CHEMIE

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
dofty
Deltoideus
Příspěvky: 9
Registrován: čtv črc 07, 2011 8:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

CHEMIE

Příspěvek od dofty » čtv črc 07, 2011 8:56 pm

Ahoj medici,
zajímalo by mě, jak moc potřebná je znalost chemie v průběhu studia, hlavně zezačátku...? Chemií jsem si na gymplu prošel, ale nikdy jsem se jí nijak moc nevěnoval, ani jsem z ní nematuroval... Teď přemýšlím, jestli je třeba si zvolit v prváku jako volitelné předměty 1) základy lékařské chemie i 2) základy lékařské biochemie...? Myslíte, že je to třeba, protože je tam i spousta jiných lákavějších předmětů, a brát si nějaký navíc se mi v prváku fakt nechce, ale zas možná lepší než v tom potom plavat...?

verocay
Biceps
Příspěvky: 51
Registrován: pát čer 10, 2011 5:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: CHEMIE

Příspěvek od verocay » pát črc 08, 2011 4:43 pm

Ja na tom byl s chemii na gymplu dost podobne (mizerne), o te volitelne jsem taky premyslel. Ale nakonec mi kolidovala s telakem - sice zadny velky problem, ale nechtelo se mi to nejak resit, tak jsem na ni asi po 3 hodinach prestal chodit. Prednasky nebyly spatne, spis ale zbytecne. Muzu mluvit jen za 1.paralelku - ve druhaku se v zime jede hlavne obecka, trochu genetika; v lete pak metabolismy. Behem zimniho semestru si tu stredoskolskou chemii docela zopakujes - uvidis, ze ostatni na tom nebudou o moc lepe, ikdyz treba z Ch maturovali... hlavne obecna, fyzikalni atp. (bio)chemie tvori cca 1/4 zkouskovych otazek, navic ne tu nejdulezitejsi.
Ono v prvaku si tech predmetu stejne moc nenaberes - snad neco na anatomaku - Drahy CNS, nejaka ta morfologie - vic podle me nema smysl.

dofty
Deltoideus
Příspěvky: 9
Registrován: čtv črc 07, 2011 8:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: CHEMIE

Příspěvek od dofty » ned črc 10, 2011 9:06 am

Dík moc za cenné info, navolim se jen jednu chemii :D . A která si myslíš je pro budoucí studium víc k něčemu? Základy lékařské chemie nebo Základy lék. biochemie?

verocay
Biceps
Příspěvky: 51
Registrován: pát čer 10, 2011 5:05 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: CHEMIE

Příspěvek od verocay » ned črc 10, 2011 9:29 am

Koukam do sezamu PVP a ty Zaklady lek. biochem jsou na letni semestr, zejo... myslim, ze v lete budes mit dost prace jinymi predmety, tak bych se na chemii vykaslal.
Muzes zkusit ty Zaklady lek. chemie v zimne, at zjistis, co vsechno neumis :) Pocitaji se tam myslim i nejake priklady, hlavne pufry atp.; to se ti muze (pokud jsi 1. paralelka) pak docela hodit v tech ruznych testech behem roku i testu predzkouskovem.
Pro budouci studium se ale hodi udelat anatomii s histologii :)) Tu chemii pak v tom druhaku nejak zvladnes.. bude na ni vic casu (vlastni zkusenost)

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti