Histologie-zkouška, vše kolem

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Jya
Deltoideus

Histologie-zkouška, vše kolem

Příspěvek od Jya » čtv čer 09, 2011 4:32 pm

Chci se zeptat, za jak dlouho zhruba se dá naučit histologie na zkoušku, když na to člověk přes rok zas až tolik nekašlal a psal průběžný testy? Je mi jasný, že otázka je hodně individuální..jen zhruba odhad, jak moc času třeba, dneska už ti zkušenější medici :) , strávili nad histologií.
A stojí za to, docházet na preparáty?

Medicinman
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Re: Histologie-zkouška, vše kolem

Příspěvek od Medicinman » čtv čer 09, 2011 4:59 pm

Na preparáty si zajdi jednou-dvakrát, spíš aby si si navykla na tu hrůzu co tam je, než aby jsi se něco naučila - od toho je ten atlásek od Martínka.

Basophil
Deltoideus

Příspěvek od Basophil » pát čer 10, 2011 8:21 am

Pokud si se učila na průběžný testy atd. učila se průběžně tak takové 3 týdny někdo trošku díl někdo míň - běžnému studentovi bohatě stačí.
Jestli jsi se ale začala histologii učit těď tak... můj názor na to že histologie se nedá naučit za 3 týdny už znáš. zkrátka nevěřím, že se dá histologie naučit za 3 týdny :)

Medicinman
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medicinman » pát čer 10, 2011 9:02 am

Basophil píše: zkrátka nevěřím, že se dá histologie naučit za 3 týdny
Histologie ano. Embryologie sotva.

Basophil
Deltoideus

Příspěvek od Basophil » pát čer 10, 2011 9:55 am

To máš ty můj kamaráde tak, že otevřeš Rossa tam má buňka taková ja nevím 1000 mitochondrií, Junqueira zase píše že jich má 800, v Klikovi to nenajdeš, v přednáškach máš zase něco jiného na praktikách může být taky. Už jen kollagenní fibrila někde píšou že má 64 nm periodicitu příčné pruhování jinde zase 68 nm a si vyber. Jen buněčný cyklus to máš tak na několik hodin možná celé dopoledne když to vidíš poprvé, jeden cyklin takový jiný zase jiný, tam taková cyklin-dependentní kinasa tam zase něco jinýho. Po dvou týdnech začneš zapomínat co si dělal na začátku zase se na to podíváš, později příjdeš na to že v pankreatu je nějaký portální oběh a tak dál.

No a embryologii to máš to samé. Za týden prakticky projdeš celého Langmana možná i dřív, a pak otevřeš Moora tam zjistíš že to má jinak, nebo že to nazývá jinak, přednášky zase něco.

Za 3 týdny to by si tam šel a řekl že tam je epitel takový tam zase makový a konec :)

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » pát čer 10, 2011 10:10 am

Medicinman píše:
Basophil píše: zkrátka nevěřím, že se dá histologie naučit za 3 týdny
Histologie ano. Embryologie sotva.
embryola je na tejden i s kreslenim obrazku ;)
Hippokratova přísaha - znám, ale nějak mě nezaujala :D

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » pát čer 10, 2011 10:13 am

Basophil píše:To máš ty můj kamaráde tak, že otevřeš Rossa tam má buňka taková ja nevím 1000 mitochondrií, Junqueira zase píše že jich má 800, v Klikovi to nenajdeš, v přednáškach máš zase něco jiného na praktikách může být taky. Už jen kollagenní fibrila někde píšou že má 64 nm periodicitu příčné pruhování jinde zase 68 nm a si vyber. Jen buněčný cyklus to máš tak na několik hodin možná celé dopoledne když to vidíš poprvé, jeden cyklin takový jiný zase jiný, tam taková cyklin-dependentní kinasa tam zase něco jinýho. Po dvou týdnech začneš zapomínat co si dělal na začátku zase se na to podíváš, později příjdeš na to že v pankreatu je nějaký portální oběh a tak dál.

No a embryologii to máš to samé. Za týden prakticky projdeš celého Langmana možná i dřív, a pak otevřeš Moora tam zjistíš že to má jinak, nebo že to nazývá jinak, přednášky zase něco.

Za 3 týdny to by si tam šel a řekl že tam je epitel takový tam zase makový a konec :)
no na tom, kolik ma jaka bunka mitochondrii ale medicina fakt nestoji... a ver ze to vsichni zapomneli a nikomu to neva, stejne tak jaka je periodicita fibrily ;) a pochybuju, ze kdokoliv po gymplu nezna bunecnej cyklus :o

a vubec - jestli ma smysl ucit se z moora a spol. - nam vsem stacil klika+Junq+skripta a lidi meli jednicky v klidu... a myslim ze fakt nema cenu zasirat si hlavu moorem, kdyz to je do budoucna k nicemu... ale na to prijdes casem ;)
Hippokratova přísaha - znám, ale nějak mě nezaujala :D

Basophil
Deltoideus

Příspěvek od Basophil » pát čer 10, 2011 9:11 pm

kejmi píše:
Basophil píše:To máš ty můj kamaráde tak, že otevřeš Rossa tam má buňka taková ja nevím 1000 mitochondrií, Junqueira zase píše že jich má 800, v Klikovi to nenajdeš, v přednáškach máš zase něco jiného na praktikách může být taky. Už jen kollagenní fibrila někde píšou že má 64 nm periodicitu příčné pruhování jinde zase 68 nm a si vyber. Jen buněčný cyklus to máš tak na několik hodin možná celé dopoledne když to vidíš poprvé, jeden cyklin takový jiný zase jiný, tam taková cyklin-dependentní kinasa tam zase něco jinýho. Po dvou týdnech začneš zapomínat co si dělal na začátku zase se na to podíváš, později příjdeš na to že v pankreatu je nějaký portální oběh a tak dál.

no na tom, kolik ma jaka bunka mitochondrii ale medicina fakt nestoji... a ver ze to vsichni zapomneli a nikomu to neva, stejne tak jaka je periodicita fibrily ;) a pochybuju, ze kdokoliv po gymplu nezna bunecnej cyklus :o

a vubec - jestli ma smysl ucit se z moora a spol. - nam vsem stacil klika+Junq+skripta a lidi meli jednicky v klidu... a myslim ze fakt nema cenu zasirat si hlavu moorem, kdyz to je do budoucna k nicemu... ale na to prijdes casem ;)
Tobě stačil klika+junq+skripta mě zase tamto, každého věc.
Bych chtěl vidět toho kdo se naučí embryologii za týden :)

Moore má bezvadně kapitolu trávicí systém, tu rotaci střeva.

elliva
Biceps

Příspěvek od elliva » pát čer 10, 2011 9:53 pm

ahoj, mohl by mi nekdo prosim poradit z ceho je lepsi ucit se embryolu? tim myslim lepsi vzhledem k nasemu ustavu.....prece jen Langman je zahranicni, nema tam uplne totoznou terminologii, neuralni trubice vs. medularni trubice, neuralni lista vs. gangliova lista.....a tak bych mohla pokracovat, neni trochu risk ucit se z Langmanovy embryologie?

Medicinman
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medicinman » pát čer 10, 2011 10:40 pm

Jelikož Langmanna překládala mj. Doc. Brichová tak ho klidně doporučuji - já se z něj učil ještě jako z anglické knížky (a málem mě to stálo zápočet) a je to moc kvalitní knížka. jen si musíš z přednášek zapamatovat různé ehm... zvláštnosti názvosloví na našem ústavu histologie.

Odpovědět