dotaz

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Janissinka
Quadriceps
Příspěvky: 101
Registrován: stř kvě 04, 2011 1:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dotaz

Příspěvek od Janissinka » sob čer 11, 2011 10:07 pm

kejmi píše:
Janissinka píše:
Janissinka píše:spolužák se naučil třeba anatomii za týden
ano, špatně jsem se vyjídřila..samozřejmě, že zopakoval
no... teda nevim, ale kdo ji za tejden nezopakuje? :roll:
jojo všichni si jí zopakují za týden a pak je úspěšnost u zkoušky taková jaká je...
bože můj, takhle tu můžem polemizovat o všem... ;)
"Budoucnost patří těm, kteří věří v krásu svých snů."

Uživatelský avatar
kejmi
Quadriceps
Příspěvky: 168
Registrován: stř kvě 04, 2011 5:54 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dotaz

Příspěvek od kejmi » sob čer 11, 2011 10:12 pm

Janissinka píše:bože můj, takhle tu můžem polemizovat o všem... ;)
mozna by stacilo neprehanet a neverit kazdymu takovouhle kravinu ;) imho beznymu cloveku, co mel tamhle pitvy posledni turnus, pak staci za tejden zopakovat hl. neuro a nazdar... stejne tak jako pulka lidi keca jak se neuci a maj acka, dalsi se zas "uci porad" a pak je "nespravedlive vyhazujou"... trochu nadhledu, kdyz na tyhle skole nejste prvni mesic ;)
Hippokratova přísaha - znám, ale nějak mě nezaujala :D

Uživatelský avatar
Lenjulenka
Biceps
Příspěvky: 57
Registrován: stř kvě 04, 2011 8:06 am
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz

Příspěvek od Lenjulenka » sob čer 11, 2011 10:21 pm

Janissinka píše:Ano, jsem to já,byla jsem odhalena ;)
Hele nic proti tobě, ale občas to trochu přeháníš...vzpomeň si na mě jak jsem válčila s anatomií a nebylo to tím, že jsem se neučila...
Sama víš jak dopadnul náš kruh...a spousta dalších...a zrovna prvák je křest ohněm...já jsem se taky zpětně smála maturantum co nadávali jak je to hrozný...ale když jsem já byla na jejich místě, tak jsem se cítila stejně...
Já sama se přiznávám, že jsem se nechala zdeptat a vykašlala jsem se po prvním neúspěchu na zkoušky...ale zpátky co do toho vidím,tak nemůžu prostě tvrdit, že se všechno dá v pohodě a hooodně lidí se mnou musí souhlasit...a jestli ty ses naučila za 3 týdny, tak on se za tu dobu naučil sotva polovinu.....jsi chytrá..obduvuji tě, že už jsi u konce..ale tohle napadání mi prostě nesedí
Naopak, nepřeháním, alespoň v tomto případě určitě ne (a mimochodem netuším, co mělo mé přehánění společného s tvým válčením s anatomií...). Jestli jsem se někým někdy nechávala před zkouškama vydeptávat, tak to právě byli takovýhle chytráci typu Bazofil; jsem na ně fakt alergická (a ještě když na mě přijde s tím, že jsem se patolu učila dlouho kvůli tomu, že jsem neuměla embrylogii :-D... napsat, že je chytrej jako Šalamounovo hovno, je ještě ode mě velmi mírné... však mě znáš :-))
Vidíš to, nechala ses vydeptat... a třeba někoho teď vyhoděj z histoly (a ne třeba kvůli tomu, že se málo učil, vždyť to všichni známe), pak si přečte tyhlety srágory, co tu Bazofil rozšiřuje, a vykašle se na školu rovnou s tím, že na to určitě v žádném případě nemá...
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

Uživatelský avatar
Lenjulenka
Biceps
Příspěvky: 57
Registrován: stř kvě 04, 2011 8:06 am
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz

Příspěvek od Lenjulenka » sob čer 11, 2011 10:23 pm

Janissinka píše:Jedna věc je strašit na x stránkách a další je dělat z toho děsnou pohodárnu, když to pohoda vůbec není..a že Lenjulenka na starym foru ze všeho dělala jako že co?...je to jenom zkouška?...to dáte i poslepu..
Jako jo, jsou lidi co prostě rychle chápou a na učení během roku nešáhnout(spolužák se naučil třeba anatomii za týden)...a pak jsou tu ti co dřou jak mezci jen aby se udrželi na škole...ve výsledku diplom maji obě skupiny lidí...
A jako promiňte mi poznámku..ale kolik se dostane lidí do druháku? od nás to bylo maximálně 10...
Takže se tu přestaňte napadat a radši pište smysluplný příspěvky..tohle je jak o tom kdo má větší koule...fakt
nehledě na to, že u zkoušky jsou v háji všichni..ale když to mám za sebou, tak to vlastně nic nebylo a já jsem nejchytřejší na světě...trochu slušnoti vážení
Z vašeho kruhu do druháku postoupilo 12 lidí, neboj se, že bych si to nezjišťovala, to jen tak naokraj ;)
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

foramen.ovale
Biceps
Příspěvky: 36
Registrován: sob kvě 28, 2011 1:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dotaz

Příspěvek od foramen.ovale » sob čer 11, 2011 10:29 pm

Je reálné se v létě učit na obě zkoušky zároveň (to znamená jít na oba druhé pokusy na přelomu července a srpna a na třetí pak v září) a nebo je lepší se pokusit první zbavit jednoho předmětu a až pak se věnovat druhému?

Uživatelský avatar
kejmi
Quadriceps
Příspěvky: 168
Registrován: stř kvě 04, 2011 5:54 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dotaz

Příspěvek od kejmi » sob čer 11, 2011 10:34 pm

foramen.ovale píše:Je reálné se v létě učit na obě zkoušky zároveň (to znamená jít na oba druhé pokusy na přelomu července a srpna a na třetí pak v září) a nebo je lepší se pokusit první zbavit jednoho předmětu a až pak se věnovat druhému?
dyt zkouskovy poradne jeste ani nezacalo, tak co resis naky druhy terminy? ;) kdyz nedas na bazofila, tak se da oboji dat normalne v cervnu, hlavu vzhuru ;)
Hippokratova přísaha - znám, ale nějak mě nezaujala :D

Janissinka
Quadriceps
Příspěvky: 101
Registrován: stř kvě 04, 2011 1:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dotaz

Příspěvek od Janissinka » ned čer 12, 2011 7:02 am

Já řešim to, že vy tu děláte z histologie děsnou prču a ono je to trošku jinak. Já sama když jsem šla na biofyziku, tak jsem měla srdce v kalhotách, ale zpětně mi to přišlo jako dávačka. Chápu, že člověk co už má státnice se na histolu trošku s úsměvem, ale je to potřeba brát z pohledu někoho, koho to tepr čeká. Nevím jak je to se zkoušením teď, ale za mě se tam občas děly sviňárny do nebe volající. Nehledě na to, že embryologie dohromady s histolou je jen na 1.lf. A kdyby někdo tentkrát přišel v červenci bo září, že se učil histolu 2 měsíce, tak se na něj nikdo jako na exota koukat nebude, protože se tahle učila spousta lidí!! A moc dobře to víte. Kdyby to bylo všechno jak říkáš, tak je medina snadná, ale ona není. Rozhodně nemá smysl tady psát nějaký hausnumera se kterými bude někdo operovat. Otázky typu: ''Stačí mi na histolu měsíc, když jsem to ani neviděl?'' jsou jak z mateřský školky. Každej se má zeptat sám sebe JESTLI SE JÁÁÁÁÁ STIHNU NAUČIT ZA MĚSÍC.

Neříkám, že to ten kluk podal zrovna šťastně, ale dělat z běj blba taky nemusíte. To, že jsem do svého povídání zatáhla anatomii byl jen příklad toho, že někdo se na to ani pořádně nepodíval a s pomocí souseda(jestli víš o kom mluvím) A-B dostal....já naopak jela jak divá a stejnak jsem byla na Céčkách s odřenejma ušima.Takže bych na anatomii potřebovala třeba o týden déle. A o tom to je bože...každýmu to jde jinak. Jestli on potřeboval 2 měsíce, tak prosím...Ale stačilo napsat, že jiný potřebuje 3 týdny a další zase měsíc. Pak je půlka diskuze zadělaná hádkama o tom, kdo má pravdu. A zbytečně.
"Budoucnost patří těm, kteří věří v krásu svých snů."

Uživatelský avatar
Lenjulenka
Biceps
Příspěvky: 57
Registrován: stř kvě 04, 2011 8:06 am
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz

Příspěvek od Lenjulenka » ned čer 12, 2011 7:35 am

Janissinka píše:Já řešim to, že vy tu děláte z histologie děsnou prču a ono je to trošku jinak. Já sama když jsem šla na biofyziku, tak jsem měla srdce v kalhotách, ale zpětně mi to přišlo jako dávačka. Chápu, že člověk co už má státnice se na histolu trošku s úsměvem, ale je to potřeba brát z pohledu někoho, koho to tepr čeká. Nevím jak je to se zkoušením teď, ale za mě se tam občas děly sviňárny do nebe volající. Nehledě na to, že embryologie dohromady s histolou je jen na 1.lf. A kdyby někdo tentkrát přišel v červenci bo září, že se učil histolu 2 měsíce, tak se na něj nikdo jako na exota koukat nebude, protože se tahle učila spousta lidí!! A moc dobře to víte. Kdyby to bylo všechno jak říkáš, tak je medina snadná, ale ona není. Rozhodně nemá smysl tady psát nějaký hausnumera se kterými bude někdo operovat. Otázky typu: ''Stačí mi na histolu měsíc, když jsem to ani neviděl?'' jsou jak z mateřský školky. Každej se má zeptat sám sebe JESTLI SE JÁÁÁÁÁ STIHNU NAUČIT ZA MĚSÍC.

Neříkám, že to ten kluk podal zrovna šťastně, ale dělat z běj blba taky nemusíte. To, že jsem do svého povídání zatáhla anatomii byl jen příklad toho, že někdo se na to ani pořádně nepodíval a s pomocí souseda(jestli víš o kom mluvím) A-B dostal....já naopak jela jak divá a stejnak jsem byla na Céčkách s odřenejma ušima.Takže bych na anatomii potřebovala třeba o týden déle. A o tom to je bože...každýmu to jde jinak. Jestli on potřeboval 2 měsíce, tak prosím...Ale stačilo napsat, že jiný potřebuje 3 týdny a další zase měsíc. Pak je půlka diskuze zadělaná hádkama o tom, kdo má pravdu. A zbytečně.
a) nikdo tady z histoly nedělá žádnou dávačku! O tom tady nepadlo ani slovo, přečti si tu diskuzi laskavě celou znova. Bavíme se o tom, jak DLOUHO se na to učit. Jsou zkoušky, které jsou těžké kvůli tomu, jak dlouho se na ně musíš učit (patola - je toho hrozně moc a blbě se to pamatuje), a pak jsou zkoušky, kde je problém v náročnosti zkoušejících (histola nebo třeba pediatrie - kvantum o poznání menší) a rozhodně nic nespravíš tím, kdy to budeš umět tam a zpátky; když tě budou chtít vyhodit, tak tě prostě vyhoděj.
b) bavíme se tady o učení se na PRVNÍ pokus histoly, nikoliv na druhý, třetí, x-tý...
c) nikdo nikdy netvrdil, že je medicína snadná!! Ano, jsou lidi, kterým to jde snadno (ne, mezi ty já fakt nepatřím), pak jsou lidi, kterým to nejde až tak snadno (to už spíš), pak ti, kteří dřou jak mezci, tak tak prolezou a trápí se dalších x let... no a pak ti, kteří na to prostě nemají. Většina studentů patří do druhé kategorie a těm stačí ty zmiňované 3 týdny ;-)
d) Bazofil ne že to podal nešťastně, on se nám to tady snažil poměrně nevybíravým a nadrzlým způsobem VNUTIT, ještě s poukazováním na to, jak jsme všichni pitomí, že si neuvědomujeme přímo nadpozemskou důležitost hi+em a že kdybychom ji perfektně uměli, tak už se v podstatě na medicíně nemusíme učit, protože všechno vymyslíme na základě histoly (ano, samozřejmě přeháním, až mě zas někdo bude chtít chytat za slovo). Přitom o dalším studiu medicíny ví akorát tak velké hnědé zatočené. A jestli sis všimla, Jani, tak je to ON, kdo se tady hádá s min. dalšími 3 lidmi a bije se do prsou, že jedině ON má pravdu a my ostatní musíme být úplně zabednění...
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

Janissinka
Quadriceps
Příspěvky: 101
Registrován: stř kvě 04, 2011 1:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dotaz

Příspěvek od Janissinka » ned čer 12, 2011 10:01 am

Lenjulenka píše:
Janissinka píše:Já řešim to, že vy tu děláte z histologie děsnou prču a ono je to trošku jinak. Já sama když jsem šla na biofyziku, tak jsem měla srdce v kalhotách, ale zpětně mi to přišlo jako dávačka. Chápu, že člověk co už má státnice se na histolu trošku s úsměvem, ale je to potřeba brát z pohledu někoho, koho to tepr čeká. Nevím jak je to se zkoušením teď, ale za mě se tam občas děly sviňárny do nebe volající. Nehledě na to, že embryologie dohromady s histolou je jen na 1.lf. A kdyby někdo tentkrát přišel v červenci bo září, že se učil histolu 2 měsíce, tak se na něj nikdo jako na exota koukat nebude, protože se tahle učila spousta lidí!! A moc dobře to víte. Kdyby to bylo všechno jak říkáš, tak je medina snadná, ale ona není. Rozhodně nemá smysl tady psát nějaký hausnumera se kterými bude někdo operovat. Otázky typu: ''Stačí mi na histolu měsíc, když jsem to ani neviděl?'' jsou jak z mateřský školky. Každej se má zeptat sám sebe JESTLI SE JÁÁÁÁÁ STIHNU NAUČIT ZA MĚSÍC.

Neříkám, že to ten kluk podal zrovna šťastně, ale dělat z běj blba taky nemusíte. To, že jsem do svého povídání zatáhla anatomii byl jen příklad toho, že někdo se na to ani pořádně nepodíval a s pomocí souseda(jestli víš o kom mluvím) A-B dostal....já naopak jela jak divá a stejnak jsem byla na Céčkách s odřenejma ušima.Takže bych na anatomii potřebovala třeba o týden déle. A o tom to je bože...každýmu to jde jinak. Jestli on potřeboval 2 měsíce, tak prosím...Ale stačilo napsat, že jiný potřebuje 3 týdny a další zase měsíc. Pak je půlka diskuze zadělaná hádkama o tom, kdo má pravdu. A zbytečně.
a) nikdo tady z histoly nedělá žádnou dávačku! O tom tady nepadlo ani slovo, přečti si tu diskuzi laskavě celou znova. Bavíme se o tom, jak DLOUHO se na to učit. Jsou zkoušky, které jsou těžké kvůli tomu, jak dlouho se na ně musíš učit (patola - je toho hrozně moc a blbě se to pamatuje), a pak jsou zkoušky, kde je problém v náročnosti zkoušejících (histola nebo třeba pediatrie - kvantum o poznání menší) a rozhodně nic nespravíš tím, kdy to budeš umět tam a zpátky; když tě budou chtít vyhodit, tak tě prostě vyhoděj.
b) bavíme se tady o učení se na PRVNÍ pokus histoly, nikoliv na druhý, třetí, x-tý...
c) nikdo nikdy netvrdil, že je medicína snadná!! Ano, jsou lidi, kterým to jde snadno (ne, mezi ty já fakt nepatřím), pak jsou lidi, kterým to nejde až tak snadno (to už spíš), pak ti, kteří dřou jak mezci, tak tak prolezou a trápí se dalších x let... no a pak ti, kteří na to prostě nemají. Většina studentů patří do druhé kategorie a těm stačí ty zmiňované 3 týdny ;-)
d) Bazofil ne že to podal nešťastně, on se nám to tady snažil poměrně nevybíravým a nadrzlým způsobem VNUTIT, ještě s poukazováním na to, jak jsme všichni pitomí, že si neuvědomujeme přímo nadpozemskou důležitost hi+em a že kdybychom ji perfektně uměli, tak už se v podstatě na medicíně nemusíme učit, protože všechno vymyslíme na základě histoly (ano, samozřejmě přeháním, až mě zas někdo bude chtít chytat za slovo). Přitom o dalším studiu medicíny ví akorát tak velké hnědé zatočené. A jestli sis všimla, Jani, tak je to ON, kdo se tady hádá s min. dalšími 3 lidmi a bije se do prsou, že jedině ON má pravdu a my ostatní musíme být úplně zabednění...
Jako všeho všudy je mi to celkem jedno co se tady píše...protože jsem si obrázek udělala a s některými věci s tebou opravdu nemohu souhlasit....jen jsem chtěla poukázat na to, že učení je k sumírování maximálně neobjektivní..ty tady vytahuješ 3 týdny a někdo klidně 2 měsíce...
Btw jestli je pro tebe medicína těžká, tak pro koho je pak lehká? :lol:
"Budoucnost patří těm, kteří věří v krásu svých snů."

Terbi
Deltoideus
Příspěvky: 6
Registrován: ned čer 12, 2011 10:02 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: dotaz

Příspěvek od Terbi » ned čer 12, 2011 10:33 am

Taky jsem teprve uchazeč o studium, ale chtěla bych se zeptat, zda-li je možné studovat oba obory - všeobecné i zubní dohromady... na obě jsem byla přijatá bez přijímaček, ovšem teď zůstává otázkou, kam se zapsat... koukala jsem na rozvrhy a v prváku se mi zdají být téměř totožné 8-) ale dá se to vůbec všechno stíhat? nezkoušeli jste to třeba někdo? předem děkuji za jakoukoli odpověď ;)

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti