PRVÁK

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Dubler
Triceps

Re: PRVÁK

Příspěvek od Dubler » čtv čer 28, 2012 7:45 am

viki92 píše:Ahoj,
prosím, jak je to s latinou? Teď koukám do indexu a tam máme napsaný : cizí jazyk 1,2 - to je ta latina, nebo ta tam není zapsaná?
Díky moc:)
Latina je schovaná pod Základy lékařské terminologie.

Jenda1LF
Biceps

Příspěvek od Jenda1LF » pát čer 29, 2012 11:00 am

elosek píše:
elosek píše:Tak vzhledem k tomu, že jsem měla čas na učení jen po práci tak jsem raději začla dříve..V únoru jsem si prolítla
biologii atd, ale dost lidí mě přesvědčovalo at se naučím hlavně modelovky..Což vzhledem k mojí pauze ze školy
byla asi dobrá varinta..Začla jsem se je učit cca 2 měsíce před přijímačkama..Kdybych tušila, jak je to snadný
se tam dostat tak se soustředím hlavně na dvojku..Je tam údajně lepší přístup, ale to se asi není čemu divit
vzhledem k tomu o kolik mín tam berou lidí..

Špatně jsem se vyjádřila..Tím snadným nemyslím, že by byly přijímačky jednoduchý to ani ne..ale byla jsem překvapená, jak nízko
je bodová hranice pro přijetí...
No přímačky byly vcelku těžké :) a modelovky jsou rozhodně potřeba, už jen proto, že v nich bylo něco, k čemu jsme se na gymplu vůbec nedostali. S tou bodovou hranicí souhlasím 150 je opravdu hrozně málo, já bych to např. nechal na těch letošních 190, možná i na 200. Sice nevím přesně kolik musejí zubaři (cca 260), ale u těch mi to zase přijde neúměrně vysoko :) . Každopádně tam berou o hodně míň lidí a spíše by měli opět zavést test všeobecných předpokladů, nebo pohovor, to neustále hýbaní s hranicí také není moc dobré.
Naposledy upravil(a) Jenda1LF dne sob čer 30, 2012 11:57 am, celkem upraveno 1 x.

elosek
Biceps

Příspěvek od elosek » pát čer 29, 2012 6:22 pm

Jenda1LF píše:
elosek píše:
elosek píše:Tak vzhledem k tomu, že jsem měla čas na učení jen po práci tak jsem raději začla dříve..V únoru jsem si prolítla
biologii atd, ale dost lidí mě přesvědčovalo at se naučím hlavně modelovky..Což vzhledem k mojí pauze ze školy
byla asi dobrá varinta..Začla jsem se je učit cca 2 měsíce před přijímačkama..Kdybych tušila, jak je to snadný
se tam dostat tak se soustředím hlavně na dvojku..Je tam údajně lepší přístup, ale to se asi není čemu divit
vzhledem k tomu o kolik mín tam berou lidí..

Špatně jsem se vyjádřila..Tím snadným nemyslím, že by byly přijímačky jednoduchý to ani ne..ale byla jsem překvapená, jak nízko
je bodová hranice pro přijetí...
No přímačky byli vcelku těžké :) a modelovky jsou rozhodně potřeba, už jen proto, že v nich bylo něco, k čemu jsme se na gymplu vůbec nedostali. S tou bodovou hranicí souhlasím 150 je opravdu hrozně málo, já bych to např. nechal na těch letošních 190, možná i na 200. Sice nevím přesně kolik musejí zubaři (cca 260), ale u těch mi to zase přijde neúměrně vysoko :) . Každopádně tam berou o hodně míň lidí a spíše by měli opět zavést test všeobecných předpokladů, nebo pohovor, to neustále hýbaní s hranicí také není moc dobré.

Zubaři mají 272 bodů..právě mi to o tři body uteklo..

bloesty
Biceps

Příspěvek od bloesty » pát čer 29, 2012 6:58 pm

Jenda1LF píše:
No přímačky byli vcelku těžké :)
Člověk, který neovládá základní pravidla češtiny, nemá podle mě co dělat na žádné vysoké škole (a na medicíně už tuplem), ať má bodů, kolik chce...

Jenda1LF
Biceps

Příspěvek od Jenda1LF » sob čer 30, 2012 12:01 pm

bloesty píše:
Jenda1LF píše:
Člověk, který neovládá základní pravidla češtiny, nemá podle mě co dělat na žádné vysoké škole (a na medicíně už tuplem), ať má bodů, kolik chce...
Děkuji chyba opravena. .) Doporučuji se tu věnovat opravdu důležitým věcem a mluvit k tematu, to neustále češtinářské řešení chyb začíná být skutečně trapné. Dalo se čekat, že se takoví lidé objeví i na tomto foru :( . Jo a když už je vám libo machrovat s češtinou, tak za kolik nemá být čárka, jelikož to je souvislá věta. Paní/Pane rejpale. Pokuď vím, na medicíně se čeština neřeší a nemyslím si, že by moje chyby byly natolik závažné, jak se tu snažíte prezentovat. Vidíte, já mam jednu chybu ve 4 větách a vy jí máte hned v té první. .)
Takže podle vašeho mota na medicíně nemáte co dělat? No s takovým chováním určitě ne. :)
Naposledy upravil(a) Jenda1LF dne ned črc 01, 2012 5:40 pm, celkem upraveno 3 x.

viki92
Deltoideus

Příspěvek od viki92 » sob čer 30, 2012 3:07 pm

Díky za odpověd :-).
A ještě jeden dotaz, login + heslo do SISu dostanu poté, co si vyzvednu průkaz studenta??:)

TheLeader
Quadriceps

Příspěvek od TheLeader » ned črc 01, 2012 12:48 pm

Jenda1LF píše:
bloesty píše:
Jenda1LF píše:
Děkuji chyba opravena. .) Doporučuji se tu věnovat opravdu důležitým věcem a mluvit k tematu, to neustále češtinářské řešení chyb začíná být skutečně trapné. Dalo se čekat, že se takoví lidé objeví i na tomto foru :( . Jo a když už je vám libo machrovat s češtinou, tak za kolik nemá být čárka, jelikož to je souvislá věta. Ta čárka je správně. Paní/Pane rejpale. Pokuď vím -čárka- na medicíně se čeština neřeší a nemyslím si, že by moje chyby byly natolik závažné, jak se tu snažíte prezentovat. Vidíte -čárka- já mam jednu chybu ve 4 větách a vy jí máte hned v té první. .)
Takže podle vašeho mota na medicíně nemáte co dělat? No s takovým chováním určitě ne. :)
Ale jinak mi tenhle "grammar nazi" styl taky přijde trapný... ale rýpnu si, to zas joo :-)

elosek
Biceps

Příspěvek od elosek » ned črc 01, 2012 4:51 pm

Ahoj,

prosím Vás, pokud budu mít Čiháka 1,2,3 budu potřebovat ještě anat. atlas ? Předpokládám, že asi ano ? Díky

Jenda1LF
Biceps

Příspěvek od Jenda1LF » ned črc 01, 2012 5:39 pm

A já myslel, že to má být forum o 1 lekařske fakultě a ne o řešení nesmyslných a puntičkářských gramatických chyb. Asi jsem se mýlil. :(

Dominique
Deltoideus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dominique » ned črc 01, 2012 5:42 pm

elosek píše:Ahoj,

prosím Vás, pokud budu mít Čiháka 1,2,3 budu potřebovat ještě anat. atlas ? Předpokládám, že asi ano ? Díky

Myslím si, že Čihák je sám o sobě tak pěkně udělanej, že může sloužit i jako anatomickej atlas. :) Přeci jen je svým rozsahem jedna z větších učebnic a obrázky jsou v něm fakt hezký. Já měl ještě Netterův atlas a ten je podle mě fakt prima. Taky je dobrý, že většina atlasů se dá sehnat v elektronický podobě. :)

Odpovědět