Zkoušky

Moderátoři: Medicinman, Formol

ygdrassil
Deltoideus

Re: Zkoušky

Příspěvek od ygdrassil » stř úno 01, 2012 10:29 pm

Podle meho zdroje ze zakulisi UBI nejake terminy na zkousku z biofyziky v letnim semestru urcite budou. Otazka je, kolik jich bude a v jake kapacite. Pred rokem (2010/11) bylo vypsanych celkem asi 5-6 terminu v dubnu, kvetnu, cervnu a zari v celkove kapacite cca 100 lidi.

Je tady ale oproti minulemu roku jeden zasadni rozdil, a to je, ze ted musi studenti prvniho rocniku delat zkousku z histologie v zimnim semestru. Znamy (pan K.), co dela na UBI informatiku pod doc. Spundou si neni jisty, zda na neco takoveho bral nebo bude brat prof. Benes pri vypisovani terminu dalsich terminu ohled - spis si mysli, ze ne.

Je potreba si uvedomit, ze vypisovani dalsich terminu krome tech, co jsou k dispozici ted ve zkouskovem obdobi, neni nikde presne specifikovano. Jedine, co musi ustavy dodrzet, je narizeni o tom, ze kapacita vypsanych terminu musi byt alespon o 25 % vyssi, nez je pocet zapsanych studentu na predmet. Pokud je toto splneno, vypsani dalsich terminu je zcela na rozhodnuti a libovuli vedouciho predmetu.

Byt na tvem miste, asi bych se ucil na opravak z histoly a snazil se to dodelat jeste ted v zimnim zkouskovem obdobi. Ja jsem to sice delal pred lety jako hardcore dvousemestralku (obecka+specka+embryola) az v lete, ale nepochybuju o tom, ze histologove z toho dovedou udelat nemene vyzivny hardcore i u jednosemestrove obecky (za mych casu co je to kys. hyaluronova, kde se nachazi a jakou ma funkci, byla jeste jedna z tech lehcich otazek, s oblibou bylo zkouseno vsechno, co je v Junqueirovi a Klikovi psano petitem, Konradova = satanske verse). Ze zkousky z biofyziky se hlavne vcas odhlas v SISu. Pokud ji ted nestihas, nema cenu to hrotit. Psat po jednom omluvu a klast dotazy na dalsi terminy nema podle pana K. smysl, prof. Benes takoveto emaily poradne ani necte, natoz aby se obtezoval s odpovedi. Na zacatku LS bych pak vysondoval, kolik lidi z celeho rocniku jeste zkousku z biofyziky neudelalo. Pokud by vas bylo hodne, mate slusnou vyjednavaci pozici. Predsi jenom by se prednostovi tezko vysvetlovalo na kolegiu dekana, jak to, ze tu zkousku jeste nema tolik lidi a proc nevypsal vice terminu (50 jich jeste vedeni fakulty prejde jako normalni 'umrtnost', 100 uz vyvola pozornost, 150+ neprijemne otazky). Zvolte nejake 2-3 zastupce a ti at se vasim jmenem obrati na prof. Benese a zkusi mu vysvetlit situaci, snad jej to presvedci k vypsani vetsiho poctu terminu, nez v minulem roce. Pokud by se zdrahal, sel bych pak na vasem miste za doc. Spundou - on je sice uz v duchodu a ma na UBI pod palcem uz jenom informatiku, ale je to byvaly prednosta a jako jediny z ustavu si troufne (podle pana K.) se za vas postavit a event. presvedcit prof. Benese ke zmene postoje. Nenechte se odradit tim, ze vypada ponekud prisne, je to zlaty clovek. Ostatni vyucujici na UBI, i kdyby vam radi vyhoveli, na to proste jsou prilis "lehke vahy". Posledni moznost je pak jeste zkusit do toho zapojit akademicky senat, at na nej zatlaci, ale to nevidim jako stastne reseni - muze se totiz stat, ze takovyto natlak biofyziky zbytecne nastve a budou pri zkouseni podstatne tvrdsi..

Pokud si vzpominam, tak plast jsem za cele studium potreboval na zkousce jenom 2x - poprve na anatomii, a podruhe na statnici z chirurgie. Je nepsanym pravidlem prijit na zkousku slusne upraveny v obleku (nebo alespon saku) a kostymku, predsi jenom jak tady uz nekdo psal, je to spolecenska zalezitost. U klasifikovaneho zapoctu se to tak nehroti, ale pokud je tam ustni odpoved, doporucil bych to taktez. Pri nerozhodne znamce vam 'lezerni' styl obleceni urcite nebude k prospechu, mnoho starsich zkousejicich to bere jako vyjadreni neucty. Kdyz jde pri odpovedi do tuheho a otazku nedokazete zodpovedet, lepsi je formulace 'nevzpominam si' ci 'nevybavim si' nez 'nevim', 'necetl jsem', 'to jsme nemeli'. Proste se nehadat, ale radeji pokorne sklopit usi a priznat neznalost. Slzy ani citove vydirani na 1.LF v drtive vetsine nezabiraji (na co je komu doktor/ka, ktery/a se v krizove situaci slozi?). Uz vubec ne arogantni vystupovani ve stylu 'na co mi to bude' apod., to je v takovemto pripade doslova sebevrazedne konani.

SEN
Quadriceps

Příspěvek od SEN » čtv úno 02, 2012 2:42 am

Naprostý souhlas, prostě pokora, pokora a ještě jednou pokora. Nikdo není zvědavý na arogantní blbečky, ani postup do dalšího semestru, či ročníku by je z vás odelat neměl, tak na to myslete, jinak se se zlou potážete.

Detaily u zk zde byly probrany, prostě není to o tom, že si to nějak přečtěte a ono to vyjde-tedy aspoň v prvních ročnících studia tady, pak se to trochu "uklidní".

Ke zk prostě oblek patří, zažil jsem i neformálně oblečené studenty-no já bych je vykázal, protože mi i za ně bylo u zk trapně (dle mě to je opravdu neúcta), nicméně zkousejici to okomentoval ale nechal je na termínu a vyzkoušel. jenže na UHIEM by vám klidně mohli říct, že přijďte na zk až na to budete oblečeni :D.

já bych i tak ten mail poslal, on si ho někdo přečte, třeba paní sekretářka a nemyslím si, že by paní sekretářka fungovala tak, že by "vychytavala SPAM od studentů a nic nepouštěla dál".

Pevné nervy a hodně úspěchu při pokoření Purkyňáku.

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » úte úno 07, 2012 5:43 pm

Domullka píše:su na tem podobne, za tyden skuska z biof. a dnes mna vyhodil prof. Martinek... a to sem si myslela, ze su dobre pripravena..uz nevim, z ceho sa to mam ucit, ucila sem sa z Junqueiri, doplnovala si informacie ze skript, prednasek a praktik a aj tak to nevyslo...
no zakladem byl na histolu vzdycky Klika a pochybuju ze se tohle zmenilo ;)
Hippokratova přísaha - znám, ale nějak mě nezaujala :D

vikous
Deltoideus

Příspěvek od vikous » úte úno 07, 2012 7:22 pm

Kejmi, budes se divit, ale skutecne se to zmenilo. Na vlastni usi jsem slysel, jak Hach rika, ze kliku nedoporucuje, ze uz je dosti zastaraly... Naopak doporuceny je Junq... .

SEN
Quadriceps

Příspěvek od SEN » úte úno 07, 2012 7:52 pm

Jistě-je to hodne starý materiál, ale tak jako se od té doby nezměnil vzhled člověka a ani jeho orgánové složení-tak ten úplný bazal zůstal taky stejný. Dle mně je výhodné se ten prostý základ učit z Kliky a zbytek Jq. Ja teda postupoval tak-že jsem základ jel z černobílého Praktikum z Histologie (co tam nebylo dostatečně-tak Klika, ale ve většině případů to bylo dostačující) a zbytek Jq. Buňku jsem dělal z Konrádové a Jq. Samozřejmě-co bylo ve skriptech-tak jsem doplňoval jimi a ne Jq. Barvící metody z praktických cvičení-velmi pěkně to měla zpracované doc. Jirsová v powerpointu. U Embryo Vacek a bylo. Ale někomu to prošlo i jen z Kliky. Já chtěl mít větší jistotu.

PS: u Hacha je jádro nemembránová organela-jaderný obal on bere zvlášť-tak pozor-ať nenarazíte a nekončíte u zk...

Langenbeck
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Langenbeck » úte úno 07, 2012 8:14 pm

jo, junquieru nám doporučovali už před 11 lety :D a už i tehdy byl na.... a pro progresivní konservatismus purkyňova ústavu je zastaralé úplně všechno ať se učíte z čehokoli...

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » úte úno 07, 2012 8:17 pm

vikous píše:Kejmi, budes se divit, ale skutecne se to zmenilo. Na vlastni usi jsem slysel, jak Hach rika, ze kliku nedoporucuje, ze uz je dosti zastaraly... Naopak doporuceny je Junq... .
zvlastni, ze za nas jim nevadilo ze je to 30let stary a najednou je z toho problem? ono jde taky o to, ze veci co jsou v klikovi a nemeni se (jako naky tamhle rozmery vlaken a nevim ceho) jinde nejsou a oni je urcite po vas chtit budou, tak abyste nenarazili ;) takze za me jednoznacne klika a doplnovat novy veci z praktik a junq... na prednasky sem nechodila a skripta sem nemela (ale ty jsou urco dobry)...
Hippokratova přísaha - znám, ale nějak mě nezaujala :D

vikous
Deltoideus

Příspěvek od vikous » úte úno 07, 2012 8:29 pm

A co skripta z Olomouce? Cim dal vic lidi tcrdi, ze se ucili jen z nich a v pohode. Muzu jim verit?

vikous
Deltoideus

Příspěvek od vikous » úte úno 07, 2012 8:42 pm

A jeste jedna ves, co je pravdy na tom, ze zk se vice "rozdavaji" na zac. zkouskovyho a pak uz je pravdepodobnost uspechu mensi, s tim ze kapacity pro postup studentu je naplnena?

Langenbeck
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Langenbeck » úte úno 07, 2012 9:02 pm

skripta z olomouce jsou výborná (a navíc v purkyňáku o nich asi moc neví, takže je ani nestačili zkritisovat :)
a na embryo langmanna... na mikro jakýkoli eng atlas z netu... skoro vám to co ted máte na histo závidim (až na tu zkoušku teda :)

Odpovědět