Skeptikův průvodce ezoterikou

Moderátoři: Medicinman, Formol

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Uživatelský avatar
Formol
Quadriceps
Příspěvky: 398
Registrován: ned kvě 15, 2011 11:17 am
Kontaktovat uživatele:

Skeptikův průvodce ezoterikou

Příspěvek od Formol » úte čer 20, 2017 11:57 am

Dovoluji si udělat menší reklamu textu Miloslava Plaváčka Lešetického Skeptikův průvodce ezoterikou. E-book ke stažení jako PDF, EPUB a MOBI. A nelekejte se, nejde o žádné učené pojednání, jde o texty inspirované realitou, které autor vkládal například do skupiny (budiž jí křemík lehký) Ezoterické kraviny. Pro budoucí a začínající lékaře může být zajímavé to, že většina textů vychází ze skutečných událostí...

No a malá ochutnávka ;-)
Z DENÍČKU MANŽELA ALTERNATIVNÍ MATKY píše:
8:30
Probouzí mě štiplavý pach chlóru. Že by jarní úklid? Ještě rozespalý se šourám do koupelny. Tam nahá žena na všech čtyřech a z řiti jí čouhá hadička. Ignoruji její provokativní pozici a ptám se, co bude k snídani. Posílá mě na zahradu pro pár pampelišek. Vždy dbala na kulturu stolování.

9:10
Ukládám kytky na stůl a sháním se po snídani. Prý mám ty kytky chroupat syrové, abych nedostal rakovinu. Raději se oblékám a odcházím do práce. Cestou se stavuji v bufetu Na růžku a dopřávám si dršťkovou polévku, hovězí guláš a jedno zdravotní pivo.

10:30
Vysvětluji šéfovi, že jsem nebyl v pracovní době v plaveckém bazénu, nýbrž v koupelně, kde si manželka dělala klystýr. Hledí na mě podezřívavě. Vůni jednoho trojnásobného piva maskuji sedmnácti Tic-Tacy. Vrhám se do práce.

11:10
Volá nervózní manželka, že v domácí lékárničce je pusto a prázdno. Diktuje mi seznam. Kurkuma, česnek, chlorid cesný, křemelina, černá mast, dimethylsulfoxid, kokosový olej, černé uhlí, sítko na lovení parazitů a borax. Na můj dotaz, kde mám tyhle blbosti sehnat, vztekle praští telefonem. Zkusím LIDL.

11:20
Předstírám práci.

16:30
Vyrážím sehnat věci z nákupního seznamu. LIDL zklamal. Místní drogerie jakbysmet. Zkouším zahradnické potřeby a Barvy-Laky. Prodavač mě lituje a přidává navíc Biolit, s otravným hmyzem se prý těžce bojuje. Zdržuji se komentáře.

18:30
Jsem doma a unavený. Předstírat, že dělám, je horší než práce samotná. Manželka čumí do monitoru. Pampelišky chřadnou na stole i pod ním. Nenápadně se zmiňuji o svém prázdném žaludku. Vysvětlí mi, kde je mixér, pomocí něhož si můžu nakvrdlat zvadlé kytičky s vitamínem C a kurkumou. To mě prý postaví na nohy.

18:31
Seru na mixér a jdu do hospody.

19:20
Dávám si pivo a do krvava propečený stejk. Zmiňuji se kamarádům, že jsem manželce pořídil internet. Jen soucitně kývají hlavou, hledí do svých půllitrů a významně mlčí. Zdá se, že podobnou chybu učinili také.

22:30
Jdu domů. Tam ticho. Jen děcko leze po kuchyni a sbírá zbytky pampelišek. Ukládám ho do postýlky a tiše mu vyprávím veršovanou pohádku, kterou jsme s kolegy v hospodě vymysleli. Začíná úderným veršem: „Tam, kde tiše mlíčí klíčí, nachází se ezopíči.“

23:00
Usínám a těším se na ranní pivo.
Доктор сказал «в морг» — значит в морг!

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů