dotaz

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
maria
Biceps

Re: dotaz

Příspěvek od maria » sob čer 11, 2011 9:30 pm

cabicz píše:
maria píše:Mam jenom takový dotaz trochu mimo - jak se někomu povede prolézt histologií bez toho, aby se během roku průběžně učil??Já viděla jednoho, co to zkoušel a byl vyhozen od zápočtu v ZS-tzn.byl vyhozen ze školy.My jsme se všichni každý týden učili na test, čas od času na větší testy a na zkoušení z preparátů.A že by na purkyňáku existovali nějací benevolentní vedoucí praktik, o tom nevím.Takže moc nechápu, jak někdo může před zk otevřít učebnici s tim,že to vidí poprvé.To jde tak možná u genetiky,mikry...Nemyslím to nijak zle, vážně mě to zajímá:-)
No věř tomu, že tam opravdu takoví jsou...bohužel ne každý má to štěstí/smůlu, aby se k nim dostal ;)
Tak to se někdo měl:-D Ale zas nás alepoň donutili k učení:-)

Janissinka
Quadriceps

Příspěvek od Janissinka » sob čer 11, 2011 9:34 pm

Jedna věc je strašit na x stránkách a další je dělat z toho děsnou pohodárnu, když to pohoda vůbec není..a že Lenjulenka na starym foru ze všeho dělala jako že co?...je to jenom zkouška?...to dáte i poslepu..
Jako jo, jsou lidi co prostě rychle chápou a na učení během roku nešáhnout(spolužák se naučil třeba anatomii za týden)...a pak jsou tu ti co dřou jak mezci jen aby se udrželi na škole...ve výsledku diplom maji obě skupiny lidí...
A jako promiňte mi poznámku..ale kolik se dostane lidí do druháku? od nás to bylo maximálně 10...
Takže se tu přestaňte napadat a radši pište smysluplný příspěvky..tohle je jak o tom kdo má větší koule...fakt
nehledě na to, že u zkoušky jsou v háji všichni..ale když to mám za sebou, tak to vlastně nic nebylo a já jsem nejchytřejší na světě...trochu slušnoti vážení
"Budoucnost patří těm, kteří věří v krásu svých snů."

Lenjulenka
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenjulenka » sob čer 11, 2011 9:49 pm

Janissinka píše:Jedna věc je strašit na x stránkách a další je dělat z toho děsnou pohodárnu, když to pohoda vůbec není..a že Lenjulenka na starym foru ze všeho dělala jako že co?...je to jenom zkouška?...to dáte i poslepu..
Jako jo, jsou lidi co prostě rychle chápou a na učení během roku nešáhnout(spolužák se naučil třeba anatomii za týden)...a pak jsou tu ti co dřou jak mezci jen aby se udrželi na škole...ve výsledku diplom maji obě skupiny lidí...
A jako promiňte mi poznámku..ale kolik se dostane lidí do druháku? od nás to bylo maximálně 10...
Takže se tu přestaňte napadat a radši pište smysluplný příspěvky..tohle je jak o tom kdo má větší koule...fakt
nehledě na to, že u zkoušky jsou v háji všichni..ale když to mám za sebou, tak to vlastně nic nebylo a já jsem nejchytřejší na světě...trochu slušnoti vážení
Jani, pokud si myslím dobře, kdo jsi, tak bys sis asi mohla pamatovat, co o histologii a histoláku odjakživa tvrdím. A taky že už jsem s tím měla problémy...
Asi jsi nepochopila můj výpad vůči Bazofilovi. Člověk, kterému ve smyslu bytí studentem medicíny ještě teče mlíko po bradě, tady nemá co zarytě tvrdit, jak je ten či který předmět důležitý pro další studium, ne-li lékařskou praxi, a že je třeba se ho učit 3krát delší dobu, než je skutečně třeba, a strašit tak chudáky prváky!!
Dle mého názoru člověk, který se MUSÍ histologii z běžných zdrojů (což očividně Bazofilův případ není; to je typickej extrémista, co by nejradši měl doma celý ÚVI ;-)) učit 2 měsíce (myšleno na první pokus), na téhle škole nemá co dělat...
Naposledy upravil(a) Lenjulenka dne sob čer 11, 2011 9:50 pm, celkem upraveno 1 x.
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » sob čer 11, 2011 9:50 pm

Janissinka píše:
Lenjulenka píše:
Basophil píše: No možna kdyby si dobře vědela kupř. embryologii nemusela by si se tak dlouho učit patolu protože dost rozsahla čast je tam teratologie (mají to na stránce) a bez seriozni znalosti embryologie si myslím že se to uči velice a velice těžko.To same platí i o histologii.Ja jsem to napsal a upřimně s tím,že na zkoušku
z histologie a embryologie sem šel připraven tak,že jsem znam všechny otazky naprosto stejně neexistovali "neidealnější otázky"
aspoň ne pro mě,všechny absolutně stejně.Věnoval jsem tomu tolik kolik jsem napsal- to pro kolegy kteří se můžou mýlně
domnívat,že zkoušce nemuseji věnovat takovou pozornost ať si každy vybere.Na netu jsem našel tvz.vypracované otázky z
embryologie bylo jich tušim kolem štyricítky každá otázka na 5-6 řadku ve stylu endoderm,mesoderm,ektoderm. no prosím
jestliže příprava je v tomto smyslu pak stačí opravdu i 2 a půl týdne.Můj názor a skušenost je taková ať si každy vybere ,ale JA TRVAM NA TOM ŽE KDYŽ CHCETE BYT V POHODĚ NA ZKOUŠKU Z HISTOLOGIE A EMBRYOLOGIE -2 MĚSÍCE,samozřejmě když ste tomu v průběhu roku moc nedali tedy v tomto smyslu do "panenské šedé hmoty".
bóóóže, ty jsi fakt chytrej a nabubřelej jak kus Šalamounova hovna na to, že jsi sotva prolez prvákem... :lol: Z embryologie už vím prd, věděla jsem prd i ve třeťáku (jen takový něžný bazál, který je potřeba), patologii mám za 1 u Stříteského. Teratologie??? Cože prosím??? Kde že na těch stránkách? :-D Myslíš jako tu jednu jedinou otázku? :-D
Btw. a kdybych už něco z embryologie opravdu potřebovala, tak si tu knížku jednoduše otevřu. Vytáhneš na mě ještě třeba pediatrii nebo gynekologii? ..kde embryologii potřebuješ jen v tom nejbazálnějším nástinu asi u 3 otázek dohromady?? Mimochodem, obojí mám taky za 1; asi za úsměv, když ti zkoušející nepoznali, že neumím embryologii.
Opakuju, že jsem se učila embryologii z Vacka a Langmanna; vypracované otázky snad za nás ještě ani nebyly. A pokud ses ji potřeboval učit měsíc, tak je něco špatně s tebou, protože embryologie je spíš o pochopení než o nabiflování.

A jinak, pane chytrej a superpřipravenej, nauč se trochu pravopis, nedá se to po tobě číst.
Tak tohle je opravdu úroveň...
Co se do něj navážíš?
Každýmu to učení leze do hlavy jinak a jestli se učil 2 měsíce tak co jako?...zkoušku má a to je hlavní...
Nechápu jak tu můžeš pořád předhazovat ty svoje 3 týdny...většině by podle mě rozhodně nestačili pokud by se na to opravdu během roku nepřipravovali...
Trošku se kroť!!!
Problem je v tom, ze se Bazofil tvari, jako by vedel jak to chodi na cely medicine a pritom ma za sebou jednu z mensich zkousek... osobne mi uceni taky trva dyl nez ostatnim, protoze mi proste jedno dve cteni nestaci, ale dva mesice na histolu - to je proste kravina (a nebo se neumi ucit, popr. to bere dva mesice - dve hodiny denne, to pak jo) :) proste na histole medicina fakt nestoji, tak z toho nedelejte vedu, takovejhle "prescas" by kazdej normalni clovek radsi venoval treba cteni knih z oboru, kterej chce delat, kdyz uz ma potrebu se prehnane ucit :)
Hippokratova přísaha - znám, ale nějak mě nezaujala :D

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » sob čer 11, 2011 9:54 pm

maria píše:Mam jenom takový dotaz trochu mimo - jak se někomu povede prolézt histologií bez toho, aby se během roku průběžně učil??Já viděla jednoho, co to zkoušel a byl vyhozen od zápočtu v ZS-tzn.byl vyhozen ze školy.My jsme se všichni každý týden učili na test, čas od času na větší testy a na zkoušení z preparátů.A že by na purkyňáku existovali nějací benevolentní vedoucí praktik, o tom nevím.Takže moc nechápu, jak někdo může před zk otevřít učebnici s tim,že to vidí poprvé.To jde tak možná u genetiky,mikry...Nemyslím to nijak zle, vážně mě to zajímá:-)
My treba meli dr. Boreckou, u ktery to fakt stres nebyl (resp. v zime se sice testy psaly, ale tak se holt clovek naucil co tam melo bejt, vysledky jsme stejne dostali az na konci ZS a nijak se to neresilo (resp. max. se to vyresilo sklickem), v lete jsme psali kazdej tejden 4otazky multiple a to stacilo jednou precist, aby to clovek dal (ale do budoucna z toho nevedel nikdo nic)... na zkousku to vliv taky nemelo... klidne se nekdo muze ucit celej rok, ale pokud do toho nebude systematicky opakovat (coz jednak nikoho neba, jednak na to treba behem pitev neni cas), tak vi stejne ze vseho prd :D
btw: lidi prochazej vetsi zkousky bez toho, aby se prubezne ucili celej rok ;)

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » sob čer 11, 2011 9:56 pm

Janissinka píše:spolužák se naučil třeba anatomii za týden
nebo vam spis hodne dobre nafouk hlavy :o :lol:

Lenjulenka
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenjulenka » sob čer 11, 2011 9:59 pm

kejmi píše:
řekla bych, že spíš "zopakoval" :-)
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

Janissinka
Quadriceps

Příspěvek od Janissinka » sob čer 11, 2011 9:59 pm

Lenjulenka píše:
Janissinka píše:Jedna věc je strašit na x stránkách a další je dělat z toho děsnou pohodárnu, když to pohoda vůbec není..a že Lenjulenka na starym foru ze všeho dělala jako že co?...je to jenom zkouška?...to dáte i poslepu..
Jani, pokud si myslím dobře, kdo jsi, tak bys sis asi mohla pamatovat, co o histologii a histoláku odjakživa tvrdím. A taky že už jsem s tím měla problémy...
Asi jsi nepochopila můj výpad vůči Bazofilovi. Člověk, kterému ve smyslu bytí studentem medicíny ještě teče mlíko po bradě, tady nemá co zarytě tvrdit, jak je ten či který předmět důležitý pro další studium, ne-li lékařskou praxi, a že je třeba se ho učit 3krát delší dobu, než je skutečně třeba, a strašit tak chudáky prváky!!
Dle mého názoru člověk, který se MUSÍ histologii z běžných zdrojů (což očividně Bazofilův případ není; to je typickej extrémista, co by nejradši měl doma celý ÚVI ;-)) učit 2 měsíce (myšleno na první pokus), na téhle škole nemá co dělat...
Ano, jsem to já,byla jsem odhalena ;)
Hele nic proti tobě, ale občas to trochu přeháníš...vzpomeň si na mě jak jsem válčila s anatomií a nebylo to tím, že jsem se neučila...
Sama víš jak dopadnul náš kruh...a spousta dalších...a zrovna prvák je křest ohněm...já jsem se taky zpětně smála maturantum co nadávali jak je to hrozný...ale když jsem já byla na jejich místě, tak jsem se cítila stejně...
Já sama se přiznávám, že jsem se nechala zdeptat a vykašlala jsem se po prvním neúspěchu na zkoušky...ale zpátky co do toho vidím,tak nemůžu prostě tvrdit, že se všechno dá v pohodě a hooodně lidí se mnou musí souhlasit...a jestli ty ses naučila za 3 týdny, tak on se za tu dobu naučil sotva polovinu.....jsi chytrá..obduvuji tě, že už jsi u konce..ale tohle napadání mi prostě nesedí

Janissinka
Quadriceps

Příspěvek od Janissinka » sob čer 11, 2011 10:00 pm

Lenjulenka píše:
kejmi píše:
řekla bych, že spíš "zopakoval" :-)
ano, špatně jsem se vyjídřila..samozřejmě, že zopakoval