Meziročník

Moderátoři: Medicinman, Formol

TD88
Deltoideus

Meziročník

Příspěvek od TD88 » úte zář 13, 2011 5:56 pm

Ahojte, chci se zeptat - co mám dělat, když jsem dneska nedala zkoušku z histologie a chci do meziročníku? Anatomii jsem udělala a mám 58 kreditů. Jak se žádá? A musim na nějaký zápis? Díky za info.

maria
Biceps

Re: Meziročník

Příspěvek od maria » úte zář 13, 2011 6:23 pm

Dojdi si normálně na studijni za referentkou pro 1.ročník a řekni jí,jak jseš na tom.Vyplníš si žádost o opakování předmětu,odevzdáš index a ona ti řekne,kdy máš přijít-nejdřív to musí schválit děkan,ale to je formalita-pokud máš víc jak 50 kreditů,není to problém.Běžně bys vyplňovala ještě žádost o uznání zimního semestru,ale to u histoly nedoporučuju-prý je lepší tam chodit celý rok.Ještě ti referentka napíše,které předměty můžeš dělat ze druháku.Až příjdeš znova,tak si zapíšeš do indexu všechno,co ti dovolí a je to.

Dubler
Triceps

Příspěvek od Dubler » stř zář 14, 2011 6:51 am

To TD 88 :
To, co radil Biceps, je v zásadě správně, až na to, že bys měla požádat (pokud to nevezme referentka na studijním jako automatickou věc) i o zápočet ze zimního semestru. Pokud bys tak neudělala, musela bys v zimě dělat zkoušku z obecné histologie a embryologie a v létě to potom zopakovat u zkoušky podle loňského plánu. On se totiž mění systém výuky morfologických předmětů. Biceps není v obraze (jako ostatně mnoho dalších radilů) a nepodíval se do Karoliny na nový akademický rok. Přese všechny výtky, které mohou být podepřené, je nejspolehlivějším pramenem informací Karolinka, Studijní a zkušební řád a studijní oddělení.
Přeji Ti vše dobré.

katata
Biceps

Příspěvek od katata » stř zář 14, 2011 10:01 am

Dá sa v medziročníku urobiť okrem jedného opakovaného predmetu aj všetky skúšky za druhý ročník tak, aby som žiaden rok nestratila? Poprípade časť skúšok z druháku urobiť v medziročníku a časť v treťom ročníku?

Dubler
Triceps

Příspěvek od Dubler » stř zář 14, 2011 2:23 pm

To Katata :

Absolvovat opakovaně zapsaný předmětz a celý druhý ročník by teoreticky bylo možné, kdyby to byl předmět charakteru tělesná výchova nebo cizí jazyk. Pokud by to byl velký předmět jako antomie nebo histologie, pak by nastaly rozvrhové problémy - v opakovaném předmětu vlastně nic nemáš a povinnou výuku musíš znova odsedět. Navíc risiko, že se ve druhém ročníku něco nepodaří hrozí konečnou likvidací - zápis s menším než standardním počtem kreditů není možný dvakrát po sobě, na volitelné předměty v přecpaném programu není čaqs a ztrátu kreditů z neukončeného předmětu nenahradíš. Nakonec by to mohlo dopadnout tak, že opakovaný předmět neukončíš a co pak.
Nechci strašit, ale druhý ročník není o nic lehčí než ten první - jen je víc zkušeností, které pomohou při přinejméně stejných nárocích zkoušejících a chemici ani fysiologové nejsou žádní lidumilové, což platí i o geneticích.

pretta

Příspěvek od pretta » stř zář 14, 2011 3:42 pm

a kdyby mám požadovaný standardni počet kreditov(vdaka VP/, dá sa opakovat ročník viac ako raz?

SEN
Quadriceps

Příspěvek od SEN » stř zář 14, 2011 5:21 pm

Opakovat se muze 2x za studium s tim rozdilem, ze si pak clovek bude muset uhradit ten posledni rok.

TD88
Deltoideus

Příspěvek od TD88 » čtv zář 15, 2011 12:15 pm

Ted mi ze studijního napsali, co vše si mohu zapsat z 2.ročníku. Je to ošetřovatelství, prázdninová praxe, základy imunologie, tělocvik 3+4 a cizík jazyk 3+4. Je možné to vše zvládnout společně s histologií? A ještě dotaz - proč si nelze zapsat biologii a genetiku 2, když mám splněnou biologii a genetiku 1?

SEN
Quadriceps

Příspěvek od SEN » čtv zář 15, 2011 12:40 pm

Tak to nasala nejaka zmena. Jeste minuly rok slo tu Gene pripsat bez ohledu na to, ze je i Histolka prerekvizitou pro Gene. Ted asi v souvislosti se zmenou ve vyuce Histologie/Anatomie jiz nelze pripsat Gene... Ja myslim, smele do toho, urcite je fajn-odkroutit si telak, aspon s tim nebudes ztracet cas v druhaku. Proste jed na plne obratky-i kdyz budes mit volneji-odmenou Ti bude to, ze se budes ve druhaku moci lip venovat Chemii a Fyziole. A Osetrovatelstvi vcetne praxe-to se taky hodi. Musis vedet sama, na co se citis. Z Imuno se pak pise jen zapoctovej test a na nej staci projet Kontrolni otazky z IMUNOLOGIE. Test byl postaven z nich.

terka

Příspěvek od terka » čtv zář 15, 2011 3:39 pm

Ahoj,chtěla bych se zeptat,jak je to se zapisováním pvp,když jdu do meziročníku a nemám přístup k přihlášení,kvůli nesplnění všech předmětů?

Odpovědět