerpají do testů z atlasu...

verocay
Biceps

Příspěvek od verocay » stř říj 05, 2011 6:18 pm

hundka píše:ahoj, chtela jsem se zeptat jaka ucebnice je nejlepsi? je lepsi Langmajer nebo Kittnar?? popr. jaka kombinace je idealni, diky moc
Tak Langmeier urcite ne, to je prilis strucne, maximalne pro bakalare. Ale nauc se z nej ty "novejsi" poznatky o synaptickem prenosu ("kiss and go" a tak nejak podobne, bude az koncem leta)
Kombinace Trojan, Kittnar (ledviny, srdce...), atlas? Pokud se neucis pro zkousku a chces fyziolu opravdu pochopit, doporucuju Ganonga.

Medicinman
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medicinman » čtv říj 06, 2011 1:35 pm

Já se učil z Ganonga, je to kniha sice větší, obsažnější a i trochu nákladnější, ale na druhou stranu je pro pochopení předmětu lepší, což oceníš zejména v neurofyziologii.

Formol
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Formol » pát říj 07, 2011 4:22 pm

Mně nejvíc vyhovovala kombinace prastarého vydání Trojana (dva díly v tvrdých deskách) na "stálice", Ganong a na rychlé opáčko Fyziologie do kapsy a Memorix.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Formol
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Formol » pát říj 07, 2011 4:25 pm

Medicinman ad kompartmenty: Užitečnost záleží na úhlu pohledu - jednak se podle toho skutečně dá namodelovat většina farmakokinetiky a jednak je to dobrý cvik na "vědecký" styl myšlení, který se třeba mně osobně hodně vrátil, když jsem se učil na internu.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Kristýna

Příspěvek od Kristýna » čtv říj 13, 2011 1:39 pm

Ahoj, zítra budeme mít první praktika....chtěla bych se tedy zeptat, jak je to s tím rozdělováním do skupin A, B, C, D, oni si nás nějak rozdělí sami anebo si můžeme vybrat do jaké skupiny chceme? A taky bych se ještě chtěla zeptat, co čekat od těchto vyučujících Hála, Schreiber, Riljak, Vařejková. Žádného z nich neznám....díky moc za jakoukoli informaci

Elévka
Deltoideus

Příspěvek od Elévka » čtv říj 13, 2011 3:51 pm

Prijdete tam v danou dobu dva kruhy. Oba kruhy se rozdeli jeste na dve skupiny, takze vznikne A,B a C,D. Co si muzete ovlivnit sami, je, kdo budete v jake polovine kruhu. Mozna si podle toho rovnou sednete blizko sebe, protoze nam loni na prvni hodine rekli: leva pulka bude C, prava pulka D ;) . Riljak ma ze vsech ucitelu na ustavu myslim nejhorsi povest, skutecne je u nej obcas polovina kruhu vyhozena ze seminare, musi si to nahrazovat a to je neprijemne a casove narocne. A nejsem vubec presvedcena, ze ty jeho kruhy jsou na tom vedomostmi lip nez ostatni. Pokud mozno se vyhnout a usetrit si spoustu rozcilovani po cely druhak. Varejkova, jestli je to ta, co vypada jako Snehurka, je zlata, mozna az moc... Zbytek nevim.

Kristýna

Příspěvek od Kristýna » čtv říj 13, 2011 5:37 pm

Díky moc za info ;)

Medicinman
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medicinman » čtv říj 13, 2011 5:39 pm

Vařejková je opravdu v pohodě, umí dobře naučit EKG. Riljak.... já se s ním setkal pouze v průběhu cvičení o zátěži a nijak jsem si to neužil. Velmi dobře si pamatuju, jak se mě ptal jak vysoko vystříkne krev, když někomu useknete hlavu... A kdyby si se k němu náhodou dostala tak si pamatuj: žirafa má v karotidách chlopně.

medikament

Příspěvek od medikament » čtv říj 13, 2011 8:38 pm

Mátě někdo zkušenost se Slavíčkem? Jaký má třeba ty testy, nějak totiž nevím, co se učit na praktikum z počítání krvinek.

Dík

Odpovědět