denný režím

Moderátoři: Medicinman, Formol

monika
Deltoideus

denný režím

Příspěvek od monika » sob zář 24, 2011 7:43 am

Chcela by som sa spýtať už budúcich druhákov, ako ste prežívala prvý rok na medicíne. Ako vyzeral Váš deň? či ste mali čas aj na spánok a bežné aktivity, či ste celý deň presedeli pri knihách. Viem, že je to individuálne a každému to pojde inak, ale aký je priemerný denný čas učenia? Zvládali ste ten nápor na psychiku? Mali ste čas aj na odreagovanie?

SEN
Quadriceps

Re: denný režím

Příspěvek od SEN » sob zář 24, 2011 10:42 am

Cas na odreagovani urcite je-ale moc ho neni... S tim ale jiste pocitas-kdyz ses prihlasila na tuto skolu. Denni rezim ma kazdy jiny-takze to nema moc cenu-rozepisovat se o tom. Uvidis sama. Ja nejsem zadnej rychlik v uceni-takze jsem se vicemene ucil kazdy den-hodne Ancu-ono to k tomu dost svadi-pisou se ty testy. Takze myslim-ze Tvuj denni rezim se bude hodne odvijet prave od Anatomie-a podle toho-jak Ti to pujde do hlavy;-). Kazdopadne to-co ma byt hotove v zime se snaz mit opravdu hotove v zime-no a pak uz se to zase bude hodne tocit okolo te Anatomie-pac uz se v lete nezkousi Histola samostatne. Uvidis sama-a myslim-ze na to prijdes velmi zahy.

Langenbeck
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Langenbeck » sob zář 24, 2011 7:32 pm

ač se může studium medicíny zdát náročné co se týká přizbůsobení se dennímu režimu, na ten šok co následuje v podobě lékařského povolání s jeho nekonečnými službami nikdy nepřipraví, ani vzdáleně se k němu nepřiblíží - život medika se dost podobá životu normálního člověka (tj. nezdravotníka) - do školy se chodí dopoledne (některé dny můžeš být v 10 doma nebo naopak až na 10 jít do školy, podle toho jak moc vážně budeš brát přednášky), odpoledne a navečer se učíš, v noci se pěkně vyspíš ve vlastní posteli a nikdo tě nebudí, víkendy volné - zpětně myslím, že to byl docela dost dobrý život, kdy se musíš "jen" učit, horší je pracovat a k tomu se navíc učit... zkus slavnou Kantovu formuli - 8 hod spánku, 8 hod práce (učení, resp. škola) a 8 hod. volného času (resp. učení) - a máš vystaráno

Ginglimus
Deltoideus

Příspěvek od Ginglimus » ned zář 25, 2011 9:08 am

nevim jak kdo, ale ze bych mel nejakej vikend volnej si jenom matne vzpominam.. spis jsem dohanel to, co jsem se pres tyden nestihl naucit, nebo kdyz se psal test, tak to bylo jasny a jedinej den, kdy jsem e poradne vyspal bylo z patku na sobotu.... takze s volnejma vikendama to neni tak horky ;-)

Langenbeck
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Langenbeck » pon zář 26, 2011 3:20 pm

vim že mne za to zatratíte, ale mudři mi daj za pravdu - volným víkendem myslím to, že ne celou sobotu pracujete, sloužíte a neděli pak prospíte - ale že se pěkně doma vyspinkáte, nikdo vás v noci nebudí a celej den si můžete dovolit jenom sedět nad knihama (a občas se i najíst, zatímco příval pacientů vám občas nedopřeje ani ty základní vegetativní funkce) - to je teďka pro mne "volnej víkend" :))
obdiv všem co vedle školy stíhaj ještě někde pracovat a brigádničit...

Arwen
Biceps

Příspěvek od Arwen » pon zář 26, 2011 5:50 pm

To mi trochu nahrává i na můj dotaz... Našla jsem si přes jednu známou brigádu na recepci, 2-3 dny v týdnu hned po škole až do večera. Teď toho začínám litovat, protože jdu do prváku a opravdu netuším, jak to budu zvládat. Smlouvu mám podepsat příští týden, tak zvažuji že se jim omluvím a nenastoupím, protože si sama myslím, že ten nápor ze začátku nezvládnu. Naopak peníze navíc by nebyly na škodu. Co myslíte? Dá se to zvládnout?

Langenbeck
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Langenbeck » pon zář 26, 2011 5:55 pm

dá, ale těžko... i když je rozdíl - můžeš prosedět noc někde v klidu na recepci a učit se, anebo sedět coby operátor u telefonu kde pořád někdo otravuje - zkus si vybrat i podle toho

Arwen
Biceps

Příspěvek od Arwen » pon zář 26, 2011 6:04 pm

Langenbeck píše:dá, ale těžko... i když je rozdíl - můžeš prosedět noc někde v klidu na recepci a učit se, anebo sedět coby operátor u telefonu kde pořád někdo otravuje - zkus si vybrat i podle toho
Děkuji za odpověď :) Je to podle mě velmi dobrá brigáda, ale zatím nevím do čeho ve škole jdu a hned takhle ze začátku docházet někam jinam... Škola je priorita, avšak nabídka tohoto přivýdělku může být neopakovatelná... Stejné je to v rodině, jedni do mě hučí ať to zkusím, druzí zase aby mi neujel vlak hned na začátku... Proto už mám z toho hlavu úplně v pejru a nevím co teď:D

Langenbeck
Biceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Langenbeck » pon zář 26, 2011 6:13 pm

nikdo neví do čeho jde... a skutečnost vždycky překoná i ty nejdivočejší představy 8-)

monna
Deltoideus

Příspěvek od monna » pon zář 26, 2011 6:57 pm

Vím, že Tě jistě láká představa, že si přivyděláš, ale pokud je v silách Tvých rodičů Ti studium financovat bez Tvé pomoci, určitě bych neriskovala pracovat v prvním ročníku. Pokud Ti učení půjde, nějakou brigádu si najdi ve druháku, v Praze se dá sehnat recepční docela v pohodě, pokud umíš AJ. Je to jen má rada. Prvák je klíčový rok. Je třeba se připravovat opravdu dost.

Odpovědět