Volitelné předměty

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
Gieson
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Volitelné předměty

Příspěvek od Gieson » sob čer 25, 2011 5:11 pm

OK, tak pak netvrď, že tě v Dobronicích "krmili hloupostmi". Tutoři dělají, co můžou, a dělají to dobrovolně (a informace mají přímo od zdroje) :P[/quote]

Nevim, jak kdo, ale vetsina to ma za kredity, takze s tim dobrovolnictvim to neni zas az tak horky...

Lukaschenko
Biceps
Příspěvky: 31
Registrován: pon čer 06, 2011 2:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Volitelné předměty

Příspěvek od Lukaschenko » sob čer 25, 2011 5:14 pm

Gieson píše:OK, tak pak netvrď, že tě v Dobronicích "krmili hloupostmi". Tutoři dělají, co můžou, a dělají to dobrovolně (a informace mají přímo od zdroje) :P

Smarja, tu doslo k nedorozumeniu, nevyjadril som sa presne.. Ja som nemyslel na Dobronice, ale na slecny zo studijneho :D .. sry, ze som sa vyjadril nepresne.. :roll: Tutorov si vazim, a podla mna maju praktickejsi pristup k veci, ako referentky. Sorryyyy..

Uživatelský avatar
Lenjulenka
Biceps
Příspěvky: 57
Registrován: stř kvě 04, 2011 8:06 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Volitelné předměty

Příspěvek od Lenjulenka » sob čer 25, 2011 6:06 pm

Gieson píše: Nevim, jak kdo, ale vetsina to ma za kredity, takze s tim dobrovolnictvim to neni zas az tak horky...
:D :D :D :D :D tak o tom bych asi něco měla vědět, když jsem dělala tutora dva roky :D :D je za to poměrně směšné stipendium (v řádu stovek) a dělá se na to konkurz, který zájemce dosti probere. Takže tutoři jsou lidi, kteří o to opravdu stojí a nedělají to pro kredity nebo pro peníze (jako např. spousta těch, co "demonstrují" na pitvách).

Lukaschenko, v tom případě pardon, že jsme se nepochopili :)
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

Gieson
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Volitelné předměty

Příspěvek od Gieson » ned čer 26, 2011 3:33 pm

Lenjulenka píše:
Gieson píše: Nevim, jak kdo, ale vetsina to ma za kredity, takze s tim dobrovolnictvim to neni zas az tak horky...
:D :D :D :D :D tak o tom bych asi něco měla vědět, když jsem dělala tutora dva roky :D :D je za to poměrně směšné stipendium (v řádu stovek) a dělá se na to konkurz, který zájemce dosti probere. Takže tutoři jsou lidi, kteří o to opravdu stojí a nedělají to pro kredity nebo pro peníze (jako např. spousta těch, co "demonstrují" na pitvách).

Takze tedka mluvis za vsechny tutory? ;-) stejne tak nemuzes mluvit za vsechny dmeonstratory na pitvach ci na histologii, co jsem se ptal vetsina to dela, hlavne na pitvach, aby tu anatomii nezapomneli do ctvrtaku na klinickou anatomii. Ale nikoho jsem tam nepotkal s tim, ze by to delal ciste pro penize, taky 50korun za jednu pitevnu nebo kolik, proc by to kdo delal za penize...

Langenbeck
Biceps
Příspěvky: 60
Registrován: sob čer 18, 2011 3:20 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Volitelné předměty

Příspěvek od Langenbeck » ned čer 26, 2011 3:51 pm

já zase pamatuju pár demonstrátorů jejichž jedinou motivací bylo balení mediček...
něco na tom bude... když jsem začínal coby demonstrátor v době, kdy za to nebyly ani peníze, ani kredity či pomocné body na erasmus, tak tam bylo demonstrátorů tak málo že na jeden kruh vyšli pouhý jeden lektor + jeden demonstrátor (a ještě nám grim přišel na první pitvy osobně poděkovat, že se vůbec někdo přihlásil - dneska je to luxus kdy se z přihlášených losuje a kruh má vedle lektora nějaké tři demonstrátory)

Uživatelský avatar
Lenjulenka
Biceps
Příspěvky: 57
Registrován: stř kvě 04, 2011 8:06 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Volitelné předměty

Příspěvek od Lenjulenka » ned čer 26, 2011 3:55 pm

Ano, mluvím za všechny tutory. Nikdo to nemá za kredity.
Absolutní většinu demonstrátorů (myslím pitvy) znám a hodně z nich nestojí za nic (i když je fakt, že zavedením vstupního testu se dost těch špatných, co se k tomu jinak dostali čistě náhodou, že je někdy někdo vylosoval, vyeliminovalo). Mnoho z nich to určitě nedělá jen kvůli penězům (ale je to fajn přilepšení, tak proč ne), ale hodně hodně z nich kvůli kreditům (3 až 4 kredity za to, že několikrát zajdeš na pitevnu, je víc než slušný, ne?). No a především je to otázka "prestiže". Spíše tedy pseudoprestiže. Je bohužel dost takových, co nejdou na pitevnu učit, protože je to baví a opravdu chtějí těm studentům něco předat, ale honit si ego.
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

Uživatelský avatar
Lenjulenka
Biceps
Příspěvky: 57
Registrován: stř kvě 04, 2011 8:06 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Volitelné předměty

Příspěvek od Lenjulenka » ned čer 26, 2011 3:59 pm

Langenbeck píše:já zase pamatuju pár demonstrátorů jejichž jedinou motivací bylo balení mediček...
něco na tom bude... když jsem začínal coby demonstrátor v době, kdy za to nebyly ani peníze, ani kredity či pomocné body na erasmus, tak tam bylo demonstrátorů tak málo že na jeden kruh vyšli pouhý jeden lektor + jeden demonstrátor (a ještě nám grim přišel na první pitvy osobně poděkovat, že se vůbec někdo přihlásil - dneska je to luxus kdy se z přihlášených losuje a kruh má vedle lektora nějaké tři demonstrátory)
Díky bohu už se od letoška nelosuje, ale píše se vstupní pitevní test (opravdu pitevní; žádná jakobypředzkoušková poznávačka) - to ale bohužel taky znamená, že na méně populární turnusy pitev (2. paralelka a zubaři) zejména v letním semestru zbývají většinou ti horší - tedy přidělení násilím (takže lektor musí mít svoje lidi vytipované a domluvit se s nimi dopředu)... a v letním semestru je to katastrofa hlavně u angličanů, těch je tak málo, co se vůbec hlásí, že se ani test psát nemusí - jsou tudíž "vybráni" automaticky a většinou stojí dost za prd...
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

Langenbeck
Biceps
Příspěvky: 60
Registrován: sob čer 18, 2011 3:20 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Volitelné předměty

Příspěvek od Langenbeck » ned čer 26, 2011 4:01 pm

hm, doufám že stejným způsobem nevybírají asistenty... jinak bych se měl už pomalu začít učit :D

Uživatelský avatar
Lenjulenka
Biceps
Příspěvky: 57
Registrován: stř kvě 04, 2011 8:06 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Volitelné předměty

Příspěvek od Lenjulenka » ned čer 26, 2011 4:02 pm

Jo a Giesone, mimochodem, mně se nelíbí ani ta motivace "nezapomnět to do čtvrťáku". Od toho tam ten demonstrátor přece není, aby si opakoval, ale aby to kvalitně předal studentům. Takových, co učí kvůli tomu, že je baví učit, je bohužel málo :(
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

Uživatelský avatar
Lenjulenka
Biceps
Příspěvky: 57
Registrován: stř kvě 04, 2011 8:06 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Volitelné předměty

Příspěvek od Lenjulenka » ned čer 26, 2011 4:05 pm

Langenbeck píše:hm, doufám že stejným způsobem nevybírají asistenty... jinak bych se měl už pomalu začít učit :D
Já jsem myslela, že už to je na beton... Není?? Jinak teda gratuluju k místu (tomu druhému ;)). Btw. už víš, kterou skupinu budeš učit?
Ale neboj se, vybírání lektorů stále probíhá u velkého stolu radou stařešinů, kteří ty lidi, co se hlásí, vůbec neznají a hlasují podle počtu pitev a když už, tak obličeje...
http://lenjulenka.blog.cz ...anatomie a jiné hlouposti :)

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti