dotaz

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
cingulum
Quadriceps

Re: dotaz

Příspěvek od cingulum » stř čer 08, 2011 6:49 pm

Ale jo,narazila... :D

Lenjulenka
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenjulenka » stř čer 08, 2011 8:30 pm

cingulum píše:No uprimne, pokud je tady nekdo, kdo se na to cely rok ani nepodival, tak tady nema co delat. Medicina je o ustavne a poctive praci a ne o dohaneni necoho na posledni chvili. To se na me nezlobte :shock:
Božínku, tak to v tom případě nemám na fakultě co dělat! :o Tak to bych to studium medicíny před poslední stánicí měla velmi přehodnotit!! :P

Hele, každej má jinej styl učení; já jsem mistr posledního momentu; nejvíc toho prostě narvu do hlavy ve stresu. A stihnu vždycky projet všechno (naposled jsem kvůli tomu, že jsem nestíhala, vypustila asi 2 otázky na anatomii). Prostě a jednoduše nepotřebuju šprtat tak stráááášně důležitý předměty jako purkyňologie celej rok v kuse...
Naposledy upravil(a) Lenjulenka dne čtv čer 09, 2011 4:54 am, celkem upraveno 1 x.
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

Dr.Aspirin
Triceps

Příspěvek od Dr.Aspirin » stř čer 08, 2011 9:48 pm

Lenjulenka: Mas muj obdiv, ze se tak umis ucit. Kez bych mel taky takovou pamet a schopnost se tak umet ucit ;)

Medicinman
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medicinman » stř čer 08, 2011 10:10 pm

Co se týče délky učení na histologii, jsou tu dva důležité faktory:
1) Někdo sice může být takový šílenec, že sedí nad skriptem od slunka do slunka, čímž dokáže zkrátit celkovou dobu učení, ale jiný (jako já) má problém činit to déle než dvě-dvě a půl hodiny v kuse bez přestávky a musí tomu uzpůsobit svůj harmonogram.
2) Celoroční psychický teror od některých pedagogů Histologického ústavu je taky jistou 'motivací' pro delší studium.

cabicz
Deltoideus

Příspěvek od cabicz » čtv čer 09, 2011 9:05 am

cingulum píše:No uprimne, pokud je tady nekdo, kdo se na to cely rok ani nepodival, tak tady nema co delat. Medicina je o ustavne a poctive praci a ne o dohaneni necoho na posledni chvili. To se na me nezlobte :shock:
No v tom případě by asi měli povyházet většinu lidí, protože já znam jen pár vyvolených, kteří se takhle poctivě učí průběžně během roku...přece jenom některý předměty musejí dát přednost jiným a nebo si prostě člověk chce udělat trochu volno před tím, než se začně drtit na zkoušky. Já osobně jsem třeba letos otevřel patologii poprvý dva měsíce před zkouškou, protože jsme přes rok nepsaly žádný testy...a taky se to dalo (a znam i větší rychlíky - 1 měsíc apod.) Ale je to tvůj názor, brát ti ho nebudu ;) a pokud ti to vydrží až do šesťáku, tak to smekám :)

ygdrassil
Deltoideus

Příspěvek od ygdrassil » pát čer 10, 2011 10:06 pm

Julie píše:Ahoj:)
vim, ze bych mela psat asi do fora pro uchazece, ale chtela bych se zeptat nekoho, kdo uz na 1.lf chodi. Zajimalo by me, jak se vam tam libi...?J Jste spokojeni, nebo treba vite, ze ted byste volili jinak? Omlouvam se, ze s tim otravuju, ale ja uz jsem prijata a zacinam byt trochu zoufala, protoze se ze vsech stran doslicham, jak jsem hloupa, ze jdu zrovna na 1.lf atd. Prosim, povzbudte me nekdo a napiste mi, ze je to tam strasne bozsky!!!:D ne, jen bych jednoduse chtela vedet, jaky to tam u vas je...:)
Dekuju:)
První je prostě první, ta jednička na začátku o něčem mluví... ;-] Historie, prestiž, věda... {TADY JSME ODSTRANIL 2 VĚTY, KTERÉ SE URÁŽLIVĚ VYJADŘOVALI O JINÝCH LÉKAŘSKÝCH FAKULTÁCH. OMLOUVÁM SE ZA NĚ VŠEM, KTERÝCH SE TO DOTKLO.} Navíc máme jednoznačně nejvíc možností vyjet v průběhu studia na zahraniční stáž ERASMUS.
Božsky tady není, nebudu ti nic nalhávat. Náročnost je velká, ale zvládnutelná. Přibližné počty studentů v jednotlivých ročnících: 600(700) - 400(450) - 350 - 300 - 300 - 300. Statisticky máš tedy asi 50%-ní šanci, že se u nás propracuješ k diplomu. Já studuji trošku volnějším tempem, nijak to nehrotím a mám už před posledními státnicemi. Jediná alternativa, o které bych snad někdy v oblouznění smyslů uvažoval, je 3.LF - i to jenom kvůli jinému způsobu výuky, který mi přijde docela zajímavý - jinak bych ale šel na 1.LF znova bez zaváhání. Jistě, je tady mnoho věcí, které mě na fakultě serou, ale to je všude. Aby bylo jasno, brnkačka studium medicíny není nikde - na každé škole mají své grázly, kteří studium docela dovedou "osladit"...
Dám ti ale jednu radu: pokud si sebe sama nedovedeš po zavření očí představit řekněme za 10 let jako lékařku, která je schopna a ochotna pro medicínu (a pro péči o druhé - a to nejenom bohaté, ale i chudé) lecos obětovat, pak si raději vyber hned teď nějaký jiný obor...
Naposledy upravil(a) ygdrassil dne stř čer 15, 2011 6:11 am, celkem upraveno 2 x.

Dr.Aspirin
Triceps

Příspěvek od Dr.Aspirin » pát čer 10, 2011 10:34 pm

Velmi pekne napsano. Takze se da rici, ze pokud preziji prvak, pak uz mam velkou sanci to dodelat? A jinak co minis tim, ze studujes volnejsim tempem? ;-)

Medicinman
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medicinman » pát čer 10, 2011 10:42 pm

Pokud přežiješ první tři roky, tak to máš už skoro v kapse. Musíš překonat tyhle dílčí kroky: anatomie, histologie, patologie (příp. doc. Marešová a jádra amygdaly).

ygdrassil
Deltoideus

Příspěvek od ygdrassil » sob čer 11, 2011 8:10 am

Dr.Aspirin píše:Velmi pekne napsano. Takze se da rici, ze pokud preziji prvak, pak uz mam velkou sanci to dodelat? A jinak co minis tim, ze studujes volnejsim tempem? ;-)
Nejtěžší je zcela jednoznačně prvák (anatomie a histologie, ale ty mají být od příštího roku sloučeny do jednoho predmetu, takže netuším, jak se to bude učit a jaká bude náročnost), v druháku to už je o něco lepší (fyziologie a biochemie), ve třeťáku už odpadá hodně málo studentu (patologie), pak už více méně jenom ten, kdo se na to vykašle sám...
Studuji delší dobu, než 6 let - mám individuální studijní plán, protože moji rodiče nemají na financování mého studia a tak musím pracovat a sám se živit... Je to samozřejmě extrém, ale dá se to zvladnout i v této situaci. Navíc jsem mezi tím stihnul i tu zahraniční stáž - rok jsem byl v Nemecku... ;-]
Naposledy upravil(a) ygdrassil dne stř čer 15, 2011 6:15 am, celkem upraveno 1 x.

Basophil
Deltoideus

Příspěvek od Basophil » sob čer 11, 2011 4:08 pm

Lenjulenka píše: Ježkovy bulany, no vy jste se snad zbláznili; věnovat purkyňologii 2 měsíce života...! :roll: I ten měsíc je zatraceně moc! Ideál je tak 3 týdny, víc ne, bože chraň! Já se učila 2 a půl týdne, snažila jsem se sice chodit na přednášky, ale jinak průběžná příprava téměř nulová - a stihla jsem to projít všechno a od zkoušky odešla s pochvalou (a to jsem si nevytáhla zrovna ty nejideálnější otázky)...
Jak dlouho se pak chcete učit na patolu, když se říká, že "norma" je 2 měsíce? :shock: Uvědomte si, že té histoly je daleko daleko daleko míň, než některých dalších předmětů.. Většina státnic je podobného rozsahu a tam si žádnou průběžnou přípravou nepomůžete ;) Prostě - nežerte tu histolu tak moc :D
No možna kdyby si dobře vědela kupř. embryologii nemusela by si se tak dlouho učit patolu protože dost rozsahla čast je tam teratologie (mají to na stránce) a bez seriozni znalosti embryologie si myslím že se to uči velice a velice těžko.To same platí i o histologii.Ja jsem to napsal a upřimně s tím,že na zkoušku
z histologie a embryologie sem šel připraven tak,že jsem znam všechny otazky naprosto stejně neexistovali "neidealnější otázky"
aspoň ne pro mě,všechny absolutně stejně.Věnoval jsem tomu tolik kolik jsem napsal- to pro kolegy kteří se můžou mýlně
domnívat,že zkoušce nemuseji věnovat takovou pozornost ať si každy vybere.Na netu jsem našel tvz.vypracované otázky z
embryologie bylo jich tušim kolem štyricítky každá otázka na 5-6 řadku ve stylu endoderm,mesoderm,ektoderm. no prosím
jestliže příprava je v tomto smyslu pak stačí opravdu i 2 a půl týdne.Můj názor a skušenost je taková ať si každy vybere ,ale JA TRVAM NA TOM ŽE KDYŽ CHCETE BYT V POHODĚ NA ZKOUŠKU Z HISTOLOGIE A EMBRYOLOGIE -2 MĚSÍCE,samozřejmě když ste tomu v průběhu roku moc nedali tedy v tomto smyslu do "panenské šedé hmoty".

Odpovědět