dotaz

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Lenjulenka
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz

Příspěvek od Lenjulenka » stř čer 08, 2011 4:13 pm

Bazofile, Bazofile... Konrádovou jsem nikdy ani nevzala do ruky; učila jsem se z kombinace Junqueira-Klika-histolácká skripta-velmi kvalitní zápisky z praktik od Jirsové-obrázky z přednášek (tehdy ještě nebyly powerpointové prezentace, ale všichni do jednoho malovali na tabuli ;-); na embryologii z Vacka a k tomu jsem měla při ruce anglického Langmana :-) Mimochodem, já nejsem ten typ, co chodí na zkoušky, že to "umí", ale s tím, že jsem pro to udělala maximum. A maximum na histolu jsou 3 týdny ;-)
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

Basophil
Deltoideus

Příspěvek od Basophil » stř čer 08, 2011 4:46 pm

Lenjulenka píše:Bazofile, Bazofile... Konrádovou jsem nikdy ani nevzala do ruky; učila jsem se z kombinace Junqueira-Klika-histolácká skripta-velmi kvalitní zápisky z praktik od Jirsové-obrázky z přednášek (tehdy ještě nebyly powerpointové prezentace, ale všichni do jednoho malovali na tabuli ;-); na embryologii z Vacka a k tomu jsem měla při ruce anglického Langmana :-) Mimochodem, já nejsem ten typ, co chodí na zkoušky, že to "umí", ale s tím, že jsem pro to udělala maximum. A maximum na histolu jsou 3 týdny ;-)
No a já se zase učil z kombinace Ross-Pawlina, do ruky jsem vzal i Langmana + klika pro terminologii + velmi kvalitní zápisky od doc.Brichové (v době kdy jsou ppt prezentace a i přesto jsme všichni do jednoho odkreslovali z tabule - díky jí za to)
Já zase když jdu na zkoušku s tím, že to chápu :D a vím o čem mluvit tak vím, že jsem udělal maximum a to byly ty 2 měsíce a víc už bych nemohl.

Proto nevěrím, že se dá histologie naučit za 3 týdny jak píšeš Ty, optimálně pro dobrou přípravu pro histologii min. ale opravdu m i n i m á l n ě 2 měsíce si myslím já. A tak jsem se i učil. A ty se uč třeba i 3 dny já se budu klidně i 3 roky.mě to baví a mám to rád.

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » stř čer 08, 2011 5:43 pm

Basophil se mi zda lehce voprsklej, na to ze ma za sebou teprv histolu (ale s pochvalou :lol: )... souhlas s Lenjulenkou - 3tejdny tak akorat na histolu i embryolu, pres rok sem na to sahla tak kdyz bylo potreba, na prednasce sem byla taky parkrat, Konradovou sem taky nevzala do ruky... 2mesice jsou dost prehnany, fakt pockej az prijdou narocnejsi zkousky, ted to tak treba nevidis, ale histola je porad slabej odvarek ;)
Hippokratova přísaha - znám, ale nějak mě nezaujala :D

SEN
Quadriceps

Příspěvek od SEN » stř čer 08, 2011 6:11 pm

Tak mně se zdájí 3 týdny taky málo teda... Pokud na to člověk přes rok vůbec nehrábne, pak tři týdny nestačí a nebo stačí, když se vynechá tohle a tamto a člověk si dobře potáhne :D . Jinak tomu moc nevěřím, že bez předchozí připravy (viz. malování schémat a podobně) ty tři týdny stačí na to, aby člověk prošel všech 150 otázek opravdu dostatečně...

Je všek pravdou, že teď pláču nad Patolou a to je teprve něco :D . Ale zažil jsem i frajery, co prohlašovali, že se na to učili 14 dnů (na Patolu!), tak pak teda měli nehorázné štěstí a nebo prostě chtěli být zajímaví...

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » stř čer 08, 2011 6:16 pm

SEN píše:Tak mně se zdájí 3 týdny taky málo teda... Pokud na to člověk přes rok vůbec nehrábne, pak tři týdny nestačí a nebo stačí, když se vynechá tohle a tamto a člověk si dobře potáhne :D . Jinak tomu moc nevěřím, že bez předchozí připravy (viz. malování schémat a podobně) ty tři týdny stačí na to, aby člověk prošel všech 150 otázek opravdu dostatečně...

Je všek pravdou, že teď pláču nad Patolou a to je teprve něco :D . Ale zažil jsem i frajery, co prohlašovali, že se na to učili 14 dnů (na Patolu!), tak pak teda měli nehorázné štěstí a nebo prostě chtěli být zajímaví...
tak hlavne je rozdil, kdyz nekdo rika celkem bernou ucebni dobu, a kdyz nekdo prijde s nesmyslem jako ze na patolu staci 14dni, to pak neni nic nez nahodak :o u ty histoly - ja na ni sla po anatomii (oboji v radnym zkouskovym) a to uz je clovek v uceni docela rozjetej a jde to vpoho... a vubec - histoly je na objem uciva min nez anci, takze kdyz clovek pres rok tak nejak aspon zhruba vi co se deje, tak to pak fakt problem neni, to sem se fakt vic posirala z anci (a to sem se ji pres rok diky testum nepomerne vic ucila)... :)

Basophil
Deltoideus

Příspěvek od Basophil » stř čer 08, 2011 6:18 pm

Géniové.
to mi nevnutíš ty 3 tejdny nebo měsíc.
Buď dva měsíce seriózního učení nebo se učit průběžně během roku a pak to nejak dorazit.
Když o tom nic nevíš a poprvé otevřeš ty knihy tak se za 3 týdny ať se učíš poctivě nepoctivě možná že i zblázníš :D
( s pochvalou ano ;) )

cingulum
Quadriceps

Příspěvek od cingulum » stř čer 08, 2011 6:27 pm

No uprimne, pokud je tady nekdo, kdo se na to cely rok ani nepodival, tak tady nema co delat. Medicina je o ustavne a poctive praci a ne o dohaneni necoho na posledni chvili. To se na me nezlobte :shock:

Basophil
Deltoideus

Příspěvek od Basophil » stř čer 08, 2011 6:30 pm

cingulum píše:No uprimne, pokud je tady nekdo, kdo se na to cely rok ani nepodival, tak tady nema co delat. Medicina je o ustavne a poctive praci a ne o dohaneni necoho na posledni chvili. To se na me nezlobte :shock:
no a nebyla si to náhodou Ty kdo psal, že se učila 3 týdny a dala to? :D byla že?

cingulum
Quadriceps

Příspěvek od cingulum » stř čer 08, 2011 6:34 pm

Ano, ale taky si precti, co jsem psala k tomu. Ucila jsem se prubezne cely rok a poradne si k tomu sedla az na posledni 3 tydny... :twisted:

kejmi
Quadriceps

Příspěvek od kejmi » stř čer 08, 2011 6:44 pm

cingulum píše:No uprimne, pokud je tady nekdo, kdo se na to cely rok ani nepodival, tak tady nema co delat. Medicina je o ustavne a poctive praci a ne o dohaneni necoho na posledni chvili. To se na me nezlobte :shock:
myslim, ze tyhle idealy te dost brzo prejdou... a tos asi jeste nenarazila na nahodaky, co to ani nedohanej na posledni chvili a stejne to daj :lol: no jo, zivot je nespravedlivej ;)

Odpovědět