Stránka 1 z 1

termíny zkoušek o prázdninách

Napsal: stř čer 01, 2011 8:40 pm
od larosa
ahoj chtěla bych se zeptat jestli někdo nevíte, zda se budou vypisovat ještě nějaké termíny na zkoušku, obzvláště pak na histologii, např. v srpnu, poněvadž poslední termín, který mají vypsaný je na konci července a pak až poslední termín v září :( . děkuju :)

Re: termíny zkoušek o prázdninách

Napsal: stř čer 01, 2011 8:55 pm
od foramen.ovale
Nedal bych za to ruku do ohně, ale mám za to, že v anatomii a v histologii už jiné termíny vypisovány nebudou.

Re: termíny zkoušek o prázdninách

Napsal: sob čer 04, 2011 9:10 am
od cabicz
foramen.ovale píše:Nedal bych za to ruku do ohně, ale mám za to, že v anatomii a v histologii už jiné termíny vypisovány nebudou.
No ze zkušenosti z loňských let opravdu vypíšou všechny termíny najednou a pak už nepřidávají...Jediný snad co bylo loni, že pak ještě v půlce září vypisovali nějaký extra termíny pro ty, kteří nestihli jít třikrát...ale to bylo maximálně tak 20 míst (možná míň). Takže na to rozhodně nedoporučuju spoléhat.

Re: termíny zkoušek o prázdninách

Napsal: pát čer 10, 2011 7:51 pm
od ygdrassil
larosa píše:ahoj chtěla bych se zeptat jestli někdo nevíte, zda se budou vypisovat ještě nějaké termíny na zkoušku, obzvláště pak na histologii, např. v srpnu, poněvadž poslední termín, který mají vypsaný je na konci července a pak až poslední termín v září :( . děkuju :)
Dle "Pravidel pro organizaci studia na 1.LF UK" (v předkreditové éře nazýváno též jako "Studijní a zkušební řád", URL: http://www.lf1.cuni.cz/Data/files/pr%C3 ... d17-06.pdf), vydaných jako "Opatření děkana č.17/2006", článek 15 odsek 4 píše:

"Termíny zkoušek a počty zkoušených jsou zveřejněny nejpozději dva týdny před
začátkem zkouškového období, a to rovnoměrně na celou dobu zkouškového období,
u kombinovaného studia do konce zimního semestru následujícího akademického roku.
Během prázdnin je vypsán alespoň jeden zkušební termín; je-li vypsán pouze jeden, pak
na druhou polovinu prázdnin. Celkový počet vypsaných termínů nesmí být menší než tři.
Poslední termín smí být vypsán nejpozději dva týdny před zahájením dalšího
akademického roku."

Či-li dle tohoto by měli něco ještě vypsat i na srpen, v opačném případě se studenti mohou stěžovat v akademickém senátu. (Samozřejmě, tohle lze aplikovat jenom v případě, že je ten červencový termín vypsán v SISu pouze na jeden den - v opačném případě smůla.) Nikde se tam však nepíše, kolik míst se musí takto vypsat - klidně to může být, jak tady píše kolega v jednom z příspěvků nahoře, termín pouze pro 10-20 lidí... Pro úplnost, jediné místo, kde je v Pravidlech nějaká zmínka o počtu míst na termínech, je článek 15 odsek 7:

"Vedoucí předmětu určí dostatečný počet termínů zkoušek a maximální počet studentů,
kteří se mohou na daný termín přihlásit, a to tak, aby celková zkušební kapacita
převyšovala nejméně o 25 % počet studentů, kteří mají být vyzkoušeni. Dále určí
zkoušející a jejich náhradníky pro jednotlivé termíny."

V praxi to obvykle znamená, že tento počet + 25 % se dodržuje pro vypsání termínu v zkouškovém období a pak více méně záleží na vedoucím předmětu, jak u těch dalších termínů zohlední množství studentů, kteří zkoušku ještě nemají...

Re: termíny zkoušek o prázdninách

Napsal: stř bře 18, 2015 6:15 am
od Sonnet
Neviem ci to tu patri alebo nie.. Na genetike na purkynaku som si zabudla okuliare.................... minulu stredu..cely tyzden tam chodim, nikto tam nie je, nic nevie.... pytam sa dnes.. NIC.. maximalne som dostala z*eba od tej Novakovej ci kto to je. PROSIM HROZNE PROSIM. Nevideli ste niekto cierne dioptricke okuliare, znacky RipCurl a strasne slabe, 0,25? Boli v ciernom obale.prosiim prosiim prosiim..pretoze je dost mozne, ze ich niekto z ineho kruhu zobral, pže si myslel, ze je to od nich.