Dotazy ke studiu + rada kde sehnat bílý plášť? :)

Moderátoři: Medicinman, Formol

evi

Dotazy ke studiu + rada kde sehnat bílý plášť? :)

Příspěvek od evi » stř zář 14, 2011 6:12 pm

Ahoj, doufám že to píšu do správného tématu, ale první ročník to je, tak snad nikdo nebude mít námitky.

Nastupuju teď na kombinovanou formu studia adiktologie a moc informací mi zatím sděleno nebylo. Příští týden máme první týdenní vyučování a věřím, že spousta otázek mi bude odpovězena právě tam, ale stejně už před tím by mě zajímalo jak je to s kreditama a zápočtama atd. Musí člověk chodit na všechny přednášky, aby prošel do dalšího ročníku?

Prosím, prosím, pokud mi někdo můžete půjčit bílý plášť na příští týden nebo aspoň poradit kde sehnat levně, tak budu moc vděčná. Jelikož ho budu potřebovat asi jen na dva dny, tak si opravdu nechci kupovat nový za pár set. Děkuju. Taky jsem moc nepochopila na co a jaké rukavice potřebujem k hodinám anatomie? :shock:

Moc díky!

alfamedik
Triceps

Re: Dotazy ke studiu + rada kde sehnat bílý plášť? :)

Příspěvek od alfamedik » stř zář 14, 2011 6:23 pm

lololol :D k cemu asi budou rukavice na anatomii? Pitevna a preparaty. Kredity a zapocty: existuje prece Studijni a zkusebni rad, Pravidla k organizaci studia. To vsechno bys uz mohla najit sama.

dancelli
Biceps

Příspěvek od dancelli » stř zář 14, 2011 7:00 pm

evi píše:Ahoj, doufám že to píšu do správného tématu, ale první ročník to je, tak snad nikdo nebude mít námitky.

Nastupuju teď na kombinovanou formu studia adiktologie a moc informací mi zatím sděleno nebylo. Příští týden máme první týdenní vyučování a věřím, že spousta otázek mi bude odpovězena právě tam, ale stejně už před tím by mě zajímalo jak je to s kreditama a zápočtama atd. Musí člověk chodit na všechny přednášky, aby prošel do dalšího ročníku?

Prosím, prosím, pokud mi někdo můžete půjčit bílý plášť na příští týden nebo aspoň poradit kde sehnat levně, tak budu moc vděčná. Jelikož ho budu potřebovat asi jen na dva dny, tak si opravdu nechci kupovat nový za pár set. Děkuju. Taky jsem moc nepochopila na co a jaké rukavice potřebujem k hodinám anatomie? :shock:

Moc díky!

Jestli jdeš s námi, jakože asi jo, Bc. všeobecná sestra - kombi studium, začínáme 19.9. v posluchárně anat. ústavu, U nemocnice 3, byli jste s námi na zápisu, tak předpokládám, že tam jdete také.
Pokud ano - napiš, mám 1 bílý plášť navíc, zdarma - teda vyžehlím Ti ho, ale aspoň čokoláda by se hodila - za to žehlení :-) a rukavic budu mít asi taky víc.
Jinak detailní info najdeš zde viewtopic.php?f=16&t=127

A když nebudeš líná, projdeš si zdejší web, třebas Informace pro prváky, dozvíš se vše potřebné.

Takže písni, pokud ten plášť chceš.
Nemám čas ztrácet čas.
Vyspíš se až umřeš. Kotyz abclinuxu.

dancelli
Biceps

Příspěvek od dancelli » stř zář 14, 2011 7:15 pm

alfamedik píše:lololol :D k cemu asi budou rukavice na anatomii? Pitevna a preparaty. Kredity a zapocty: existuje prece Studijni a zkusebni rad, Pravidla k organizaci studia. To vsechno bys uz mohla najit sama.

Tohle by mne zajímalo, jsi si jistý, že budeme muset pitvat? Mám dojem, že mi někdo z denního studia říkal, že nee. Preparáty ve skle ještě beru, pokud pitvat, přihodím si do batohu ještě emitku :cry:

Nač by byly adiktologům pitvy? Sestrám, no těm ještě jakž takž, ale u adiktologů to nemá logiku.
Nemám čas ztrácet čas.

terychamp
Deltoideus

Příspěvek od terychamp » stř zář 14, 2011 7:37 pm

Ahoj, taky můžu nabídnout na půjčení plášť, rukavice máte kvůli osahávání preparátů v pitevnách. Jinak u nás na prezenčním nebyl plášť ani nutností, jde spíš o to že člověk je pak cítit od té "vůně pitevny" Já osobně bych doporučila chodit tam v plášti.
Danceli : Ani sestry ani adiktologové nepitvají - ale jde o "osahání" preparátů. Protože je pak i praktická zkouška, tak se učíte jak zorientovat kosti, srdce, co je co na mozku...a hlavně oni vám budou ukazovat kde co leží v těle, kde vede jaký nerv, žíla,tepna:-)

dancelli
Biceps

Příspěvek od dancelli » stř zář 14, 2011 8:32 pm

terychamp píše:Ahoj, taky můžu nabídnout na půjčení plášť, rukavice máte kvůli osahávání preparátů v pitevnách. Jinak u nás na prezenčním nebyl plášť ani nutností, jde spíš o to že člověk je pak cítit od té "vůně pitevny" Já osobně bych doporučila chodit tam v plášti.
Danceli : Ani sestry ani adiktologové nepitvají - ale jde o "osahání" preparátů. Protože je pak i praktická zkouška, tak se učíte jak zorientovat kosti, srdce, co je co na mozku...a hlavně oni vám budou ukazovat kde co leží v těle, kde vede jaký nerv, žíla,tepna:-)

Ahoj Terrychamp, děkuju :-) ušetřilas mi pár bezesných nocí o pitvách. Osahávání preparátů snesu.
Jak je, už máš hotovo? Ozvi se PM, až bude čas.
Nejde mi zapsat VP, jedno už mám a Vilikusovo Sportovní výživa mi nejde, mu spíše napíšu, je to zajímavé.
Vůbec se mi nezobrazí tlačítko zapsat :cry:
Nemám čas ztrácet čas.

Medicinman
Quadriceps
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Medicinman » stř zář 14, 2011 10:29 pm

Pokud vím tak pitvají jen medici a zubaři (snad ještě fyzioterapeuti?), bakaláři o tu pravou srandu přicházejí :) Asi nechtějí budoucí křehké sestry měly doživotní trauma :)

dancelli
Biceps

Příspěvek od dancelli » čtv zář 15, 2011 2:25 am

Medicinman píše:Pokud vím tak pitvají jen medici a zubaři (snad ještě fyzioterapeuti?), bakaláři o tu pravou srandu přicházejí :) Asi nechtějí budoucí křehké sestry měly doživotní trauma :)
Jsme kombinované studium, většinou jsme o 10 a více let starší než medici, v praxi jsme viděli, (sestry i bratři), víc mrtvol než je zdrávo. Ve zdravotnictví v kombi studiu pracujeme. Některé pohřebky jsou líné, takže když máme mrtvé tělo 6 hodin na odd. pozná to každý. Krom toho jsme se naučili od mrtvých lidí tak jako odosobnit. Každý má svůj přístup, jak se s tímhle vyrovnat. Ale naší prací je, aby ti umírající odešli lidsky. Třeba tak, že je držíme za ruku. Stejně vždy zůstane pachuť, když zemře 25letý kluk. I po 10 letech ve zdravotnictví mám problém to rozdýchat. A najednou se přešaltrovat do polohy "zataháme za šlachu a uvidíme co to udělá" je nesmírně těžké. Což pochopíš po několika letech v medicíně. Pro vás je to "sranda" - dle mého obranná reakce, abyste pitvy přežili, minimum lidí je ultravědecky založeno, že opravdu tahají za ty šlachy a ustojí to bez problému. Nemáte zkušenosti s umírajícími lidmi. Jinak by to "sranda" přestala být.

Nejde o křehkost. Osobně, jako věřícímu člověku, se mi pitvání prostě nelíbí. Nedělala bych to ani žábě.
Lidské tělo je popsáno velmi dobře i v obrazových učebicích a k tomu, abych věděla, kde jsou játra a jaké mají funkce, nepotřebuji ta játra řezat. Já osobně. Obdivuji ty, kteří lidské tělo takto prozkoumali a popsali, ale v učebnicích a na preparátech mi to stačí.

Tuším, že právě kolega fyzioterapeut mi říkal, že nepitvali.
Nemám čas ztrácet čas.

evi

Příspěvek od evi » čtv zář 15, 2011 6:36 pm

dancelli, ten plášť bych si od tebe určo půjčila, děkuju! n a čokoláda klidně bude a žehlit ho nemusíš :) jj, je to 19. tam jak jsi říkala, takže asi anatomie a tyhle základní předměty budeme mít společné? to jsem taky nevěděla, hehe.

právě že jsem četla už hodně na webu a hledala toto info, ale že bych se dozvěděla prakticky něco, to moc ne. ten studijní řád je psaný hrozně obecně a nesrozumitelně. já jen nechápu, dočetla jsem se že je potřeba 60 kreditů za rok, ale kolik kreditů získám - kde a za co? když jsem si počítala ty počty kreditů podle studijního plánu, tak mi to ani nevyšlo plných 60 za celý rok :/ možná jsem jen úplný mimoň, nevim, prostě tohle nechápu :roll: :mrgreen:

n a přesně, k pitvě by mě nedostali ani heverem si myslim :)

dancelli
Biceps

Příspěvek od dancelli » čtv zář 15, 2011 8:08 pm

evi píše:dancelli, ten plášť bych si od tebe určo půjčila, děkuju! n a čokoláda klidně bude a žehlit ho nemusíš :) jj, je to 19. tam jak jsi říkala, takže asi anatomie a tyhle základní předměty budeme mít společné? to jsem taky nevěděla, hehe.

právě že jsem četla už hodně na webu a hledala toto info, ale že bych se dozvěděla prakticky něco, to moc ne. ten studijní řád je psaný hrozně obecně a nesrozumitelně. já jen nechápu, dočetla jsem se že je potřeba 60 kreditů za rok, ale kolik kreditů získám - kde a za co? když jsem si počítala ty počty kreditů podle studijního plánu, tak mi to ani nevyšlo plných 60 za celý rok :/ možná jsem jen úplný mimoň, nevim, prostě tohle nechápu :roll: :mrgreen:

n a přesně, k pitvě by mě nedostali ani heverem si myslim :)
Rozumím, já se v tom také snažím zorientovat, ono nás bude víc. Většina informací je tady na tomto webu, máme sledovat aktuality na webu 1.LFUK. Studijní řád budu řešit průběžně, je to dost info najednou, také všemu zdaleka nerozumím, ale poradila mi kolegyně z denního studia a pročítám si zde věci, které potřebuji vědět. Chce to věnovat tomu čas a využít odkazy, které tu jsou.
Myslím, že dost předmětů budeme mít společně. Písnu Ti PM s číslem na mobil, abychom se našly. Plášť Ti fakt vyžehlím- je zmačkaný, a daruji, já mám svůj. Vezmu i víc těch rukavic.

S těmi kredity, u zápisu nám říkali, že si máme zapsat 2 PVP (povinně volitelné předměty), ty dohodí zbytek kreditů. Adiktologů se to týká také, myslím, byli jste s námi na tom zápisu, kde nám to říkali.
Terychamp mi to detailně vysvětlovala v naší diskuzi. Dávala jsem Ti sem odkaz.

Výběr PVP máš zde http://www.lf1.cuni.cz/nabidka-voliteln ... 0910-10552

Vybírá se těžko, aby to nekolidovalo s prací nebo školou a jsou tam dost zajímavé předměty. Včera jsem si zrovna zapsala primární prevenci drog a druhý mám dojednaný s garantem, zatím v SISu nejde zapsat.
Můžeš vybírat z PVP určených pro Bc obory, všechny obory a koukni i na doporučený ročník.
Teda pokud bys měla zájem třeba o Morfologii buňky :-) prý se dá domluvit s vyučujícím, že i když je to pro lékaře, povolí Ti chodit.

Čekám, že dost věcí se dozvíme i ten příští týden.
Nemám čas ztrácet čas.

Odpovědět