Stránka 1 z 2

učebnice němčiny - pro lékaře samouky ?

Napsal: pon led 23, 2012 9:12 pm
od Dr.Dlaha152
ahojte !
Jsem loňský absolvent , nastoupil jsem na internu v Čechách, ale výhledově bych rád odešel do Německa - potřebuju ale oprášit němčinu, učil jsem se na střední pár let, rozuměl jsem už docela dobře, mluvit jsem moc plynně neuměl nikdy.
Rád bych se zeptal na nějakou učebnici Němčiny oblíbenou mezi mediky/doktory - vhodnou k samostudiu. Času na kurzy přeci jen moc není, tady na menším měst ani jazykovky nejsou.
Kamarád z ročníku už do Německa odešel, učil se sám z Sprechen sie Deutsch s klíčem - dost si ji pochvaloval. Já se z ní učil na střední, to by pro mě možná byla výhoda. Možná je ale něco lepšího, jednoznačně "letícího" mezi mediky a doktory samouky ?

Děkuju za odpověď a tipy !

Re: učebnice němčiny - pro lékaře samouky ?

Napsal: úte čer 19, 2012 3:13 pm
od siwf99
Ahoj, mam uplně stejný problém. Koupil jsem si klasiku - sprechen sie deutsch s klíčem. Sehnal jsi něco lepšího .. ?
Díky...

Re: učebnice němčiny - pro lékaře samouky ?

Napsal: stř čer 20, 2012 7:01 am
od Mast Cell
Ucebnic je cela rada. Pokud jsi jeste nebyl nemcinou moc dotcen, tak je opravdu pro zacatek nejlepsi Sprechen Sie Deutsch. Je tam vse vysvetlene i v cestine a pro zacatecniky lepe pochopitelne. Dobre je projit prvni dva dily a pak se pripravovat primo ke zkousce s nejakou nemeckou ucebnici (napr. Aspekte, Em neu). Kazdopadne je to drina a zkouska B2 zavisi hodne o stesti (jak sedne komise apod..). Ale principialne to neni zas az tak tezke, zvlast pokud jsi uz nemcinu na nejake urovni umel

Re: učebnice němčiny - pro lékaře samouky ?

Napsal: čtv čer 21, 2012 4:25 pm
od Formol
Abych si němčinu trochu oprášil, pořídil jsem si Němčinu pro samouky (po dobrých zkušenostech s AJ a ŠpJ z téže řady) - a rozhodně nedoporučuji. Naopak podle mlhavých vzpomínek bych si dovolil doporučit Německy s úsměvem - pokud je ovšem k sehnání...

Re: učebnice němčiny - pro lékaře samouky ?

Napsal: pon čer 25, 2012 8:22 am
od kchrz
Kamarádka, co taky utekla do německa, si pochvalovala tuhle knihu
http://www.serius.cz/deutsch-fuer-mediziner

Koukám, že na levných učebnicích je levněji :)
http://www.levneucebnice.cz/p/deutsch-fur-mediziner/

Re: učebnice němčiny - pro lékaře samouky ?

Napsal: úte čer 26, 2012 4:53 pm
od Mast Cell
Zrovna jsem B2 certifikat slozil, takze opravdu to jde udelat i jako samouk. Chce to trochu stesti a hodnou komisi pri ustni casti, ktera je nejtezsi (nemcina je pomerne tezky jazyk pokud chcete mluvit plynne). Jak uz jsem psal, myslim si, ze Sprechen Sie Deutsch je dobry zaklad pro zacatek. K samotne zkousce je ovsem nezbytne trenovat testy nanecisto. Dulezite je taky poslouchat zpravy a porady v nemcine. Jedna cast zkousky je na to primo zamerena. Moznosti je spousta, jen pro priklad zdf.de, ard.de, rtl.de.. V knihkupectvi je vicero knih, ktere nabizeji cvicne testy k certifikatu. Sam mam pomernou dobrou zkusenost take s knihami Em neu (level B1+) a Aspekte (B2).

Re: učebnice němčiny - pro lékaře samouky ?

Napsal: úte črc 10, 2012 8:16 pm
od kchrz
B2 :) Hmm, bledá závist.
To si opravdu jel z čistý vody jako samouk, nebo si měl základy na gymplu? Kolik času ti to zabralo?

Re: učebnice němčiny - pro lékaře samouky ?

Napsal: stř črc 11, 2012 12:10 pm
od Mast
kchrz píše:B2 :) Hmm, bledá závist.
To si opravdu jel z čistý vody jako samouk, nebo si měl základy na gymplu? Kolik času ti to zabralo?
Na gymplu jsem nemcinu nemel. Ucil jsem se ve druhaku na medicine asi pul roku, ale ne nijak intenzivne. Pak jsem tri roky nemcinu ani nevidel a zacal jsem koncem zari pred sestakem a pak se ucil dost intenzivne celej sestak. Byl to ale docela masakr se statnicema. Na konci jsem byl uz pekne vyrizenej. Umim ale vicero jazyku, takze to byla mozna moje vyhoda, ze mi uceni noveho jde pomerne rychle. Ale hlavni zasluhu na tom zrejme ma moc hodna komise u zkousky :-)

Ono to jinak dost leze do penez. Jedna zkouska stoji 3500, pokud ji delas v Nemecku tak pres 5000.. Takze i kdyz to lze neomezene opakovat, tak je pred tou zkouskou kvuli tem penezum snad i vetsi stres nez pred statnici..

Re: učebnice němčiny - pro lékaře samouky ?

Napsal: stř lis 07, 2012 12:30 pm
od Eva Opltová
Pouze upřesním, že pro práci v SRN není vždy potřeba certifikátu B2.
Pochopitelně není možné pracovat bez znalosti německého jazyka, ale vždy záleží na konkrétní domluvě s budoucím zaměstnavatelem. A pokud umíte mluvit, můžete pracovat i bez ověřených certifikátů...

Re: učebnice němčiny - pro lékaře samouky ?

Napsal: sob lis 10, 2012 2:54 pm
od supidupi
Ahoj. Na němčinu moc velký výběr učebnic není. Dobré na samostudium jsou pořád učebnice pro jazykové školy, protože je tam dobře vysvětlená gramatika.
Sprechen Sie deutsch je taková ta klasika. Já mám ráda učebnice od Langenscheidtu, nejsou zde k dostání, je tam aktualizovaná slovní zásoba.

Na porozumění slyšenému velmi pomáhá televize, především talkshow a zprávy, různé styly vyjadřování , rychlost a i dialekt atd. Ve zprávách spisovná němčina, různá témata a nová slova, která nenajdeš ani ve slovníku.

Na konverzaci to chce skutečně se naučit mluvit s jistotou. Doporučuji si zaplatit soukromé hodiny i online. Komise v Goethe institutu jsou dost hrozné...B2 a je to velmi často o štěstí. Já mám C1-C2, ale u nich nevím, nevím... :lol: