Popitevák

Moderátoři: Medicinman, Formol

elliva
Biceps

Re: Popitevák

Příspěvek od elliva » úte lis 22, 2011 6:25 pm

staci, ale treba inguinal si jeste precti v zelenym grimovi, prisel mi tam tak nejak ucelenejsi a pochopitelnejsi ;-)

Kristyna
Biceps

Popitevak volume 2

Příspěvek od Kristyna » pát pro 02, 2011 10:47 am

Ahoj,chci se zeptat, jestli má někdo zkušenost s mudr.Eliškou a mudr.Kodetem?Mají nás zkoušet a chápu,že umět musí opravdu vše:DAle prostě každý si libuje v něčem jiném..Tak byhc se chtěla zeptat,na co se ptají tady ti dva?:)Přede moc děkuji za jakýkoliv odpovědi,rady atd...

bloesty
Biceps

Re: Popitevak volume 2

Příspěvek od bloesty » pát pro 02, 2011 12:00 pm

Eliška je vysazenej na lymfatiku, ale jestli se na to pta i popitevaku, to nevim.

Medicinman
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medicinman » pát pro 02, 2011 1:23 pm

Lymfatiku spíš orientačně vědět, že tam něco je (z lymfatiky se na tělech máloco zachová), umět najít ductus thoracis, příp cisternu chyli, když už ne najít tak aspoň vědět kde hledat. Když už ani nevědět kde hledat, tak aspoň vědět, k čemu je to dobré. Když ani to ne, no... tak to se pak nedivit na výsledkem zkoušky :)

katata
Biceps

Příspěvek od katata » pát pro 02, 2011 1:30 pm

Nemá niekto skúsenosti s Lacinom?

MarkyLF1
Biceps

Příspěvek od MarkyLF1 » pát pro 02, 2011 4:05 pm

Medicinman píše:Lymfatiku spíš orientačně vědět, že tam něco je (z lymfatiky se na tělech máloco zachová), umět najít ductus thoracis, příp cisternu chyli, když už ne najít tak aspoň vědět kde hledat. Když už ani nevědět kde hledat, tak aspoň vědět, k čemu je to dobré. Když ani to ne, no... tak to se pak nedivit na výsledkem zkoušky :)
Není to spíš až k letnímu popiteváku? Neslyšela jsem, že by se v zimě ptali někoho na lymfu, hlavně není ani probraná.

chroustík
Biceps

Příspěvek od chroustík » pát pro 02, 2011 4:23 pm

katata píše:Nemá niekto skúsenosti s Lacinom?
Lacina mě zkoušel na pitevně před zkouškou a byl to zážitek :D

Medicinman
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medicinman » pát pro 02, 2011 6:43 pm

Mě se v zimě ptal na tříselné kýly, jak se rozliší přímá/nepřímá. Taky se občas ptá i když už je rozhodnutý o známce.
MarkyLF1 píše:
Medicinman píše:Lymfatiku spíš orientačně vědět, že tam něco je (z lymfatiky se na tělech máloco zachová), umět najít ductus thoracis, příp cisternu chyli, když už ne najít tak aspoň vědět kde hledat. Když už ani nevědět kde hledat, tak aspoň vědět, k čemu je to dobré. Když ani to ne, no... tak to se pak nedivit na výsledkem zkoušky :)
Není to spíš až k letnímu popiteváku? Neslyšela jsem, že by se v zimě ptali někoho na lymfu, hlavně není ani probraná.
Soráč, viděl jsem v titulu číslovku 2 a můj mozek jede na autopilot...
V tom případě slučuju.

Bára
Biceps

Příspěvek od Bára » sob pro 03, 2011 2:12 pm

Lacina, hm, celkem férový, ale asi jako každý má "svoje dny" a dokáže pěkně rozhodit. Nejlepší je pokud možno zachovat chladnou hlavu a nenechat se vykolejit, přiznat když něco nevíš a nevymýšlet hlouposti a ke každé věci rovnou přidávat i tu "omáčku" na kterou by se potom stejně zeptal nebo popř. by ji doplnil sám a to by mohlo působit jako že tě trochu opravuje... Dokáže pouštět hrůzu a neustále provrtávat očima ale znalosti a základní přehled ocení. A co zkouší? Všechno - od kloubů, přes svaly až po nervy a cévy + se určitě zeptá i na nějaké ty klinické souvislosti (palpování cévy v rámci rozlišování hernií a podobně...)
Toť má zkušenost a dojem.

alfamedik
Triceps

Příspěvek od alfamedik » sob pro 03, 2011 5:10 pm

Je to namysleny a neprijemny clovek ale jako zkousejici ujde, vetsinou ale machruje pred studenty jak je drsny, tak tehdy dava tezsi otazky, jinak se to da udelat, kdyz jsi pripravena.

Odpovědět