Stránka 1 z 1

Medicínsky zajímavé přednášky Sisyfa

Napsal: ned lis 27, 2016 6:40 pm
od Formol
Zdravím,
čistě z propagačních důvodů si dovolím upozornit na to, že v rámci Českého klubu skeptiků Sisyfos probíhá i řada přednášek. Některé z nich jsou zajímavé i pro studenty medicíny. Například ta moje na téma syndrom náhlého úmrtí kojenců, které bude v pátek 9. 12. v 17:00 v budově přírodovědecké fakulty ve Viničné ulici. Pozvánka na facebooku je spolu s dalšími informacemi zde. A pokud by se snad někdo nemohl dostavit, i když měl chutě, nejspíš se časem objeví i video na YouTube.

Re: Medicínsky zajímavé přednášky Sisyfa

Napsal: pon led 02, 2017 1:27 pm
od Formol
V pátek 6. 1. 2017 v 17:00 v budově přírodovědecké fakulty ve Viničné ulici bude přednáška MVDr. A. Pierzynové na téma Placebo ve veterinární praxi. Aniž bych chtěl vyzradit pointu, tak podobné je to i s malými dětmi. Pozvánka za facebooku je zde. I tato přednáška bude časem na YouTube.

Re: Medicínsky zajímavé přednášky Sisyfa

Napsal: úte led 17, 2017 4:27 pm
od Formol
Přednáška Syndrom náhlého úmrtí kojenců je už na YouTube.

Re: Medicínsky zajímavé přednášky Sisyfa

Napsal: pát bře 03, 2017 3:10 pm
od Formol
Přednáška MVDr. Pierzynové Placebo ve veterinární medicíně, přednesena byla 15.2. Mimo jiné odpovídá na otázku, zda placebo působí na malé děti, protože v tomhle ohledu si jsou veterinární a pediatrická praxe podobné.

Re: Medicínsky zajímavé přednášky Sisyfa

Napsal: stř bře 29, 2017 2:53 pm
od Formol
Dovolím si sdílet odkaz i na záznam z předávání Bludných balvanů za rok 2016. Důvod je ten, že mezi že vlastně všichni ocenění v kategorii družstev jsou medicínsky relevantní:
* zlatý Bludný balvan získala rovným dílem společnost Miroslav Skalický medicaHERBA a Česká gynekologická a porodnická společnost ČLS JEP,
* stříbrný Bludný balvan získal AKTIP v čele s "psychosomatičkou" Jarmilou Klímovou,
* bronzový Bludný balvan získala Homeopatická lékařská asociace.

Re: Medicínsky zajímavé přednášky Sisyfa

Napsal: pon dub 24, 2017 6:49 pm
od Formol
Tohle není zrovna přednáška, ale pokládám za zbytečné kvůli tomu zakládat nové vlákno. Protože se zatím nenašel nikdo lepší, spáchal jsem text o tom, jak se jako skeptici díváme na psychosomatickou medicínu: http://www.zdravotnickydenik.cz/2017/04 ... -medicinu/