Stránka 1 z 1

Zubní lekarstvi

Napsal: sob říj 15, 2016 2:34 pm
od Pectoralis
Ahojte :) chtěla bych se zeptat lidi kterým se letos podařilo dostat na zl z čeho jste se učili? Jak dlouho? A jak prijimacky souvisely s m odelovkami? Myslite ze mam sanci kdyz jsem ze zdravky? Děkuji moc za každou odpověď. :)

Re: Zubní lekarstvi

Napsal: ned říj 16, 2016 3:23 pm
od Formol
Napíšu ti to bez příklas, protože mám dnes špatnou náladu ze dne zabitého cestováním a tedy mám nulovou motivaci něco přikrašlovat: Pokud jsi dokázala minout nebo nepochopit toto i toto, moc šancí nemáš.

Re: Zubní lekarstvi

Napsal: úte lis 22, 2016 8:53 am
od denisasam
Třeba já jsem první i druhé toto pochopila,ale stejně si troufám tvrdit, že v přijímacích testech byly letos i otázky,které opravdu nebyly k nalezení ve zmiňovaných středoškolských učebnicích. Myslím těch v záhlaví fóra. V mé verzi testů (nevím kolik verzi bylo) to bylo cca 15 otázek. Dostala jsem se,protože jsem učivo ze zmiňovaných učebnic opravdu uměla a taky proto, že bodová hranice byla nízko na zuby i všeo. Ale stejně místo nepřijde fér. Vyučující, v tomto případě tvůrci testů, přeci vždy ví více než zkoušený.

Re: Zubní lekarstvi

Napsal: úte lis 22, 2016 9:13 am
od Formol
Učebnice zmíněné zde na fóru nejsou nějaké oficiální vzorové učebnice, je to pouze přehled toho, co je tak k mání (tipy na dostatečně výživné knihy jsou vítány). Co se týče "neférovosti", tak já si myslím, že je to právě naopak. Je je dobře, když obsah přijímacích zkoušek lehce reflektuje i to, že uchazeč sleduje dění v medicínsky relevantních oblastech na alespoň nějaké úrovni (např. pravidelným čtením Vesmíru nebo Živy). Pravda, vůbec by neškodilo, kdyby to bylo uvedeno oficiálně...

Re: Zubní lekarstvi

Napsal: úte lis 22, 2016 12:08 pm
od denisasam
Maš pravdu, nefér není adekvátní slovo. Spíše jde o to,že obory k přijímacím zkouškám jsou tak široké, že sledovat aktuální vývoj ve všech oblastech chemie, biologie i fyziky prostě nelze. Naštěstí bodové hranice jsou dost nízko