Uherskohradišťská nemocnice - lékař/lékařka oddělení patologie (absolvent)

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět
UHN
Deltoideus
Příspěvky: 9
Registrován: čtv říj 06, 2016 11:04 am

Uherskohradišťská nemocnice - lékař/lékařka oddělení patologie (absolvent)

Příspěvek od UHN » čtv čer 29, 2017 11:38 am

Uherskohradišťská nemocnice přijme lékaře / lékařku na oddělení patologie (absolventa)

(vhodné pro absolventa)

Požadavky:
- ukončené vysokoškolské vzdělání lékařského směru
- zdravotní způsobilost, bezúhonnost

Nabízíme:
- perspektivní pozici v akreditované nemocnici
- velmi dobré mzdové podmínky
- možnost vzdělávání a osobního růstu
- příjemné pracovní prostředí a přátelský kolektiv
- možnost ubytování
- zaměstnanecké benefity

Životopis, prosím zasílejte elektronickou poštou na adresu: valicka@nemuh.cz nebo písemně na adresu:

Uherskohradišťská nemocnice a. s.
Ing. Mgr. Adéla Valíčková, telefonický kontakt: 724 473 141
J. E. Purkyně 365
686 68 Uherské Hradiště

http://www.nemuh.cz/kariera

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Uherskohradišťská nemocnice - lékař/lékařka oddělení patologie (absolvent)

Příspěvek od Formol » čtv čer 29, 2017 12:06 pm

Dobrý den,
jako člověk, který má velmi špatnou zkušenost s prací na okresní patologii, bych si dovolil položit několik doplňujících otázek. Nikoliv pro ukojení mé zvědavosti, ale protože by to mohlo zajímat případné zájemce o práci na patologii v Uherském Hradišti:

1. Je stávající oddělení dostatečně personálně zabezpečené tak, že si bude moci nastoupivší lékař vybírat dovolenou po úsecích delších než je půlden a nebude "zdvořile žádán", aby byl i v případě delší dovolené k dosažení na telefonu? Praxe, kdy je na oddělení dorovnán počet atestovaných patologů na zákonné/akreditační minimum parazity pronajímajícími atestaci, je bohužel poměrně běžná v řadě nemocnic, pro absolenta je takové oddělení přinejmenším problematické.

2. Jak jsou organizována kolečka v rámci přípravy na kmenovou zkoušku? Chystané vzdělávací programy jsou prozatím stále chystané, ale předpokládám, že nadále zůstane několik měsíců na některých klinických odděleních, takže je rozhodující, zda je uvolňování na kolečka plně v režii primáře oddělení, nebo zda je toto organizováno na centrální úrovni a případně zda je důsledně vymáháno, aby byl lékař uvolňován na kolečka.

3. Odečítají se na patologii v Uherském Hradišti i gynekologické cytologie? A pokud ne, jakým způsobem je zajištěno odborné vedení v nácviku a následném plnění požadovaného počtu odečtených gynekologických cytologií? Osobně to pokládám za absurdní požadavek, protože gyncyto je vysoce specializovaná činnost (aby byla zachována dostatečná senzitivita) a je soustředěna pouze na několik pracovišť, takže se t.č. nedělá ani v některých fakultních nemocnicích. Bohužel se zdá, že tento požadavek zůstane zachován.

4. Je reálné splnit požadovaný počet pitev? I když počet požadavků na pitvy v pravidlech vzdělávání patologů klesá, z řady důvodů klesá i počet požadavků na pitvy. Zejména pokud jsou na oddělení dva lékaři v přípravě, může se toto stát limitujícím faktorem.

5. Je oddělení nebo nemocnice vybavena aktuální studijní literaturou, která bude nastoupivšímu lékaři k dispozici? Patologie je přece jen vyvíjející se a poměrně pestrý obor, takže je třeba, aby se patolog vzdělával z aktuálních učebnic (např. Histology for Pathologists + pokud možno aktuální vydání Rosaiovy nebo Sternbergovy Surgical Pathology). Cena těchto knih není nijak závratná, ale zejména s náklady na stěhování by mohly být vlastní knihy pro začínajícího lékaře několik měsíců nedostupné. WHO Classification of Tumours, které je samozřejmě třeba i pro normální provoz, není vhodná jako učebnice.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

UHN
Deltoideus
Příspěvky: 9
Registrován: čtv říj 06, 2016 11:04 am

Re: Uherskohradišťská nemocnice - lékař/lékařka oddělení patologie (absolvent)

Příspěvek od UHN » pon črc 03, 2017 10:17 am

Dobrý den,

na vaše otázky Vám rádi odpovíme:

1. Na oddělení patologie v současnosti pracují na plné pracovní úvazky tři atestovaní lékaři: primář, zástupce primáře a lékařka. Oba mladší lékaři pracují na našem oddělení od promoce a byli tedy dobře připraveni na úspěšné vykonání atestace. Pracoviště patologie má platnou akreditaci I. stupně pro vzdělávání dvou školenců v oboru patologie. Čerpání řádné dovolené upravuje kolektivní smlouva v našem zařízení a pokud vím, nikdy v našem kolektivu nenastal žádný problém. Vždy je to otázkou domluvy a naplnění našeho vnitřního rozdělení pracovních povinností. Lékař na oddělení patologie má nárok na 25 dnů dovolené + dalších 5 dnů navíc ročně a Vámi popisované „dosažení na telefonu“ během dovolené nebylo v současném personálním obsazení nikdy vyžadováno, ačkoliv vztahy mezi lékaři tuto možnost, která nebyla nikdy nikým využita, zcela nevylučovaly a byly vždy aktivitou toho, kdo čerpal řádnou dovolenou v místě bydliště.

2. Nemocnice má platné akreditace pro I. stupeň vzdělávání školenců ve 23 specializačních oborech a pro obor patologie jsou pokryty všechny. Platné akreditace pro vzdělávání najdete zde: https://www.nemuh.cz/doc/akreditace-dle ... -952004-sb

„Kolečka“ jsou vždy řešena po dohodě s primářem daného oddělení. Školenci jsou na základní kmen, a to v případě nutnosti, vysláni nejdříve po 2 letech a následně na atestaci z oboru nejdříve po 3 letech od základního kmene.

3. Vzdělávací program – základní kmen požaduje: 120 pitev / 2000 cytologických vyšetření. Cytologická vyšetření nejsou ve vzdělávacím programu blíže specifikována. Tuto nejasnost jsme konzultovali také s prof. MUDr. Jaroslavou Duškovou, CSc., FIAC, která nám potvrdila, že cytologie (gynekologické) již v programu specifikovány nejsou, nejde tedy výlučně o gynekologickou cytologii, ale i o ně. Na našem pracovišti provádíme cytologická vyšetření téměř všech orgánových systémů v dostatečném množství pro splnění limitu k atestaci. „Onkogynekologické“ cytologie se již na našem pracovišti neprovádí. Disponujeme ale rozsáhlou sbírkou nálezů gynekologických cytologií pro studium a jsme schopni zajistit pro školence smluvní stáž na pracovišti, kde jsou „onkogynekologické“ cytologie vyšetřovány rutinně.

4. Počet provedených pitev na našem oddělení umožňuje splnit školenci limit 120 pitev.

5. Odborná literatura na oddělení patologie je stále aktualizována a je školencům volně k dispozici. WHO „classification of Tumours“ jsou samozřejmostí (a nedomnívám se, že nejsou vhodná pro přípravu školenců na kmen v oboru patologie či atestaci). K dispozici jsou samozřejmě monografie (učebnice) patologie – např. Sternberg´s Diagnostic Surgical Pathology, Enzinger Soft TissueTumours a další…

V případě dalších otázek, které by bylo vhodné řešit před event. nástupem na naše oddělení, jsme Vám kdykoliv k dispozici. Má kontaktní e-mailová adresa je: vecera@nemuh.cz

S pozdravem

prim. MUDr. Antonín Večeřa

Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Uherskohradišťská nemocnice - lékař/lékařka oddělení patologie (absolvent)

Příspěvek od Formol » úte črc 04, 2017 7:51 am

Dobrý den,

vážně děkuji za Vaše odpovědi, byl jsem jimi velmi příjemným způsobem překvapen. Pokud by někdo dal na můj názor, tak takové odpovědi vrhají na Vaše oddělení dobré světlo, přinejmenším z hlediska uchazeče o zaměstnání, takže je velmi pravděpodobné, že schopný a zapálený absolvent se u Vás dostane do dobrého kolektivu.

S pozdravem,
MUDr. Jaromír Šrámek
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti