Opakování předmětu

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Bershka

Opakování předmětu

Příspěvek od Bershka » pát kvě 13, 2011 5:25 pm

Ahoj, chci se zeptat jestli je možné opakovat předmět, pokud teď studuji a mám ISP ? V 1. ročníku jsem nezvládla anatomii a požádala jsem o ISP s tím, že jsem si vzala i několik předmětů z 2. ročníku. Ale teď to vypadá tak,že nejspíš z jednoho předmětu nedostanu zápočet. Myslíte že můžu požádat o jeho opakování ?

bloesty
Biceps

Re: Opakování předmětu

Příspěvek od bloesty » sob kvě 14, 2011 8:23 am

Nejsem si tim uplne jista, ale mam pocit, ze prave tohle je to riziko ISP, kdyz pak cokoliv nezvladnes, tak koncis...

Janissinka
Quadriceps

Příspěvek od Janissinka » sob kvě 14, 2011 9:59 am

Já taky nechci sýčkovat, ale opakování předmětu se povoluje jen jednou za studium a ty už sis to vybrala tím ISP.
Radši se pořádně nauč, abys ten zápočet dostala ;)
"Budoucnost patří těm, kteří věří v krásu svých snů."

schovanka
Deltoideus

Příspěvek od schovanka » sob kvě 14, 2011 10:14 am

ISP ale není "opakování předmětu". Zkus si zajít ještě na studijní a zeptat se, ale bude to určitě možné!! Znám i několik studentů ISP, kteří to tak měli s genetikou (tuším, že i z nedostatku termínů v září), opakování předmětu bylo povoleno.

Dubler
Triceps

Příspěvek od Dubler » pon kvě 16, 2011 11:32 am

Bershka píše:Ahoj, chci se zeptat jestli je možné opakovat předmět, pokud teď studuji a mám ISP ? V 1. ročníku jsem nezvládla anatomii a požádala jsem o ISP s tím, že jsem si vzala i několik předmětů z 2. ročníku. Ale teď to vypadá tak,že nejspíš z jednoho předmětu nedostanu zápočet. Myslíte že můžu požádat o jeho opakování ?
NEní dobré si plést ISP - tedyúpravu studia - s opakováním předmětu (to sice ISP potřebuje, ale má svá vlastní pravidla). Podle čl. 8 Pravidel pro organisaci studia je opakování předmětu možné pouze jednou. Záleží ale na tom, zda to znamená, že opakovat můžeš pouze jednou jeden jediný předmět, nebo jestli můžeš pouze jednou opakovat i více předmětů. JEdiný, kdo k tomu může dát kvalifikovaný výklad je Akademický senát.

johnnny

Příspěvek od johnnny » stř kvě 18, 2011 9:44 am

co o tom vím, tak opakovat určitě lze vícekrát, ale jeden předmět jen jednou
pokud máš ale ISP (ať už z jakéhokoliv důvodu), pak mám pocit, že bys měla splnit všechno, co v jeho rámci máš

Lenjulenka
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenjulenka » stř kvě 18, 2011 6:37 pm

Nelze mít dvakrát za sebou ISP (ať už z jakéhokoliv důvodu); tedy i za předpokladu splnění opakovaného předmětu musíš splnit vše ostatní (a nemít další akademický rok ISP).
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

Dubler
Triceps

Příspěvek od Dubler » sob kvě 21, 2011 3:39 pm

Nelze mít dvakrát za sebou ISP (ať už z jakéhokoliv důvodu);

To není pravda, ale není moné se dvakrát zapisovat na menčí než standardní počet kreditů a to je právě případ ISP s opakovaným zápisem předmětu.

xeex
Deltoideus

Příspěvek od xeex » ned kvě 22, 2011 8:50 am

Jestli máš ISP, a v SISu máš uvedený, že jsi první ročník, tak když nebudeš získat zápočet nebo zkoušku z předmětu, který máš povinnost dokončit až ve druháku a při tom máš 60 kreditů, tak neměl by tam být problém při zápise do normálního druhího ročníku bez ISP. A co jsi už zvládal počas ISP, tie předměty už nebudeš mít v normálním druháku.
Totiž aby jsi mohol jít do normálního druháku bez ISP potřebuješ 60 kreditů a musíš mít splněn všechny předměty z prvního ročníku, které jsou prerekvizitou pro předměty v druhém ročníku. Když jsi dle SISu první ročník tak by to mělo být jedno, jestli máš ISP, nebo ne měli by te zapsát do normálního druháku (ale samozřejmě předmět, který ješte nemáš splněn, musíš opakovaně zapsát!)

A ešte jako dodatek jestli dobře vím, tak počas stúdiu můžes mít ISP dvakrát, ale ne za sebou (nesmíš mít dvakrát za sebou mín kreditů, než je normální počet pro pokračování(60,120,180,...)).

Hodně štěstí!

Odpovědět