Dotazy ke studiu + rada kde sehnat bílý plášť? :)

Moderátoři: Medicinman, Formol

Lauda
Deltoideus
Příspěvky: 10
Registrován: čtv srp 29, 2013 5:04 pm

Re: Dotazy ke studiu + rada kde sehnat bílý plášť? :)

Příspěvek od Lauda » úte zář 10, 2013 11:30 pm

dancelli píše:
Medicinman píše:Pokud vím tak pitvají jen medici a zubaři (snad ještě fyzioterapeuti?), bakaláři o tu pravou srandu přicházejí :) Asi nechtějí budoucí křehké sestry měly doživotní trauma :)
Jsme kombinované studium, většinou jsme o 10 a více let starší než medici, v praxi jsme viděli, (sestry i bratři), víc mrtvol než je zdrávo. Ve zdravotnictví v kombi studiu pracujeme. Některé pohřebky jsou líné, takže když máme mrtvé tělo 6 hodin na odd. pozná to každý. Krom toho jsme se naučili od mrtvých lidí tak jako odosobnit. Každý má svůj přístup, jak se s tímhle vyrovnat. Ale naší prací je, aby ti umírající odešli lidsky. Třeba tak, že je držíme za ruku. Stejně vždy zůstane pachuť, když zemře 25letý kluk. I po 10 letech ve zdravotnictví mám problém to rozdýchat. A najednou se přešaltrovat do polohy "zataháme za šlachu a uvidíme co to udělá" je nesmírně těžké. Což pochopíš po několika letech v medicíně. Pro vás je to "sranda" - dle mého obranná reakce, abyste pitvy přežili, minimum lidí je ultravědecky založeno, že opravdu tahají za ty šlachy a ustojí to bez problému. Nemáte zkušenosti s umírajícími lidmi. Jinak by to "sranda" přestala být.

Nejde o křehkost. Osobně, jako věřícímu člověku, se mi pitvání prostě nelíbí. Nedělala bych to ani žábě.
Lidské tělo je popsáno velmi dobře i v obrazových učebicích a k tomu, abych věděla, kde jsou játra a jaké mají funkce, nepotřebuji ta játra řezat. Já osobně. Obdivuji ty, kteří lidské tělo takto prozkoumali a popsali, ale v učebnicích a na preparátech mi to stačí.

Tuším, že právě kolega fyzioterapeut mi říkal, že nepitvali.
Nedělejte si srandičky lidi. Já měl 16 a byl jsem v 2 ročníku obvyklého biol-chem lycea. Pak nás poslali na pitvu. 30% lidi začlo zvrácet. 30% lidi vyběhlo pryč. 20% lidi nevydržalo dokonce. 20% lidi zůstalo. A právě nás se učitelka septala co si myslíme, že z těch 80% budou lekáří, veterinaří, atd atd... A měla pravdu!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti