Histologie-zkouška, vše kolem

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
MarkyLF1
Biceps

Re: Histologie-zkouška, vše kolem

Příspěvek od MarkyLF1 » sob črc 16, 2011 5:48 pm

Bohužel už mám jisté, že se budu muset zúčastnit zkoušky z histologie v září. Jsou dva termíny: 8.9 pro 50 lidí a 12.9 pro 100 lidí (rozdělení do více dnů). Jaké jsou zkušenosti z minulých let? Dá se říct, že je taktičtější jít na dřívější termín, protože kdyby to 8. udělalo hodně lidí a já bych šla až 12., tak se může stát že to už kvůli kapacitě druháku nebudou chtít tak dávat; nebo naopak jsou na úplně posledním termínu benevolentnější a nebo je to z tohoto pohledu úplně jedno?

pretta

Příspěvek od pretta » pon črc 18, 2011 6:51 am

Markylf1 skus to napísať ako novú tému.Tiež by ma to zaujímalo,aj ked sa ma to netýka.

Dubler
Triceps

Příspěvek od Dubler » pon črc 18, 2011 1:14 pm

MarkyLF1 píše:Dá se říct, že je taktičtější jít na dřívější termín, protože kdyby to 8. udělalo hodně lidí a já bych šla až 12., tak se může stát že to už kvůli kapacitě druháku nebudou chtít tak dávat; nebo naopak jsou na úplně posledním termínu benevolentnější a nebo je to z tohoto pohledu úplně jedno?
Kapacita druháku je oblíbený strašák bez ceny. Tím se vysvětluje počet neúspěchů u zkoušek v 1. ročníku a je to naprostý nesmysl.
Nakdy se přihlášíš, je úplně jedno, benevolence se nemění, spíš roste únava na obou stranách.

rakka
Deltoideus

Příspěvek od rakka » pon srp 01, 2011 10:48 am

Ahoj, mám vcelku velký problém, v pátek jsem byla na zkoušce z histologie a doktorka Vagnerová mě vyhodila, bohužel mi však již nezapsala nic do SISu a ten mi z tohoto důvodu nedovolil se přihlásit na zářijové termíny zkoušky, které jsou již teď všechny obsazeny a já jsem celkem v háji. Psala jsem to již doktorce Vagnerové. Nemá s tím někdo zkušenosti? Jak to mám řešit, postupovat, či jestli je možné abych byla nějak dodatečně zapsána nebo mám prostě smůlu? Dík

cingulum
Quadriceps

Příspěvek od cingulum » pon srp 01, 2011 10:53 am

No tak to je fakt na pytel :evil: , ja byt na tvem miste, tak napisu prednostovi na histologii a treba by pro tebe udelal vyjimku a jeste te do toho seznamu na zari pripsal, je to ferovy a hodny clovek ;)

rakka
Deltoideus

Příspěvek od rakka » pon srp 01, 2011 11:17 am

vše vyřešeno, sekretariát mi napsal, že došlo k chybě Doc. Vagnerové tudíž mohu přijít na zkoušku i bez zapsání se v SISu. Tak aspoň tak:)

Dagmiczka

Příspěvek od Dagmiczka » pon srp 01, 2011 11:22 am

Zdarec, já bych taky ráda přispěla svou troškou do mlýna.
Můj názor je ten, že pokud někdo chodí celý rok na přednášky (a že nás tam teda moc nechodilo) a dělá si tam poznámky, tak mu pak bohatě stačí všechno zopáknout (ale intenzivně) během jednoho týdne z Konrádové (má jen pár stránek, ale je to stručné a jasné).
No a na embryologii jsem se učila z Langmana necelý týden a řekla bych, že to bylo až zbytečně moc.
Jednička zaručena ;)

DanekT
Deltoideus

Příspěvek od DanekT » pon srp 01, 2011 11:47 am

Zdravim vsechny. Chtel bych se zeptat, jaka bude zmena ohledne histologie pristi rok na 1. lf? Jestli by mi tady nekdo mohl vypsat plusy ci minusy. Vim, ze to od pristiho roku bude nejak jinak, ale z tohohle topicu jsem nic moc nepochytil. Dekuji moc za odpoved. D.

Medicinman
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medicinman » pon srp 01, 2011 11:52 am

Pokud dobře chápu studijní plány, tak zkouška bude v zimním semestru a to pouze z obecky - včetně embryologie. V letním semestru bude jen předmět praktická mikroskopie ukončený zápočtem a speciálka se bude zkoušet v rámci anatomie.

foramen.ovale
Biceps

Příspěvek od foramen.ovale » pon srp 01, 2011 12:04 pm

Chápu že je to teď složitější, když se změnil celý předmět i přednosta, ale dá se nějak odhadnout, kdy by dělali zkoušku ti, kteří by případně opakovali? Zda už v ZS s prváky s tím, že budeme mít staré otázky a nebo by nám vypsali speciální termíny až v létě?

Odpovědět